1. 21.
  akp nin ekonomiyi batırması
  kesin bu işin arkasında chpkk vardır
  3 -1 ... kopekten kacan low kedi
 2. 22.
  işim gereği bir gün iş yaptırmak için dükkanımdan içeri metin feyzioğlu girdi, bana elini uzatıp tokalaştıktan sonra bile yaklaşık 1 dakika konuşamamıştım, "siz" dedim kaldım, rahatlatmak için hemen eşi devreye girdi evet dedi omuzuma 2-3 defa vurdu, feyzi abi demiş kalmışım, hiç siyaset konuşmadık oda birşey demedi, işi bitirdikten sonra feyzi bey, ne olacak sizce bu ülkenin durumu dedim, emin ol şimdikinden daha kötü olacak dedi, adam bunu söylediğinden bu güne neredeyse 5 yıl geçti, ara sıra aklıma geliyor, adam doğru söylemiş diyorum.

  Bu olay yaşandığında dolar kuru 1.80 civarındaydı yada 1.90 tam hatırlayamadım, işim gereği malzemelerimizi dolar ve euro üzerinden alıp borçlanıyoruz.

  3,5 yıl içinde ortalama 180.000tl kaybettim, ticaret bu risklere katlanmak zorundasınız ama en çok zoruma giden, 3,5 sene yan gelip yatmamama rağmen, eşşek gibi çalışmama rağmen kaybettim, yaşadığım pisikolojime mi yanayım, giden zamanamı yoksa kaybettiğim maddiyatıma mı bakayım bilemedim.

  Burada yazıp çizmek kolay, herkesin tuzu kuru gibi ama ben memnun değilim kardeşim.

  Buradan siki taşşağına denk olup sabah akşam sözlükte ahkam kesenlerin, dış mihraklar diyenlerin, ona buna çamur atan andavalların, sıkışıp ikide bir föte diyenlerin, alayının gözlerinden öpüyorum adamsınız amınakoyayım adamsınız.

  Bir sikik daha vardı ben ekmeği dolarlamı alıyorum diye ahkam kesiyordu, şaka gibiler. Elindeki cep telefonundan tut da, bindiğin arabana, aldığın akaryakıta, evindeki beyaz eşyana, kıçını sildiğin tuvalet kağıdına kadar dolarla alıyorsun, Ulan yavşak ben yaşadıklarıma mı inanayım sanamı inanayım.

  Neymiş doları protesto edip kullanmıyalım mış! Et bakayım nasıl yaşayacaksın cahil cühela seni.

  Edit: o eksileyen arkadaş çok müslümansa bana msj atsın neden eksiledi çok merak ediyorum yemin ederim. Söylediklerimin en ufak kelimesinde ne yalan ne abartı var. Ben müslümanım eğer ben yalan söylüyorsam yüce allahım beni oturduğum yerden kalkıp 2 adım attırmak nasip ettirmesin.
  10 -1 ... eski yesil kulluk
 3. 23.
  çomar gözüyle bakıldığında gerçekleşme ihtimali olmayan eylem.

  batıracaksa da bir an önce batırsın, çok ağır iddiaya girdim 2018 bitmeden batmazsak çok değerli bir şeyimi kaybedebilirim.
  ... bolbat
 4. 24.
  Sn. Erdoğan: "Bakınız, eskiden ekonomi mekonomi de yoktu haaa... Biz geldik ekonomi oluştu. Battıysa da çıkartmasını biliriz evelallah."
  ... iyi gunler
 5. 25.
  Hepsinin üstüne bir de Damattan ekonomi bakanı yapılırsa...
  3 ... firdevsyoreoglu
 6. 26.
  başarılı dönem kemal derviş'in politikalarına uyulan dönemdir.2008 e kadar.
  şu anda kimsenin ekonomiyi toparlamak gibi bir niyeti olduğunu sanmıyorum .
  ... aytmatow
 7. 27.
  patates ithal edip kuru soğana altı lira vermemizden bellidir. tarım ülkesiydik. yazıklar olsun.
  7 ... o halde umabilir miyim
 8. 27.
  tarım ülkesinde yaşıyoruz yani domatesin bile 1 liradan düşük olması lazım o derece tarım ülkesiyiz fakat gel gör dışardan alıyoruz çoğu şeyi. tabi burada dolaşan 3 5 çomar var belki daha fazlası onlar anlamazlar.
  3 ... sam4915
 9. 28.
  ekonomi kuştur, kanatlanır uçar. kurşun değil ki batsın.
  ... monk of monkmountain
 10. 29.
  Ekonominin iyi olduğunu zannediyorum, çünkü meclis lokantasında en kral yemekler 4-5 lira, millet vekillerinin maaşları 30-40 bin lira.
  1 ... haylaz sirin