bugün

kafası karışan, etekleri tutuşan, "ulan inceden biz de cemaatle iş tuttuk bizi de içeri alırlar mı?" diye düşünerek tedirgin olan vatandaşa the barz'dan amme hizmeti.
(girizgahı okumak istemeyenler aşağıda alıntı olan 12 maddelik kısma geçebilirler.)

daha dün;
- rte (başbakan): ne istedilerse vermedik mi?
- hüseyin çelik (hükümet sözcsü): cemaatin ülkeyi ele geçirmesi paranoyadır. cemaat devlete sızmış buna kargalar güler.
- yalçın akdoğan: 2004'teki mgk kararları (fetö faaliyetlerine karşı eylem planı hazırlama tavsiye kararı) yok hükmündedir.
- bekir bozdağ (adalet bakanı): fethullah gülen bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir. seversiniz, sevmezsiniz ama değerli ve bilge bir insandır. bu ülkede milli ve manevi değerlere bağlı nesillerin yetişmesi için hizmetini yapıyor. her şey devletin denetimi ve gözetimi altında, açık.
- yiğit bulut / başbakan'ın başdanışmanı: fethullah gülen'in attığı adımları ve özellikle "cihan devleti türkiye" modeline yarattığı katma değeri doğru analiz etmek ve siyasi bir yargılama içinde üstünden atlamamak gerekli.
- binali yıldırım / eski ulaştırma bakanı hoca efendi'nin izmir kestane pazarı'nda başlattığı hizmetin bugün dünyanın dört bir yanına yayılmış olmasını görmekten büyük mutluluk duyuyorum. bu kutlu yolculuğun yediveren çiçekleri gibi bereketlenerek geldiği bu nokta hepimizin iftihar vesilesidir.
- ahmet davutoğlu – dışişleri bakanı yurtdışındaki türk okulları önemli temsil görevi üstlenmişlerdir. hangisinin başı dara düşse hiçbir ayrım gözetmeden destek sağlarız.
- bülent arınç / başbakan yardımcısı o muhteşem insana, hüzünlü gurbetten şimdi bursa'yı seyreden bu güzel insana, muhterem fethullah gülen hoca efendi'ye şükranlarımı sunuyorum. rabbim hayırlı ve uzun ömürler versin.
- recep tayyip erdoğan / başbakan bu hareket (gülen hareketini kastediyor) kökü derinde, kökü sağlam, kökü selçuklu'da, kökü osmanlı cihan devletinde, kökü sakarya'da, dumlupınar'da olan bir büyük hareket, bir büyük davadır.
http://www.egeninsesi.com...kplilerin_muthis_u_donusu

- başbakan yardımcısı bülent arınç: benim cemaat denen olguya karşı sevgimi ve sempatimi 78 milyon insan bilir... amerika'ya giden benim, olimpiyatlara koşan benim, bu hizmetlerin ne kadar iyi olduğunu anlatan benim.
- i.melih gökçek: terbiyeni takın fetullah gülen'e feto diyemezsin.
- şamil tayyar: sol gözünden ameliyat olan saygıdeğer fetullah gülen hocaefendiye acil şifalar dilerim.

demiyor muydu?
(bunlar ağır toplar gazeteci kılığına girmiş yalama tayfasının yazdıklarına fazla girmiyorum ama şu entry'de bazı farklı örnekler de var http://www.uludagsozluk.com/e/33354182/ )
15 temmuz 2016 darbe girişiminden sonra feto'cular fetö'cülüğe evrildi.
terör örgütü üyesi oldukları ortaya çıktı.
devlet de vatandaşına kurşun sıkanlar kadar bu kurşunun sıkan kişilerin yetişmesine vesile olan ekonomik, sosyal, siyasal, bürokratik aktörleri de içeri almaya başladı.
işte halkımızda tedirginlik bundan sonra başladı.

