1. 1.
  yakındır.

  yıllarca akp'yi iktidarda tutmak adına pasif siyaset izleyen bahçeli ve ekibi işi resmiyete dökecektir.

  hadi bakalım.
  2 -2 ... sehnsucht
 2. 2.
  akp mhp ittifakı
  9 -2 ... yahusuklu adam
 3. 3.
  Olmasını can ı gönülden istediğim ittifak. Hayırlısı bakalım.
  1 -2 ... erkenotenhoroz
 4. 4.
  olacaktır. 1 kasım sonrası herkes hazır olsun. mhp'de meral akşener, sinan oğan gibi her kesimin sevdiği isimler uzaklaştırıldı. tuğrul türkeş akp'ye yollandı. meclis başkanlığı zaten akp'ye verildi. uzun lafın kısası hazırlıklar yapıldı, yapılıyor.

  akp-chp koalisyonu olmaz, olsa da tutmaz. seçim sonrası hikayeden bir istikşafi takılırlar. o kadar. aslında akp'nin istediği koalisyon hdp. ama parayı paylaşamadılar. hdp de istiyor bunu. sazcı selo ağzından kaçırdı.

  uzatmayalım akp-mhp koalisyonu kesin olacaktır. olmadı mı? mayıs'ta yine seçim var. iş iyice komediye döndü amk. her sene iki seçim. hazineyi seçime gömeriz böylece.
  ... power supply
 5. 5.
  AKP'nin oylarını %40'a düşürebilecek ittifak. Bu ittifaktan rahatsız olan akp seçmeni sandığa gitmeyebilr veya başka partilere oy verebilir. Bu ittifakı doğru bulan akp seçmenleri de mhp'ye yönelebilir.
  1 -2 ... vi klarnet calan sarapci koala
 6. 6.
  MHP'den soğutan ittifak.
  2 ... dalya rock yazar
 7. 7.
  mhp'den soğutmakla kalmamış mhp yi tarihin tozlu sayfalarına göndermiş ittifaktır , zira zamanında çözüm sürecini başlatıp, imralı köpeğine sayın apo diye hitap eden, barzaniyle diyarbakırda megri megri diye ağlaşan ve her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyen bir partiye hiç bir gerçek milliyetçi destek çıkmaz, çıkamaz açık ve net. destek çıkanlar çakma milliyetçi akboylar ve son üç osmanlı padişahını say desen sayamayacak kendini osmanlı torunu zanneden tarihinden bihaber zerzavatlardır. kendi tabiriyle mhp nin başındaki şahıs ne yapmak nereye varmak istemektedir???
  ... silikseninbabandir
 8. 8.
  ittifaktan ziyade mhp'nin akp'nin içine girip orada erimesidir.

  akp gerçekten mhp'yi kendine ortak olarak görüyor mu sizce? bundan daha komik bir şey olamaz da çünkü.
  -1 ... zurarda
 9. 9.
  ilan edilmesine gerek olmayan ittifaktır, son referandumda zaten gerçekleşmiştir.

  CHP-hdp ittifakı gibi şer getirmez korkmayın.
  6 -6 ... kedilerinbabasi
 10. 10.
  ittifak değil, ittifakçık.
  1 ... uzun mesafe atleti