1. 1.
  hic kimsenin aklina bile gelmeyen, gelse bile ihtimal verilmeyen, ama gerceklesme ihtimali gene de var olan bir surprizdir.

  herkes muhtemel chp mhp koalisyonu ve yinelenebilecek akp iktidari arasinda gidip gelirken, ve de oylar da buna gore sekillenirken, ortada hesaplanmayan buyuk ihtimal, chp ile mhp'nin olasilikli anlasamama ihtimalidir.
  1 -2 ... kani ronik
 2. 2.
  turkiye'de secim oncesi ve secim sonrasi havanin her zaman degisken olabileceginin hesaba katilmasi ile daha bir dusunulmesi gereken surpriz.
  ... kani ronik
 3. 3.
  (bkz: bir idam ipinde iki cambaz oynamaz)
  1 -1 ... zarth vader
 4. 4.
  mhp-dsp-anap koalisyonundan sonra olması hiç de imkansız olmayan koalisyondur.

  ayrıca seçim öncesi bazı mhplilerin; akp'nin "mhp-chp koalisyon yapacak" iddiasına karşı oy kaybını önlemek için ortaya attıkları söylemdir.
  1 ... enemyof
 5. 5.
  devlet bahçelinin milletinin suratına bakmasını engelleyebilecek koalisyon ihtimalidir.gerçekleşmesi milletvekillerinin seçim öncesi söylemlerinin vatandaşı kandırmaya yönelik olduğunun ispatıdır.
  1 -1 ... ramorin
 6. 6.
  (bkz: melih gokcek)
  -1 ... kani ronik
 7. 7.
  mümkün değildir. devlet bahçeli kaç kez söyledi bunu.

  apo'nun kucağından inmeyen, kandil'in lafından çıkmayan, hdp'yle kanka olan üçkağıtçı, hırsız, yolsuz dolu bir partiyle mhp asla koalisyon kurmaz.
  3 -2 ... foseptik cukura dusen burjuva
 8. 8.
  Sokaklarda dsp li kovalayanlarda mhp lilerli. Sonra dsp ve anap ile koalisyon kurdular. Söz vermiş felan hikaye eğer mhp ye böyle bir teklif gelirse mhp seve seve kabul eder.

  Gönül isterki, kimse akp ile koalisyon kurmasın sıra ikinci partiye geçsin ancak böyle birşey olmayacağını çok iyi biliyoruz.
  -1 ... littleboynamedtrain
 9. 9.
  bunun nesi sürpriz dedirten hede. ama ben akp-bdp koalisyonunu daha muhtemel görüyorum o da hdp barajı aşarsa. Aşamazsa akp-mhp olacaktır.
  1 ... cincinnatus
 10. 10.
  siyasette her şey olur, mhp ayrıca akp 'ye uzak bir parti değildir.
  1 -2 ... postmodernist