zira akp ile hükümetin yapışık ikizler olduğu dönemlerde;
- siyasetçiler fetö'ye laf dedirtmezdi.
- ihalelere girerken bank asya'dan teminat mektubu olması tercih sebebiydi
- pavyon hesabı bile ödenirken "asya dıt kart" çıkarılır ne kadar "mümin" olduğunun şovu yapılırdı
- hükümet ihalesine girecekler cemaate "himmet" adı altında rüşvet verirdi
- çocuğunu fetö'nün okuluna göndermeyen "süslüman cemiyetinden" dışlanırdı
- mantar gibi üniversite yapılmasına rağmen devlet yurt yapmaz. okumak isteyen çocuklar fetö'nün kucağına atılırdı.
- ucundan kıyısından çocuğunu işe yerleştirmek için torpil arayanlar ve/veya hükümet/cemaat şerrinden korkanlar zaman, aksiyon vb. cemaat yayınlarına üye olurlardı. bayi satışı 100 bini bulmayan gazetenin 1 milyona yakın üye satışı (bedava dağıtım) vardı. (emin çölaşan çok yazdı bu konuyu)
- ticarette çevreyi artırmak için fetö evlerinde "sohbete" giden çoktu
- türkçe olimpiyatlarına katılmak ayrıcalıktı
- yurt dışına çıkıp da fetö okullarını ziyaret etmeyen bürokrat yükselemezdi
- hükümete yaranmak isteyen basın f.g.'nin konuşmalarını ön plana alırdı.
- birçok şehrin ve üniversitenin toplu ulaşım ihaleleri, kampüs kartları vs bank asya'ya verilmişti ve fetö ile alakalı olsun ya da olmasın milyonlarca insanın cebinde bank asya kredi kartı vardı.
- fetöcü sendikalara üye öğretmenler basamakları hızla tırmanıp okul müdürü oluyordu.
- fetöcü iş organizasyonlarına (tuskon-işad) katılan işadamlarının önündeki bürokratik engeller kaldırılıyordu.
- fetö'cü şirketler; eğitimden, medyaya, inşaattan madenciliğe, mobilyadan halıcılığa çığ gibi büyüyordu. hemen hemen her ailenin fetöcü şirkette çalışan 1 akrabası vardı.

özetle bir şekilde insanlar okulda, işte, ticarette, bankada, siyasette ya da en azından gazete abonesi olarak fetö'ye bulaşmıştı ve darbe sonrası bunun hesabının sorulacağı için kımışlanıyordu (tedirginlik içindeydi).

zannediyorum bir zaytung haberi karanlığı aydınlatmada ilk meşale oldu.
haber hatırladığım kadarıyla şöyleydi:
"erdoğan savcılara seslendi: fetö'yü araştırın ama çok geriye gitmeyin. son 2 yıl yeter"

yüce hükumetimiz bu kargaşaya son verecek 12 maddelik formülü açıkladı.

--- alıntı ---
1- 17-25 aralık darbe girişimleri ve mit tırlarının durdurulması olaylarından sonra fetö yayın organlarından olan zaman gazetesi, bugün gazetesi aboneliğini devam ettirenler veya yeni abone olanlar.

2- yine bu tarihlerden sonra örgütün niyeti ortaya çıkmasına rağmen, tüm ikaz ve yardımlara rağmen, çocuklarını fetö’ye ait okullarda-dershanelerde ve etüt merkezlerinde okutanlar.

3- 50 bin kişilik özel fetö iletişim ağına dahil olanlar. fetö’cülerin kurduğu özel bir iletişim ağı var. o ağ üzerinden 50 bin kişi irtibat kurmuş.

4- 17-25 aralık darbe girişiminden sonra fetö’ye ait finans kurumlarında hesap bulunduranlar, özellikle de fetö çağrısı ile bankaya yeni para yatıranlar.

5- fetö tarafından kurulan aktif-sen gibi sendikalarda 17-25 aralık’tan sonra üyeliğini ısrarla devam ettirenler.

6- yine fetö’ye ait olan memurlar vakfı, yönetder’e üyeliğini devam ettirenler.

7- telefon dinlemelerine takılanlar.

8- 17-25 aralık darbe girişimi ve mit tırları olaylarından sonra fetö mensuplarının yurt içi ve yurt dışında yaptıkları toplantılara, özel organizasyonlarına, ev toplantılarına katılanlar.

9- 17-25 aralık darbe girişiminden sonra teröristbaşını pensilvanya’da ziyaret edenler.

10- darbe girişimine katılanların ve destek verenlerin ifadelerinde ismi geçenler.

11- fetö’ye müzahir tuskon gibi, işad gibi iş dünyası derneklerinden-vakıflarından-sendikalarından 17-25 aralık darbe girişiminden sonra ısrarla ayrılmayanlar.

12- yine fetö tarafından kurulup işletilen yazarlar vakfı-abant platformu ve fetö’ye ait üniversitelerin-okulların yönetici-mütevelli heyeti ve üyeliğinden 17-25 aralık’tan sonra ayrılmayanlar.

--- alıntı ---
http://odatv.com/cemaatci...aciklandi-1508161200.html

özetle 17-25 aralık 2013 milattır.
bundan önceki fetö günahlarınız ak'lara yapacağınız bağışlarla silinebilir.

17-25 aralıktan sonra fetö ile iş tuttuysanız sıçtınız.
vay efendim "bunlarla koyun koyuna olan hükümet 12 yıl sonra ucu çıkarılarına dokununca anladı. ben gerizakalıyım 14 sene sonra bunlar darbe yapınca anca anladım"
deseniz de yırtamazsınız!
"ahmakmışım, aptalmışım, safmışım, kullanılmışım" açıklaması sadece bazı "kullanılmış aptallar" için geçerli. ne yazık ki siz onlardan değilsiniz! aptal çimenler olarak sizin elinizde akp karşıtı koz yok! ezilmeye mahkumsuznuz!