bugün

acik acik söylüyorum; malliktir.

su sistem üzerinden akp yi elestirenlerin hepsi o kadar bos dallara tutunup salliyorlar ki, hayretle izliyoruz.

neymis? ee o kadar vergi veriyoruz. metroda yapilacak, metrobuste. findik fistik.

ah benim yarim akilli kardesim. senin anan, baban, dedende vergi ödüyordu vaktinde. ne yapildi peki o vergilerle?

en basitinden istanbul u ele alin. koskoca istanbulda sirkeci-halkali ve tramvay disinda kac tane toplu tasima sistemi vardi? haa pardon, bunlari zaten devlet/belediyeler kendi ceplerinden yapti. onlar hic vergi toplamadilar.

yasi biraz olgun olanlar bilir. eskiden mahallenize haftada kac defa çöp arabasi gelirdi? mahalleyi pislik götürürdü.

yillarca bolu daginda kaza haberleri duyduk. o tünel sonunda bitti. kimin basladigi degil, kimin bitirdigi önemli. zira bu ülkede o kadar cok baslayan ama bitmeyen yatirimlar oldu ki.

ölümlü dünya. bir cenazeniz olsun belediyeler aninda hizmetinize giriyor. arac tahsis ediliyor, kosusturuluyor. bir yakininiz ölmediyse bu hizmetin bedelini asla anlayamazsiniz.

kaldi ki artik her yerde üniversite var. artik su meshur harranda oxford vardi da biz mi okumadik sozu tarih oluyor. harranda da okul var. artik onu oxford yapmak birazda senin elinde.

birakin efendim bu bos laflari birakin. elbette begenmediginiz seyler olacaktir ama sadece karsilastirma yapin. bundan öncekilerle simdikileri kiyaslayin. eger hala aradaki daglar kadar farki goremiyorsaniz zihnen ölmussunuz demektir.
(bkz: akp seçmenini en iyi anlatan fıkra) doludur buyrun.
neyi karşılaştıracağım amk. ülke elden gitmiş hizmette hizmet.
kapatın gözünüzü kapatın. uyuyun, ülke boka battı gitti siz uyuyun.
siyasetini tartışırım ama hizmet konusunda cumhuriyet tarihinin en mükemmelidir.

yok ülke satıldı, yok bizi işgal edecekler gibi konuşan yarak kafalılara, amcık ağızlılara da götümle gülüyorum şu an.
olağandır. tartışılır elbette iyisini de kötüsünü de gördüm ancak tavır ve davranışları açısından insanlıktan nasiplerini almadıkları açıktır. ülkeyi yönetmeye talip olan ve bunu gerçekleştiren bir parti olan akp'nin ülkedeki insanların hayatlarına saygısı yok. Deniz baykal'ın ya da bazı mhp milletvekillerinin malum kasetleri ortaya çıktığında bağıra çağıra anlatan insanlar özellikle gezi olayları ve sonrasında akp'nin aleyhine olan bütün haberleri sansürledi. geziden tekrar tekrar bahsetmek anlamsız, neler olduğunu hepimiz biliyoruz. Başbakanlığı döneminde kendisini protesto eden insanları yumruklamış bir rte var karşımızda (bkz: soma). sadece hizmetleri iyi diye bu insanlık ve demokrasi dışı hareketleri kabullenmek zaten aklı başında birine yakışır hareket değil. ayrıca kıyaslama yapmak da mantıksız. partilerin kadroları sürekli değişir. bir dönem her şeyi eline yüzüne bulaştırmış parti bir başka dönem her şeyi düzeltebilir. ya da tam tersi olabilir. ayrıca dönemin şartları da hizmetleri etkiler. demokrat partinin 1. ve 2. dönemi arasındaki farka baktığınız zaman anlarsınız demek istediğimi. artık çıkın şu kafadan. önce insanlık demeyi öğrenin.yoksa insan olmadığınıza hepten inanmaya başlayacağım.
Hangi hizmet afedersiniz.
aldığı vergilerle halkı sömürmekten başka tek övünç kaynakları hizmetleridir. ulan bu zaten senin görevin. devlet halk için, halk devlet için vardır. ne yapalım, götümüzde yaprak elimizde mızrak ormanda geyik mi avlayalım?