bugün

bahçeli denen meczubun dediğine gelirlerse ortaya çıkacak olası tablodur. gerçi ben bunu akp'nin bahçeli'nin ağzından kamuoyunu yoklaması olarak görüyorum yoksa bahçeli kendi başına düşünüp konuşup ortaya bir fikir sunabilecek kapasitede biri değil.

http://www.mynet.com/habe...latirsa-ne-olur-4127286-1
bahçeliyle kafa kafaya verip "sen ortaya atarsın,biz hayır deriz,tepkilere bakar karar veririz"aldatmacası.
ulan sigir, rahsan affini biliyoruz chpli olmamama(maykrofon şov) ragmen de o ne kadar buyuk bir hataysa bu da buyuk bir hata olur. birakin su ama sen de bana vurdun normallestirmesini, demek istiyorum ama kurallar iste...
rahşan affının ne olduğunu bilmeyen çomarların fikir beyan ettiği mevzudur.

ey çomar, rahşan affı, aynen bahçeli'nin dediği gibi "kader kurbanları" (şahsen bu tanımı kabul etmiyorum) için çıkarılmış bir aftı. yani katilleri, teröristleri, tecavüzcüleri filan kapsamıyordu.

fakat af kanunu çıktıktan sonra, anayasa mahkemesi, suç ayrımı yaparak af çıkarmanın anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olduğuna karar verdiği için ve de salınanları geri toplamak hem hukuken hem fiilen mümkün olmadığı için teröristler, katiller, tecavüzcüler filan da serbest bırakıldı. senin anlayacağın, ecevit'in çıkardığı af kanunu bunları kapsamıyordu.

türkiye'de hukuk filan yok ama yine de hatırlatayım: aym'nin bu kararı kapı gibi duruyor. yani bahçeli'nin aklına uyulup, af çıkarılırsa, "kader kurbanları"nın yanı sıra, ne kadar hayvan varsa, teröristbaşı ve fetöcüler de dahil herkes serbest kalır. yani öyle olması gerekir, zira hukukta kararlar geçmiş içtihatlara göre alınır.

velhasıl, af çıkarmaya kalkmak apo itini serbest bıraktırma girişimidir. önce yaparlar, sonra suçu aym'ye atarlar!..
bahçeli hiç kasmasın direk partiyi akp ye devretsin. zaten akp milletvekili gibi davranıyor.
24 haziran seçimleri öncesi yapacakları son hamle.!
zira başka el'leri kalmadı.
terör ve cinsel suçları kapsam dışı bırakarak af cıkaracaklar.
doğruluğu yanlışı ayrı.
iki üç oy uğruna yapmadıkları şey kalmadı.. daha neler göreceğiz acaba?
Ha bu arada, af çıkartmak zorundalar.

Ergenekon, balyoz, fetö derken hapishaneler gırtlağa kadar dolmuş. Siyasi suçlular sebebiyle artık kapkaç, gasp falan hafif kalıyor yeni Türkiye’de. Çünkü besleyemiyor artık ülke.
Ceza infaz kurumlarında doluluk oranları %104 olmustu geçen sene. Önüne geleni içeri aldıklarından esas suçlular ceza almadan yırtıyor.
Erdoğan’a hakaret sucundan içeri alınacaklar için yeni yer lazım değil mi?
devlet bahçeli'nin de tekliflerinin de amk.
mağdur bireylerin, ailelerin fikri ve onayı alınmalı.
toplumu sıkıntıya sokacak, suç oranında artışa sebep olabilecek bir karar.

o suçluları yakalamak için emek veren emniyet çalışanlarından, yargılamak için mesai yapan hukuk adamlarından onay alınması gereken karar.
suçlular salındığında aynı süreci sil baştan tekrar yaşayacaklar.

evi soyulan, gasp edilen, tecavüze uğrayan, şiddete maruz kalan, eşi çocuğu öldürülen mağdurların, ailelerin, toplumun fikri onayı alınmalı.