1. 1.
    vatandaşın üzerindeki vergi yükünü arttırmaktan ve temel tüketim ürünlerine fahiş zamlar yapmaktan ibarettir.
    4 -1 ... forevergreencrocodiles
  2. 2.
    ülkede ciddi bir ekonomik kriz olduğundan, esnafın ve sanayicinin kan ağladığından bihaber akp li vekillerin yürüttüğü politikadır.
    allah sonumuzu hayır etsin!
    3 -1 ... forevergreencrocodiles
  3. 3.
    (bkz: akp seçmenine sorulması gereken sorular)
    1 ... godspeed you black emperor
  4. 4.
    temelini geometrideki teğet geçme durumundan alır.
    1 ... kalk bi cay yapta icelim
  5. 5.
    sıcak para akışına dışa bağımlı ekonomidir.

rahmetli erbakan ağır sanayi, ağır sanayi diye bas bas bağırırken, bazı akılları sıra dalga geçiyorlardı. elbette ülkende sanayi tesisi kurulması, bunlardan uluslararası markaların çıkması gerekir ki biraz sermaye biriksin.
    1 ... cikita muz teoremi
  6. 6.
    (bkz: Ay ben gülerim)
    1 -1 ... 0game
  7. 7.
    ucuz olduğu için ithal etmeye alışmış dışa bağımlı tüketen yerel üreticiyi bitiren . yabancı yatırımcıya domalan . politika.
    1 ... ecemcix
  8. 8.
    (bkz: akp nin faizle olan saçma imtihanı)
    1 ... kompetan
  9. 9.
    linkte etraflıca anlatılandır:

http://www.youtube.com/wa...hmGM&feature=youtu.be+

akp dönemi ekonomisi 2002-2006 ve 2007-2012 dönemlerine ayrılarak incelenmiş.

edit: link düzeltildi.
    -1 ... bu nedir pahali
  10. 10.
    Halktan sosyal model anlayışı ile oy koparmaya çalışan liberal ekonomi politikalarıdır.

Eğer sosyal yardımları keser kesmez halkın verdiği oyların hemen azalacağını bilmese 1 günde tüm sosyal devlet anlayışını siler akp. Akp yi sosyal devlet anlayışında, devletçi modelle ülkeyi yönetiyor sanan düşük zekalılar var halen.

Ama akp halka yardım dağıtıyor diyorlar... Ulan salatalık ulan salatalık. He akp liberalist değil sosyal devletçi o yüzden halka zaten yardım dağıtıyor. Halk dediğin kendisine oy veren adama oy ver tekrar bana diye 3-5 şey dağıtması. Bunun neresi sosyal devlet anlayışı?

Bunun adı sosyal devlet anlayışını sömürüp üstünden oy devşirerek liberalist ekonomi modeli ile ülkeyi yönetmektir.

Ekonomi bakanları çıkıp özel sektör, serbest piyasa diyip duruyorlar. Ülkenin piyasasına etki eden bakan. Bizim ülkede kendisini akıllı sanan her şeyi kendisinin bildiğini sanan bazı tipler çıkıp Akp sosyal devletçi ya liberalist olmalı yeağ... Hıyar bilmiyor ki Akp nin zaten sosyal devletçi olmadığını.

He akp millete yardım dağıtıyor he.
    1 ... keyf kahyasi