bugün

biat geleneğinden gelen bir parti olmasının nedenlerinden biridir ki bu çok doğaldır. her ne kadar ilk kurulduğunda şeffaf ve katılımcı bir yönetim göstereceklerini söyleseler de, yüksek egoya sahip liderlerinin, çevresindeki çok affedersiniz (bkz: mabad) yalayıcıları tarafından tek hükümdar olduğuna inandırılması ile gerçekleşmiştir.
akp kadar demokratik bir parti bulursan bizede haber ver .
lahanaya gelince katır kutur, sapına gelince meee.

demokrasiden bahsedenlerin, seçimle başa gelen bir partiye tahammül edemeyenlerin başvurduğu kendini kandırmacadır.
demokrasiyi götüyle top tutmak sananların göremeyeceği gerçektir.
demokrasiyi oy çokluğundan ibaret sanan insanların anlayamadığı gerçektir. adam birde güzel örnek vermiş. hala üstüne yorum yapmak nasıl bir psikoloji ki?

örneği beğenmediysen başka başka örneklerde verilir sana ama sen hala onları görme, demokrasi yüzde elli diye götünü yırt. ee ne olacak diğer yüzde elli?
demokrasi diye bağıranları görüyoruz sokaklarda. demokrasi oysa biz bu demokratik olmayan akp gerçeğine razıyız. öptüm bye.
evet akp asla demokratik olmayacak, ama eylemin bu şekli de demokratik bir şekil değil ne yazık ki. böyle etrafı talan ederek, milyonlarca hasara sebebiyet vererek, camileri çöplüğe çevirerek ve hatta utanmadan camiye bira şişesi atabilecek kadar şuursuzlaşarak da sağlanamaz demokrasi. özgürlük, demokrasi dediğiniz şey eğer maddi manevi değerlerin hunharca üzerine basip geçmekse; bu sadece bunu yapanın kendi özgürlüğünü sağlar, başkalarının da hayatının kısıtlanmasına neden olur. müslüman bir ülkede, müslümanların ibadet ettiği o kutsal yere bira şişesi atacak kadar çığırından çıkabiliyorlarsa insanlar, özgürlükten de demokratikleşmekten de bahsetmeye, ders vermeye hiçbir şekilde hakkı yok bu kimselerin. hiçbir zaman akp yi savunmadım, değil oyumu, günahımı bile vermem. ama eylemin bu şekli karşı tarafa kendini haksız çıkarmaktan başka işe yaramıyor. daha saygılı, daha zararsız, ideoloji kaygısı olmadan, amacına uygun hareket edilseydi eğer, eminim o zaman daha çok destek alırdı. ama kendi kendinize zarar veriyorsunuz şu anda, koruduğunuz, savunduğunuz şeylerden daha da fazlasına aynı zamanda da.
herkes herşeyi görüyor ama yok sadece biz görüyoruz diyorsanız seçim sonuçlarını hdmi olarak görmeniz dileklerimizle .

durmak yoook yola devaaaaaaaaaaaaaaaaaaam !
bazılarına göre diktaor olan bazılarına göre kurtarıcı olabilir .

sen elmayı seversin ben elmayı sen kemali seversin ben tayyipi kimse kimsenin sevdiğini sevmek zorunda değil zorlada güzellik olmaz beğenmiyorsan oy vermessin olur biter .

hem partili sistemi sen getirmedin mi gebeş ?

noldu şimdi kalınmı gelmeye başladı alamıyomusun ? ne yani ?

patladımı bi yerlerinde seçme ve seçilme hakkı ?

bacak gibi girdi demi len ? ibibik ?
seçimle işbaşına gelen alman nasyonal sosyalist partisi ve italyan faşist parti nasıl demokrat olamadıysa, sırf seçimle geldi diye akp de asla demokrat olamaz. zaten, hazret ne diyor: "bu halk isterse laiklik de kaldırılır". laikliğin kaldırıldığı bir ülkede demokrasiden söz edilemez. halkın yeterince desteğine arkasına aldığı anda, halkın diğer kesimine yönelik baskı ve zulüm yapmaya başlaması, bu kesimin ayaklanmasına neden olmuştur. demokratik kurallar içinde davranmayan bu parti, ya bu tepkiyi değerlendirip hizaya gelecek veya yıkılıp gidecektir; başka yolu yoktur.