1. 1.
  Gelmiş geçmiş 3n iyi hükümet olduğu gibi cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını yapan 70 yıldır alt yapıya kuruş harşıyamamış/ harcamış (Özal dönemi hariç) bu yüzden kamu hizmetleri mezbeleliğe dönmüş, kamu kuruluşları çiftliğe dönmüş, insanca yaşama umutları sönmüş bir ülkeyi şaha kaldıran en iyi hükümet .

  Üstelik bunu tüm engellemelere rağmen yaptı.
  367 kriziden kapatılma tehlikesine gezi provskayonundan darbe teşebbüsüne hendek olaylarından CHP/hDP nin tüm engelleme girişimlerine rağmen tüm bunları yaptı
  1 -4 ... isminiunutanadam
 2. 2.
  Hatta gelecek.
  ... tabutarovasataylagirenadam
 3. 3.
  15 yaşında biri için iddialı bir iddiadır. başka hükümet veya seksenleri doksanları görmedi isen neyin kıyaslamasını yapıyorsun ? gidin okulunuza üniversiteye hazırlanın geleceğinize yön verin bırakın bu siyaset işlerini eli ekmek tutan büyükleriniz yapsın. ekonomi boka sarmış bu sabah itibari ile her şeye dünya kadar zam yağmış bu makarna karşılığı trollük yapanlar gelmiş "gelmiş geçmiş en iyi hükümet" diyorlar. daha yerel seçimleri beceremediler o kadar mükemmeller.

  daha zamanın şartlarının ne olduğunu bilmiyorsunuz riv riv riv riv konuşuyorsunuz boş boş. demireli özalı erbakanı günahım kadar sevmem ancak adamların iktidar olduğu zamanın şartları bugünkü gibi olsaydı şimdiki iktidar sahibi siyasete adımını bile atamamış olurdu. sistem boşluklar yaratır boşluklarda ihtiyaç. doksanlı yıllarda küresel bir ekonomik kriz vardı körfez savaşı vardı abd-rusya arasında büyük bir çekişme/gerilim vardı. avrupada bile diktatörler vardı. avrupa bugünkü orta doğu gibi savaşlar ile kavruluyordu. evveli gene aynı hani chp şöyle böyle diyorsunuz ya o dediğiniz zaman dünya savaşı yeni bitmişti. 50 lerden 80 lere kadar dünya savaşının buhranı yaşanmış azcık araştırma kabiliyetiniz olsa görürsünüz zaten. bu savaşların karışıklıkların ceremesini de tüm dünya çekiyordu. teknoloji şimdiki gibi gelişmemişti. dünyada gelişiyordu ama bizim gibi en ufak olayda geriye giden ülkelere o teknoloji gelemiyordu. paramız yoktu yani. şartlar şimdiki gibi değildi yani gelişen teknoloji ile o raylı sistemleri o avrasya tünellerini yapabilme imkanı bulabiliyorsun. teknolojiyi geliştiren ne akp ne recep bey. bundan 20 sene sonra atıyorum ülkede uçan arabalar geziyor olsa ne diyeceksiniz ? o zaman iktidarda kimse o mu yaptı diyeceksiniz.

  velhasılı çok boş tiplersiniz lan. belki beyninize 2 gram bilgi girer diye sabahın bu saatinde böyle lobut gibi yazıyoruz ama eminim ki zerre kadar faydası olmaz. gelişime tamamen kapalısınız çoğunuz. okumak öğrenmek gibi şeyler zul geliyor size.
  5 -2 ... mel mel bakan gibson
 4. 4.
  Kaç yaşına gelmiş aklı başına gelmemişler 1 gram bile bilgiden yoksun at gözlüğüyle dünyaya bakan ve farkındalık sahibi olmayan narkozlanmışlar anlayamaz dediğim durum.

  Hastanelikler mezbelilikti, insanca yaşamak söz konusu değildi gecelik faiz yüzde 7000 lere fırlamıştı, dolar bir gecede 5 e katlamıştı devlet emeklilerin bile parasını ödeyemez hale gelmişti. 1 milyar dolar için IMF kapısında el pençe divan duruyorduk dış ticaret hacmimiz sadece 10 milyar dolardı ilaç bulunmuyordu.

