1. 1.
  KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın konuğu olan CHP Milletvekili Eren Erdem, Ak Parti'nin MHP ile koalisyon yaparak elindeki 3.5 milyon Kürt seçmeni kaybettiğini söyledi.

  eren erdem şöyle konuştu:

  "Milliyetçi Hareket Partisi'nin iktidar partisi ile ittifak yapmaları beni son derece memnun etmiştir. Çünkü iktidar partisi, seçmeni olan 3.5 milyon Kürt'ün oyunu kaybetmiştir. Adımın Eren Erdem olduğu kadar eminim. Ben Esenler'de, Bağcılar'da gezdiğim zaman ben yıllardır buraya oy veriyorum ama MHP ile ittifak yaptıkları için oy vermeyeceğim diyen yüzlerce vatandaşla sohbet ediyoruz. Benim en mutlu olduğum durum budur.

  ittifak kelimesi yanlıştır. Bu bir koalisyondur. ittifak işin süslemesidir. Hani koalisyonlar dönemi kapanıyordu? Açık bir koalisyondur bu. Sandık öncesi koalisyon. Normalde koalisyonlar seçim sonrası ortaya çıkardı, şimdi seçim öncesine çıktı bu sistem sayesinde. 50 artı 1'i bulmak için bir araya gelmek zorundalar. istikrarsızlaştı Türkiye.

  Kürt vatandaşlar MHP'ye antipatik bakıyorlar. Ak Parti-MHP ittifakı Sivas'ın ötesine geçemez. Şuanda çok net söylüyorum bu ülkede yaşayan hiçbir Kürt vatandaşımız, bu koalisyona oy vermeyecektir" diyen Eren Erdem, "Bunların ikisinin ittifak ettiği iktidar değil, ittifak ettikleri şey Türkiye'yi beyaz toroslar dönemine geri götürmedeki ortak gayretleridir. Türkiye beyaz toros dönemine geri götürüldü, MHP'nin memnuniyeti bundan dolayıdır."
  1 -1 ... ciraklikzamani
 2. 2.
  klavuzu cehape olanın burnu cehape gibi boktan ayrılmaz .
  2 ... tiamat
 3. 3.
  cehape boku kürekle yemeye başladı .

  ne kadar güzel .
  3 -1 ... tiamat
 4. 4.
  Normal şartlarda doğru tespit ama millette akıl mı kaldı allah aşkına.
  ... yok herif
 5. 5.
  akp nin oya ihtiyacı yok çok şükür .

  oy fukaraları düşünsün .
  2 ... tiamat
 6. 6.
  akpnin chp gibi oya ihtiyacı yoktur. kürtler oy vermezse de türkler oy verir.
  -1 ... iskit saka fatih
 7. 7.
  gerçeği yansıtmayan söylemdir. referandumu da dahil edersek son 3-4 seçimdir doğudan hdp ve türevleri haricinde oylar kime gidiyor ?

  https://www.yenisafak.com...ecim-sonuclari-referandum

  https://www.yenisafak.com...ecim-sonuclari-referandum

  http://www.haberturk.com/...ge/dogu-anadolu-bolgesi-5

  mhp nin bile chp den daha fazla oyu var lan..
  2 -2 ... mel mel bakan gibson