1. 1.
  ekonomist mahfi eğilmez'in bilal'e anlatır gibi anlatarak akp'nin ekonomik mucize yaratmadığını ilk 6-7 senelik performansının ortalama üstü fakat sonraki 6 senelik performansının vasat kaldığını rakamlarla net açıkladığı yazının başlığı. http://www.mahfiegilmez.c...pnin-ekonomide-13-yl.html

  --spoiler--

  Sonuç ve değerlendirme
  2001 kriziyle dibe vuran ekonomide toparlanmanın başladığı 2002 yılı sonunda iktidara gelen AKP, ilk yıllarda gerek krizin yarattığı olumsuz baz etkisinin kolayca tersine çevrilmesi, gerek IMF programının verdiği ivme ve maddi destek, gerekse de kriz sonrası yapılan iki önemli yapısal reform hamlesi (bankacılık sektörü düzenlemesi ve kamu kesimi mali disiplinin sağlanması için atılan adımlar) sonucunda ilk 6 – 7 yılda başarılı bir ekonomik performansa imza attı. Buna karşılık yapısal reformların yapılamaması, öteden beri Türkiye ekonomisinin en önemli hastalıklarından birisi olan kısa vadeli bakış açısının bu dönemde de devam etmesi, ekonomide yanlış yaklaşımların artmaya başlaması sonucu son 6 yılda işler tersine dönmeye yöneldi.

  Özellikle büyümenin cari açığı artırmadan yükseltilememesi, içine girilen orta gelir tuzağının yarattığı refahı artıramama sorunları, dış finansmanda karşılaşılan sıkıntılar, risklerle birlikte kırılganlığın artması ve yapısal sorunlara sürekli yanlış teşhis ve yaklaşımlar yapılması önümüzdeki dönem için de sıkıntıların artarak süreceğinin göstergesini oluşturuyor.

  --spoiler--
  1 ... basketbol asigi
 2. 2.
  (bkz: mütekabiliyet yasası)

  vatan toprağı satılıyor hala ekonomi süper.
  -1 ... wecihii
 3. 3.
  cehape lilerin sürekli bok attigi ekonomik kalkinmadir.

  sizleri de biliyoruz efendim.

  allah uzun adama zeval vermesin.
  -2 ... merhaba ben on birinci nesil
 4. 4.
  (bkz: akkuyu nükleer ihalesini cengiz inşaatın kazanması)
  ... gayim ama para bende
 5. 5.
  milletvekili emeklilerine 740TL zam yapılan, sarayının 1 aylık faturası bir ilin aylık gideri olan ülkede ekonomi tartışılmamalıdır. demek ki para vardır!
  ... mr drunkenstein
 6. 6.
  once ozellestirme yolu ile para girisi, sonra arap seyhlerinden ucaklarla gonderilen para girisi, her koseye sikisinca bedelli askerlik ile para girisi, halkin uzerine yavas yavas sindire sindire, caktirmadan bindirilen vergi yukleri ile ekonominin duzde tutulmaya calisilmasi. ama artik hamle kalmai, tasima suyla degirmen donmez.
  ... umutsuzvaka