  Enflasyon yüzde 90 ila yüzde 110 Lara yükselmişti faizler yüzde 170 lerdeydi

  Enflasyon faiz farkı makası rantı ( 170-100= yüzde 60) birilerine peşkeş çekiliyor bu ülkenin alın teri iç ediliyordu her 10 senede bir darbe ve ekonomik krizle dışarıdaki sömürgecilerle işbirliği yapan menfaat grupları ülkeyi soyuyuyor bankaların içini boşaltıyorlardı.

  Devlet bırak alt yapı yatırımı yapmayı vatandaşının En temel insani ihtiyaçlarını bile karşılayamıyordu çünkü tüm bütçenin yüzde 75 i faiz rantçılarına peşkeş çekiliyordu faize gidiyordu .

  Bütçeden Kalan yüzde 25 hiçbir şeye yetmiyordu.

  işte o yılları bilmek için sadece hatırlamak yaşamak gerekmez.

  ufak bir araştırma bile bu sonuçlara ulaşmaya yeter

  Bazıları Tüm bunları yazmamış çünkü işlerine gelmez
  1 -1 ... isminiunutanadam
 5. 5.
  atm aktrolleri reklam yapıyolar...bu herifler 2800 lira maaş alıyolarmış, her aybaşı atm´ye gidip paralarını düzenli çekiyolarmış. atm memurlarının istanbul´daki sayısı 60 binmiş, bunların içinde makarna kömür dağıtan tayfa var, kapı kapı dolaşıp zillere basanlar var, bi de işte aktroller var.

  60 bin kişinin içinde mutlaka 100 tane de öyle aktroll vardır.

  adamlar memur kardeşim senin benim paramı bu heriflere peşkeş çekiyolar.

  bu sayı ankara´da da 25 binmiş...adana´da bile 7 binmiş.

  valla 60 bin x 2800 ayda yapar 168 milyon lira yapar...ayda bu.

  2007 den beri olsa. bu sözlükte düzenli olarak aktroll vardı , benim sözlükte yazar olduğum süre içinde. bunlar ya hep aynı adamlar, ya da nöbet değiştirir gibi sözlük değiştiriyolar...

  işlerini yaptıklarını kanıtlamak için "belirli bir merkeze" yazdıkları entry´lerin ekran kopyalarını gönderiyolarmış. belirli bi sayıda başlık açmak ve entry girmek zorundalarmış.

  2007´den 2019´a- hadi 2018´e olsun- 14 yıl yapar.

  14 yılda bu para 28 milyar türk lirası yapıyo...

  bu paraları bu adamlardan geri tahsil etmek lazım. 28 milyar lira...büyük para. bu parayi bunlara geri ödetebilmek lazım.

  bunları teker teker bulup ayıklamak lazım.
  1 -2 ... paganviodio
 6. 6.
  siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ya.
  ... yuppaci
 7. 7.
  ülkede hukuk bitmiş, demokrasi bitmiş,yolsuzluk arsızlık hırsızlık,kamu yağmalama almış yürümüş , ülke parası ve kıymetleri afrikanın en dip sefil leş ülkeler ligine düşmüş, eğitim bitmiş, gırtlağa kadar borç, belediyecilik adı altında yıllarca halkın kaynakları sömürülmüş,devlette şeffaflık hayal olmuş, ihaleler devlet işleri kapalı kapılar ardından şaibeli olmuş. utanmaz arlanmazlar hala en iyi diyor. lan bu nasıl bir beton kafalı zübük beynidir. bir bitmediniz lan.
  1 ... kakandoboy
 8. 8.
  (bkz: başlık nick uyumu)
  Kardeş bu sefer bayağı bi yüksekten uçmuşsun.
  ... dinsiz kitapsiz kafir
 9. 9.
  Ulan bu bankamatik görevliligi ne ilk defa duyuyorum...
  ... otisabim