Advertisement

 1. 1.
  adalet ve kalkınma partisinin gayri milli bir yapısının olmasıdır. mehmet şimşek in ingiliz vatandaşı olması, cüneyd zapsu' nun tayyip için amerika' ya ''bunu deliğe süpürmeyin, kullanın'' demesi, aynı zapsu' nun yasin el kadı' yla olan ortaklığı, tayyibin yasin el kadıya sahip çıkması, fethullah gülen' in dış bağlantıları, akp nin büyük orta doğu projesi eş başkanlığı, abdülkadir aksu gibi tartışmalı bir ismin senelerce içişleri bakanlığı görevinde bulunması, dengir mir mehmet fırat' ın apo' yu kastederek ''asamadınız, asamıyorsunuz, asamayacaksınız..'' mealindeki sözleri, kemal unakıtan' ın maliye politikaları.. amacınız ne sizin kuzum?

  hayır, askerle çatışıyorsunuz anlarım. herşeye karışmak isteyen askerle çatışmanız doğal birşey. farklı fikirleri görünce 'vatan haini' gibi absürd bir yaklaşımda da bulunmam kesinlikle. ama o kadar kirli ilişkiler yumağınız var ki, say say bitmiyor. memleketin en dine bağlı olduğu iddia edilen partisinden bu kadar rezil ilişkiler ağı görmek insanı ürpertiyor doğrusu.
  6 -1 ... dekadans
 2. 2.
  çok su götürür. benim görüşüme göre de (chp dahil) türkiye'deki ulusalcı yapılanma gayri-millîdir.
  -3 ... kutt
 3. 3.
  kibarca "akp hain bir partidir" demenin önermesidir.
  -1 ... arude50
 4. 4.
  tek başına doğru bir önerme olup tekile indirgenmesi yanlıştır. türkiye'de hangi parti iktidara gelirse gelsin değişmeyecek olan bir şey varsa o da, amerika birleşik devlet'lerine hizmettir. amerikan emperyalizmi gayri millidir. dolayısı ile tüm partiler için geçerli olan durumdur.
  1 ... regulus
 5. 5.
  edilecek çok laf var tabiki. misal barzani' nin yüzlerce fabrikasının türkiye' de olması, dinci sermayenin akp zamanında palazlanması. sadece anadolu kaplanlarını kastetmiyorum, müsiad' ı falan.. bunun içinde albarakatürk' ten asya finans' a çok kuvvetli bir birikim duruyor. anladık paranın dini milleti yoktur ama madem başınız ayrı gövdeniz ayrı oynamasın. türkiye' nin resmi tezi kuzey ırak' ta oluşmakta olan kürt devletini tanımamaya yöneliktir. madem tanıyın gitsin de kendinizle tezat oluşturmayın.
  ama haklarını yememek lazım. mesele anap-mhp kökenliler de var partide. cemil çiçek örneğin, askerler dağlıca dan dönünce onlar için sevinemediğini belirtmiştir. 301 i de eklediler yasaya bir güzel zamanında. milliyetçiliği de can yakıyor bunların. çok acayip bir karışım gibi, iksir gibi bir parti akp. kendisi milliyetçi değil, bu sayede çok halklı ülkemizde her kesimi kapsıyor. ama kilit noktaya cemil çiçek gibi birini koyup milletin canını yakıyor milliyetçi söylemleriyle.
  ulusalcılık da doğrusu millidir ama saçma sapan bir ideolojidir, orası ayrı. ah bir de keşke akp ergenekon' un üzerine gitse. şu iddianame bir hazırlansa... bekliyoruz.
  1 ... dekadans
 6. 6.
  işler karışık

  (bkz: michael rubin/#3441535)
  ... kutt