1. .
  önemli olan nicelik değil niteliktir. varsın chp %30 alsın, isterse %3 alsın, bu önemli değildir. binlerce maymun arasında kalmış bir kaç insanın ıssız bir adada yapılan seçimde alacağı oy oranı, üstelik adanın en korkulan orangutanına karşın, sadece insan olma vasfı taşıyan birisinin adaylığında.. maymunlar seçimle iktidara gelip adayı yönetebilir lakin, demokrasi doğru olanı gösteren değil, seçmen kitlesinin kalitesini gösteren yönetme şeklidir.

  halklar, hak ettikleri şekilde yönetilir.

  türkiye halkı dünya sıralamasında ilk 100 de değildir bile. neye göre mi?

  gelişmişlik endekslerine göre, insan haklarına göre, basın özgürlüğüne göre, düşüncenin suç sayılmamasına göre, yurttaşların eşit bir şekilde eğitim, sağlık, adalet hizmetlerinden yararlanabilmelerine göre..

  garip garip afrika, uzakdoğu ülkelerinin bile çeşitli platformlarda türkiye ye fark attıkları gerçeğini görmezden gelip, yüzdesel rakamlarla bir partinin başarısı, ya da siyasi düşüncelerinin doğruluğu kıyaslanamaz..

  yalanlara inanan masum halk!

  ilk on ekonomiye girecekmiş türkiye, ona bakarsan hindistan dünyada ilk on büyük ekonomide hali hazırda.. ama hintlilerin yaşantıları reel hayatlarında bunu ortaya koyabiliyor mu?

  kendi uçağını helikopterini otomobilini yapacak olan türkiye; tansu çiller her haneye bir ev bir araba anahtarı verirken daha gerçekçiydi..
  2 ... vadideki zumbuk