1. 1.
  öncelikle: http://www.milliyet.com.t...ate=24.05.2008&ver=79

  türkçesi: % 47'nin 19 mayıs rahatsızlığı

  ben de rahatsızım sebepleri için: http://www.sabah.com.tr/2...433599EFAFD577A218C7.html
  http://www.taraf.com.tr/Yazar.asp?id=12

  okumaya üşenenler, mutlu mesut yaşasınlar onlara lafım yok.
  1 -2 ... ethembaki
 2. 1.
  19 mayıs'TAN BiR GÜN önce eskişehir'de, gündüz toplu konut açılışında ve akşamda stadyumda nutuklar atarken hiç bir sorunu olmayan rte hazretlerinin bir anda şapkadan çıkan tavşan misali bir bahane uydurup* 19 mayıs törenlerine katılmayı reddetmeside bu rahatsızlığın bir tezahürü olabilir. öyle bir konsept oluşmuştu ki ben eskişehir stadyumunun yanında sayılabilecek bir internet cafe'DE istemeden de olsa hazretin konuşmasını dinlemek zorunda kalırken, sitelere rte'nin ''göz rahatsızlığı'' sebebiyle törenlere katılamayacağı haberi düşmüştü.
  -1 ... shalamar
 3. 2.
  öncelikle şunu belirteyim, ne laiklik düşmanı ne de akp yanlısıyım. bu konun da ulusalcı-ılımlı islamcı tartışmasına dönüşmesi bir o kadar yanlış.

  ergenlik çağına yeni girmiş kızların tabiri caizse pavyon kadını gibi giydirilip gösterilere çıkarılmasını mantığım almıyor. kız öğrencilere iç çamaşırları görünecek tarzda mini etekler giyderecek kadar " laikiz " mesajı mı vermeye çalışıyorsunuz? eğer laiklik, çağdaşlık kıstasınız buysa şunu bilin ki türkiye'nin çok büyük bir bölümü bu " laiklik " ve " çağdaşlık " anlayışınıza uymuyor. atatürk'ün sarf ettiği batılılaşma sözündan anladığınız buysa sizin okudğunuzu anlama ve yorumlama organınızı z.kim. bilmem ne gecesinde küçücük kızlara kara çarşaf giydiren zihniyetten hiç bir farkınız yok.

  kardeşim ittihatçı artığı ulusalcı tayfadan mısınız, amerikanın ılımlı islam piyonu akp taraftırı mısınız umrumda değil, ama şu aranızda ki iktidar çekişmesinde çocukları/gençleri kullanmaktan vazgeçin yav.
  1 -2 ... huznun isyan olsun