bugün

akp nin ne zaman biteceğini merak eden cehape zihniyetinin aradığı cevaptır. neyse yine biz cevap verelim bu muhaliflere. ancak 10 yıl sonra falan. çünkü tamı tamına ak parti gelene kadar 20 yıl geçmiş olacak ve yeni bir nesil ülkede söz sahibi olacak. böylece durmadan biz önceden tüp sırası hastane sırası bekliyorduk diyen amcalar yok olacak. böylece ak parti belki bitmez ama zorlanabilir.
darbeler dönemi kapandığına göre cevabı bitmez olan soru.
anap'ın nasıl sabun köpüğü gibi, sönüp gittiğini bilmeyen insanların sorusudur.
darbe ile biter.
ak parti türkiyedir,

itler istedi diye atlar ölmez.
Devlet Bahçeli gittiği zaman.
ülkenin yarısı oy vermiş nasıl biter hesabı yaptığınız sürece bitmez.
yeni bir alternatif parti kuruldugunda biter. oyle bir duyum aldim halihazirda.
bir sonraki nesile kesin gibi inşallah.
bitmeyiz.

bir olur bin dogariz.
bu saatten sonra sittin sene bişey olmaz ka partiye.

önümüzdeki 50 yılın garantisini aldı.

o değilde şimdi yarrağı yedik ülke olarak..
Ülkenin eğitim düzeyi arttığı zaman.

Tabi bu yaptıklarıyla biraz zor ama.
cahillik oranının azaldığı zaman.
Uzun zaman sonra isim değiştirir.
Bizim nesil oy vermeye baslasin biter. Simsek caksa akpye suc atcaklar taniyorum.
Radikal dinciler bir ülkenin siyasal yönetimini;
bir kez ele geçirdiğin de
Bir daha kesinlikle kan dökülmeden bırakmaz
Çünkü siyasal bir islamcının gözünde demokratik bir ülke darül harptır , ve her yol dava uğruna helaldir.

Bu toplum kur'ta kuzuyu teslim ettiğini bilemedi ve hala da anlamış değil....
Toplumsal aklı ,iradesini ve buna mütakip toplumun ekonomik dinamiklerini ele geçirdiğin de çöküş başlar.
Bir kez olsun bu gerçekleştiğin de bunun geri dönüşü yoktur, sonuna kadar gider.
Sonrasını; kalıcı gericilik , bitmeyen bir sömürü ve sefalet esir alır ...
Ve ondan sonra , ancak ve ancak büyük bir devrimle
kurtarılabilir ulus

Son 50 yılın örnekleri ;
Afganistan
Pakistan
Bangladeş
Malezya
Endonezya
iran
Suriye
Ve en nihayet son olarak Türkiye..

Bundan 100 yıl önce çok şanslıydık bunun iki nedeni vardı

1. Bugün ülkeleri ve yönetimlerini sermaye ile ele geçiren.
hizaya çeken dark oligarklar bu kadar güçlü ve eli uzun değildi...
2. Atatürk gibi zamanın çok ötesinde bir adama denk gelmesiydi....

Hadi geçmiş olsun!
Tayyip gittiği an.
Halk ne zaman bu gafletten uyandığı vakit.
Mesele parti meselesi değil ki. Adalet ve Kalkınma Partisi ne ilk partiydi ne de son olacak.

1789 u düşünün. Aç Kalan halk saraya saldırıp monarsiyi yıktı. Çünkü zaten açtı ve her türlü ölmüştü. Ölüm sefaletten ya da Süngüden gelse ne fark eder dedi halk

Bizim asla böyle olmaz. Türkiye batmaz. Asgari ücretin %25 zamlandıgı bir ülkede halka reel olarak %50 fakirlestigini anlatamıyorsunuz. Yani 2019 zor geçecek ama imf ile masaya oturup durumu çözecekler.
bahçeli ışıklar içinde yüzdüğü zaman.
Sıkıldık alın biraz da siz yönetin dediği zaman olabilir. (bu tarz seçimler olduğu müddetçe)
Sonuçta her devletin yapının sistemin iktidarın insanın partinin bir ömrü vardır,biri biter biri başlar.halk sevdiyse tuttuysa uzar bu ömür darbelere rağmen,ama iktidar iş yapmaz hale gelirse ozaman halk faturayı keser.
amerika :" sizde demokrasi bitmiş durun ben size demokrasi getireyim" dediği zaman.
tabii bir iç savaş kaçınılmaz.
(bkz: ahiret)
Tayyip erdoğan gittiği zaman. Bu çok net. Rte girdiği her seçimin olağan favorisidir. Gelgelelim hiçbir zaman mesela menderesin gördüğü teveccühü göremedi. Zaten halihazırda dün köpekçi diye niteleyip özünde nefret ettiği adamlarin desteğiyle yüzde 52 bantlarında. Rte'nin yerine geçen her kim olursa olsun lider kültüne inanan akp seçmenini tatmin edemeyeceği için kirilma yüzde yüz olacak. Buna ekonomiyi, suriyelileri, verilen sözlerin tutulamamasıni vs kattığında bence olay kesin gibi. Mesela tayyip erdoğan yerine binali yıldirimi koysanıza, sempatik adam, anadolu çocuğu dersiniz ama hepsi bu.

Ama ben gidenin sadece akp değil onun siyasal islamcı zihniyetinin de olacağıni düşünüyorum. Kirsal yaşamin bittiği, nüfus artış hızinin düşüşe geçtiği ülkelerde muhafazakarlık olağan olarak güç kaybeder. Bunu çok iyi sezen hükümet ağaç yaşken eğilir atasözüne uygun olarak genç zihinleri imam hatipe yönlendiriyor. Surilerin vatandaşlık konusunu da bu bağlamda değerlendiriyorum. Surileri vatandaş yapıp kafadan yüzde 5 oy almayı deneyeceklerdir. Bunu göreceğiz.

300 yıllık davaymış, yok bin yıllık rayh amk.