1. 1.
    Öncelikle akp'lilerden kastım, sorgusuz sualsiz sadece havuz medyasının kölesi olan, erdoğan'ın ak dediğine asla kara demeyen grup değil. Siyaset konusunda az buçuk deneyim sahibi, olayları tarihine göre değerlendiren kesim. Benim çevremde ak partinin istanbul seçimleri sonrasındaki izlediği politikaya tepkili yaklaşan bir ak partili kesim var. Partinin özellikle ekonomi alanında başarısız hamlelerinden rahatsızlar.
    1 ... cerevesta
  2. 2.
    binali alır.
    3 -6 ... ibni maymun
  3. 3.
    binary aldı zaten. evet.

çok şükür agabeli değilim.
    -1 ... serdarsl06
  4. 4.
    (bkz: düşünemedi)
    4 -1 ... karton toplayan cocuk
  5. 5.
    "ihihihi bir ara aylık makarna kolileri kesilecek diye çok korkmuştuk ama reyizimiz el attı var olsun. inşalla seçimi tersine çevirirler de müslümanız dediğimiz halde kul hakkı yenmesine hak yenmesine hiç ses çıkartmayız ve makarnamızdan cep harçlığımızdan olmayız allahım çok amin" şeklindedir. üstü bu kadar açık söyleyemiyorlar ama konuştuklarımın yarısından fazlasının dilinin ucunda bu var. az daha damarına bassan söyleyecekler kesin. seçimi kendi taraftarı oldukları parti kazansında hakmış hukukmuş dinmiş alemlerin rabbi imiş hiç umursamıyorlar. sonra nasıl olsa tövbe ederiz affedilir diye mi umuyorlar hepsi bu kadar düşük profilli mi bilmiyorum ama enteresan günlerden geçiyoruz. hakkımızı arıyoruz adı altında akp nin başkalarının hakkını gasp etmeye çalışmasından aşırı memnun insanlar.

(bkz: affedilmeyecek tek günah kul hakkıdır)
    (bkz: haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır)
    4 -2 ... mel mel bakan gibson
  6. 6.
    binali yıldırıma ibb seçimlerinde oy verdim. daha doğrusu oy vermek istedim. seçim günü okula gittim pusulamı aldım ve direk oy vereceğim partiye odaklandım, çat çat çat bastım, fakat büyükşehir pusulamın üzerinde chp adayı ekrem imamoğlu kutucuğunda da mühür basılı olduğunu gördüm. yüzde yüz binali yıldırıma oy vermek için girdiğim kabinde ya ben yanlışlıkla mührü imamoğluna da basmıştım, yada üzeri mühürlü bir pusula almıştım. o dakika aklımda bir kuşku oluştu. oyum geçersiz sayılacaktı. müşahitlerden böyle bir yanlışlık olduğunu ve ne yapabileceğimi sorduğumda, dalga geçer gibi;
    -"abi maşallah ordu ile gelmissin" diye maytap geçti.
    ordu dediği oğlum ve kızım bir de yeğenimdi.
    çocuklar küçük olduğu için ordan oraya koşuyorlar bu durum da bende bir stres yaratıyordu tabi.
    eve döndüğüm zaman interneti açtım ve benim durumumda olan pek çok kişinin yorumunu okudum.
    bu kadar karmaşaya neden olacağını bilseydim kesinlikle olayın üzerinde dururdum.
    umursamadım.
    ben bu şeçimlerde kesinlikle bir gariplik olduğunu oy verdiğim andan itibaren sezdim.
    ama bu denli korkunç bir vaka haline geleceğini düşünmedim.
    evet bu şeçim şaibelidir. yada ben salağım.
    tabi siz salak olduğumu düşüneceksiniz.
    -5 ... gogocu
  7. 7.
    istanbul' da birileri baba gannuşu yiyecek. bakalım kim yiyecek... yaşayıp göreceğiz.

not: babagannuş deyince aklınıza olumsuz bir şey gelmesin. babagannuş budur:

akp lilerin ibb seçimleri konusundaki düşünceleri
    1 ... eratosthenes
  8. 8.
    binali aldı aslında, ama hiyle yaptılar vermiyiler başganlığı.
    1 ... liz queen
  9. 9.
    yalnız başlık akpliler.
    ak troller değil.

o yüzden yukarıdaki bazı yalandan ibaret hokkabazların yazıları direkt silinmesi lazım.
    ... antik kilise sarapcisi
  10. 9.
    inali yarrağımın başını alır a haber mi izliyosunuz siz.
    -1 ... bakkalgazi16