bugün

100 bin edecek 30 yıllık daireler bile 1 milyondan başlıyor. bu nedir ALLAH aşkına. türk halkı sokakta mi yaşasın? sikerim böyle adaleti de serbest piyasasını da .

fitil fitil çocuklarından çıksın InsAllah.
normalde emlak fiyatları arttığında kredi faizlerini yüksek tutarsın ki piyasa fiyatları düşsün. ülkede politika faizi her gün artarken devlet kendi eli ile düşük faizli kredi var ev alın diyor. mülk sahibi ve müteahhitler de fırsatı olanlara çakalım diye 1 i 5 yapıyor.

kaldı ki bir husus daha emlak fiyatları yükselişe geçtiğinde 2., 3. sahiplenmede vergi, harçları yüksek tutman gerekir ki piyasadaki devinim çeşitlesin, yine bizimkiler yabancıya 250.000 usd karşlığı hem kdv siz konut satıp üstüne bir de aile boyu vatandaşlık veriyor, üste bir de araç sahibi olmak isterse ötv almıyor bunlardan.

haliyle gayrimenkule de yönelim yabancı (arap) müşteri için cazip hale geliyor. biz türkler de avel avel bakıyoruz bu duruma.

allah sonumuzu hayır etsin.
50 bin liraya eskiden çok güzel yerlerden ev alırdık. hatta dediydik ki başka almayalım biraz paramızın keyfini sürelim. sonra anladık alabilecek iken alman gerekiyormuş. kafamıza falan tükürdük.
“Hiç ayrılamam derken, kavuşmak hayal oldu”.
onca on yıl gördüm...

eskiden bir ev şimdinin alım gücüyle 150-250 bin arası falandı. evet yine ha deyince çalışan bir insanın çıkaracağı bir para değildi ama hayal de değildi.

çoğu akrabam evlendikten 5-10 yıl sonra araba, 15-20 yıl sonra ev alabildi kendine... öğretmen, polis vs.

1 milyon nedir lan?
Kıçımıza don, çoluk çocuğa kıyafet alamıyoruz; ne evi? Küçük kızım çikolata veya oyuncak isteyince bile far tutulmuş tavşan gibi öylece kalıyorum. Bu akape ve tayyipistler'in yatacak yeri yok. içimizden geçtiler resmen.
Yalan!
Kuyruklu yalan.
%89 ve 99 oranla 2 milyonluk evi kira öder gibi alıyorsun.

Aylık ödemeleri 28 bincik!

Kim almaz ki?
Sütten çıkmış ak kaşık partisi sorumlu değildir!
Fırsatçılar evleri stoklamışlar, o yüzden fiyatlar uçmuştur.

Ak kaşık partisi çalışma başlatmıştır.
Suçlular tez zamanda yakalanıp,
Mallarına el konulup, fetöcü etiketini yapıştırıp,
Hapse atacaklardır.
“Fiyatları yakından takip ediyoruz”.
Evler alınmaz değil. Artan döviz ile daha da alınabilir oldu.
Ayrıntı şu, Türk milleti alamıyor sadece. Ne güzel değil mi?
Bir emlakçıda "Sadece yabancıya satılık" diye kağıt asmışlar.
Terörist mi bu insanlar? Toplumsal isyan mı başlatmak istiyorlar?
Sabah radyoda dinliyorum. Adamın 2 ay önce 800.000 liraya aldığı evi satan emlakçı 950.000'e müşteri var demiş. Adam evi satsa ne olacak? 150.000 lira kar mı elde edecek? O fiyata nereden ev alacak?
Hayır bu ev alma histerisi nedir? insanlar panik halinde ev almaya çalışıyorlar. Bu hengamede bir de hükümet "Suriyelilere 1.000.000 ev yapılacak" açıklaması yapıyor. Kendi ülkesinde bu kadar değersiz görülen bir millet olmamıştır herhalde.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.