1. 1.
    akp'nin hiçbir ortadoğu politikası olmadığı gibi, filistin politikası da yoktur. tek politika, yurt içindeki dindar/dinci halka, "müslüman kardeşlerimiz ölüyor, sessiz kalamayız" şovunu yapmaktır.

akp hükümeti tarafından müslüman halkı yatıştırmak ve ağızlarına emzik vermek için ürettiği, terör örgütü hamas'a(demokratik seçimle gelmiş de bik bik bik... islam devleti kurmak isteyen terör bağlantılı bir oluşumun demokrasisinden bahsetmeyin bana, taşak geçerim) destek vermek, israil'e en yumuşağından posta koymak, kimse tarafından sallanmayan ateşkes çağrılarında bulunmaktan ibaret olan politikadır.

milli menfaatlerini herşeyin önün koyan (en doğrusu) tüm ülkeler aşırı tepkilerden kaçınarak politik davranmaya çalışmış, rte'nin aslan parçası gibi ortalarda gezip havaya sıktığı laflar türkiye'nin şu anda hiçbir barış görüşmesinde yer almamasına sebep olmuştur.

zaten yıllardır bu böyledir. hangi müslüman ülkesinde rüzgar esse, türkiye'de fırtına çıkar müslüman kardeşlerimiz ölüyor diye. ama türkiye'de fırtına çıktığı zaman bile, müslüman ülkelerin tavrı her zaman "ooh iyi oldu taşaklarımız serinledi" tavrı olmuştur.
    1 -2 ... moltisanti
  2. 2.
    tamamen oy amaçlı iğrençlik.
    -2 ... denizci86
  3. 3.
    (bkz: akp nin filistin açılımı)*
    ... fidelcastro
  4. 4.
    (bkz: ülkenin bok yoluna gitmesi)
    (bkz: Tayibin halife olma arzusu)
    ... bard of hell
  5. 5.
    aslında bir nane yapmamak sadece bağırıp çağırıp iç politikada gaz almaktır. yapabiliyor musun askeri anlaşmaların iptalini g.tün yiyor mu? daha yeni gümrüklerde kıyak geçtiniz israil'e filistin meselesinden sonra.
    1 -1 ... ilham gelsin diye bekliyorum
  6. 6.
    bunları diyen seoviler ilk başlarda da hiçbirşey yapmıyoruz diye eleştirenlerdir. çünkü bunlarda genetik bozukluk olarak recep tayyip erdoğan düşmanlığı bulunur. adam ağzıyla kuş tutsa yaranamaz çünkü onlar hizmet edeni sevmez sadece kendi adamlarını iş başında görmek isterler.
    ... darkranger
  7. 7.
    eğer gerçekten yardım edilmek isteniyorsa niçin bop'a eş başkanlık yapılıyor niçin israil ile askeri anlaşmalar yapılıor diye sorulasıdır.
    ... denizci86
  8. 8.
    ne şiş yansın ne kebap politikası. hem israil den hem de filistin den vazgeçemez. israil e devlet adına eli mahkum iken filistin e halkın oyu için muhtaç.
    2 ... imper
  9. 9.
    akp nin filistin (israil) politikası = bak israil kardeş sen şimdi filistine bomba atıcan yaa ben burda biraz bağırıp çağırcam sen sakın üzerine alınma. malum sende biliyosun bizim halkımıza biraz duygu sömürüsü yapmak gerekecek neticede. sen işini gör israil kardeşim at bombalarını hem bu arada yeni bombalar falan geliştirdiyseniz onlarıda denemiş olursunuz pratikte. siz bi deneyin bakalım onları tahribat gücü yeterince yüksekse biz milyon dolarları size verip onları almak için bekliyoruz. tamam mı kardeşim hadi işin rasgele.
    3 ... ozaydin
  10. 10.
    hamaslı bakan:

ateşkes imzalamamızda türkiye'nin etkisi çok büyük.
    1 -1 ... imitasyonn