1. ?.
  facebook'ta açmayı düşündüğüm bir grup. tamamı şöyle aslında: akp liyim ama kürt açılımına karşıyım diyen 16.500.000 kişi bulabilirim.

  gerçekten şahsım sıkı bir akp'li olmasına rağmen akp'nin kürt açılımına karşıyım. neden karşıyım peki? çünkü öncelikle terör bitirilmeli. dağdaki adamlar kahraman konumuna getirilmemeli. devlet elindeki askeri imkanla pkk'yı bitirdikten sonra istediği açılımı yapabilir. ama dağda terörist varken açılım yapmak bir nevi yenilmişliği kabul etmektir. acziyet ifadesidir.
  4 -5 ... uvjb
 2. ?.
  (bkz: çelişkilerin insanıyım)
  3 -4 ... david brent
 3. 1.
  insanın söylerken utanması gereken cümledir. bu partiyi çanakkale'yi savunur gibi savunup bu kadar şımartanlar, apo'ya sayın dediyse ne oldu diyenlerin bugün konuşma hakkı yoktur. samimi olduğunuzu iddia ediyorsanız sandık başında cevabınızı verirsiniz. ama nerde sizde o yürek. yağlı kapı varken ...
  5 -1 ... isen buga
 4. 2.
  (bkz: zararın neresinden dönersen kârdır)
  2 ... tweener
 5. 3.
  çakma ak partilidir, gerçek değildir. gerçek ak partili bu açılımın çok geç kalmış, şimdiye kadar yapılmaması hata olan açılım olduğunu, at gözlüklülüğünün zirvesinde olanların amacını yok özerklik yok bağımsızlık yok toprak verme bilmemne zannedeceğini bilir. bu durumu anlayamayanlar özde solcu sözde milliyetçi mhp ye geri dönebilir, onlar ne yaptıklarını bilmiyorlar, en azından sinerji oluşturmuş olursunuz.*
  2 -6 ... darkranger
 6. 4.
  şöyle bir şeydir; "beşiktaşlıyım ama tümer metin'in transferine karşıyım"

  takım tutar gibi parti tutanların ve siyaseti partizanlık zanneden ibibiklerin düşüncesidir.
  -1 ... paleface
 7. 5.
  öncelikle bu açılımda zamanlama sorunu var. genel seçimlerin eli kulağında. akp en fazla oyu iç anadolu bölgesinden aldı. yani en fazla muhafazakar olan bozkır insanından aldı bu oyları. kayseri, konya, yozgat vb. bunların ezici bir çoğunluğu muhafazakar milliyetçi insanlar. özellikle pkk konusunda çok hassaslar. akp öyle bir zamanda öyle tehlikeli bir kartı açtı ki, akıl karı değil.

  şimdi çok değerli akp kodamanlarına sesleniyorum: beyler bu mesele 85 yıllık bir mesele. nur topu gibi yuvarlana yuvarlana gelmiş ve sizin kucağınıza oturmuş durumda şimdi! bakmayın siz pkk'nın 25 yıllık macerasına. bu meselenin çok daha eski kökleri var. şeyh sait isyanı var, dersim ayaklanması var.

  şimdi bakıyorsun erdoğan, "bu yıl sonuna kalmaz çözülür" diyor. tayyip bey, çözülmez bu sorun. siz bu sorunun altında kalırsınız. bu işe zamansız girdiniz. genel seçimlere kadar önceliği ekonomiye verecektiniz. genel seçimler sornası ilk işiniz anayasa değişikliği olacaktı. zaten bu ucube anayasa değiştikten sonra kürt sorunu için çözüm çok daha kolay olacaktı. bir nevi anayas'Da insan haklarının ve demokrasinin geliştirilmesi noktasında yapılacak bu değişim, kürt sorununun çözümü için doğal bir zemin olacaktı. ama siz ne yaptınız? son derece zamansız bir şekilde -bodoslama- bu büyük soruna daldınız. siz yarın oy aldığınız konyalıya, kayseriye, yozgatlıya, dün adana'da pkk'nın kuruluşu gösterisi yapılırken bıçaklarak öldürülen masum polisin neden öldürüldüğünün ve niçin öldürüldüğünün hesabını veremezsiniz. bir yandan şehit haberleri gelirken, kürt meselesi falan çözülmez. devlet, dağdaki terörist karşısında tavizkar bir role sürüklenemez. buna kimsenin hakkı yok.
  ... uvjb
 8. 6.
  onu oy verirken düşünecektim hemşerim diyerek gülüp geçtiğim olay. biz boşuna mı söylüyoruz 7 yıldır büyük orta doğu projesi, gülen ve abd hedefleri diye?

  sıkı bir akp li olmadan önce oy verdiğin tayyibin başkanı olduğu medeniyetler ittifakı ve büyük orta doğu projesini bir araştırsaymışsın keşke. çünkü projenin en büyük amacı orta doğuda abd yandaşı milletleri (kürtler-yahudiler-körfez arapları ve maalesef biz türkler)tek çatı altına federasyonlar halinde toplamak. bunun için obama bizzat gelip mecliste bu ülkeyi tehtit etti. 40 yıldır bu amacın peşinde abd. ama dinle amerikancılığı birleştirip halkı böyle derinden kandırabilecek bir parti bekliyordu.

  daha sözde kürt özde pkk açılımından daha beterleri bekliyor bizi yoksa siz alevilere hak tanımayıp din derslerini hala zorunlu kılan akp den demokratlık mı bekliyorsunuz? tayyip niye norşin meraklısı ama dersim e düşman? çünkü dersim de kandırılacak saf kitle yok!

  bu açılımla kurtulmak yok! önümüzde daha ruhban okulu, ermeni sınırı ve soykırımı ila kıbrıs açılımı var. tarih bir akp yi bir de makarnaya oy verenleri yazacak.
  1 -2 ... delice
 9. 7.
  şahsi görüştür. eğer ordunun pkk yı bitirmesini beklersek nice 25 seneler geride kalır.
  1 -1 ... aagresifbayan
 10. 8.
  terörün sadece askeri yöntemlerle bitirileceğini sanan kuş beyinlilerin normal karşıladığı insandır.
  1 -2 ... isen buga