bugün

fetö'nün siyasi ayağını delilleri ile birlikte deşifre eden emekli genelkurmay başkanı ilker başbuğ'a bizzat erdoğan'ın talimatıyla akp'lilerin suç duyurusunda bulunup dava açmalarıdır...

erdoğan'ın ilker başbuğ'a dava açın talimatı;
https://www.sabah.com.tr/...amp;utm_campaign=facebook

akp sözcüsü ömer çelik'in ilker başbuğ'a suç duyurusu açıklaması;
https://halkweb.com.tr/om...-duyurusunda-bulunacagiz/

şimdi şahsen ben ilker başbuğ'u hiç sevmem, akp'nin bugünlere gelmesinde payı büyük kendisinin.
emrinde 4 koca ordu varken kendisini tutuklattıran biri olarak ilker başbuğ'a son derece kırgınım.

ama geçtiğimiz gün çıktı ve akp içindeki fetö'nün siyasi ayağını bilale anlatır gibi anlatıp deşifre etti, göte göt dedi adeta.

hatırlayalım;
https://odatv.com/fetonun...adini-verdi-04022005.html

evet geçmişte fetö'nün istediği bu kararları şak diye komisyondan geçirip tak diye tbmm'den çıkartanlar kanıtlı ve belgeli bir şekilde fetö'nün siyasi ayağıdır.
ilker başbuğ göte göt demiştir ve son derece de haklıdır burada.

şimdi akp'liler yaraları var tabi gocunmuşlar, ilker başbuğ'a dava açacaklarmış.

ulan bu ne yüzsüzlük, bu ne arsızlık be.
bunlar zannediyor ki 17/25'i milat kabul ettik ve biz bu işten yırttık.

hayır abicim, yırtmadınız, öyle kolay değil. hem 17/25 öncesi hem 17/25 sonrası fetö ile işbirliği yapanlar aynı yolda beraber yürüyenler elbet günün birinde hesap verecekler.

ilker başbuğ'a dava açarak siz ancak kendi seçmeninizi kandırır, oyalarsınız.

hepiniz hesap vereceksiniz.
gene bir kuşa bak vakası.
kızılay üzerinden kaçırılan vergileri unutturmak amaç.
yoksa siyasi ayağa ne istedilerse verdim itirafından daha iyi delil mi olur.
tanıdık gelmiş bir örgütlenmenin yöntemidir. demek ki başbuğ efendi de hep aynı yollarla aynı ekibin eli ile mahkemelerde gezecek hayat boyu. ergenekonun savcısıyım diyen vardı bakalım bunun savcılığını kim üstlenecek. çok sürprizli heyecanlandım acaba kim olacak kim kim.
bu akepenin zararına olur. bu mahkeme sürecinde kimin iktidarda olacağını allah bilir. hal böyle iken belki de ilker efendi savını ispatlarsa fetonun ilk siyasi ayağı diye tarihe geçerler.
her işte bir hayır var derler ya öyle işte.
Receple bu ilker efendi gizlice oturup anlamışlardır
Bizim karizma gene yerlerde
Gel ben sana dava açam
Sende bana bol bol salla
Tabanda Ergenekon a saldiriyorum
Falan zannetsin
Bende kaçan balıkları geri toplayan.

Bozacı siraciyi ele vermez
Bunu da unutmayın.
bu kadar tepki patlaması yapılacak bir konuşma değildi, başbuğ'un sözleri.

kaldı ki akp, fetoyla olan ilişkisinden dolayı allahtan af dilemiş, bütün günahları temizlenmiş, beraat etmiş, pir ü pak olmuştu.
(bkz: yüzsüzlük)
"Yavuz hırsız ev sahibini bastırır."
Kim? Hırsız.
Nasıl hırsız? Yavuz hırsız...
Sanki ilker basbug ortaya kücük bir yem atmis ve akp bu yemi yutmus gibi duruyor.

akp, “fetö'nün siyasi ayagi yok“ diye bir iddiada bulunuyor.

O halde;
1- fetö'nün siyasi ayagi aratirilsin önergesi neden akp tarafindan rededildi?
2- ilker basbug akp tarafindan söyledikleri veya yazdiklari icin neden mahkemeye cekiliyor?