1. 1.
  konu atatürk düşmanlığı olunca kafir olarak gördükleri alevileri bile savunur bunlar, bu kadar şerefsiz ve iki yüzlüdürler. Halbuki yüzlerce sene alevilere kan kusturan, alevilere soykırımlar uygulayan kendi çok sevdikleri osmanlıdır. Ama bu katliamlar için en ufak bir eleştiride bulunmadıkları gibi üstüne iyi olmuş derler.

  Ama isyan kemalist devrime karşı olunca birden gözlerinde mazlum ve hatta şehit oluyor bu insanlar. Üstüne utanmadan alevi savunuculuğuna, atatürk'ü alevi katletmekle suçlamaya soyunuyorlar. Aslında Çok iyi biliyorlar o hainlerin katledilmesinin alevi olmalarıyla hiçbir alakası olmadığını.

  Riyakar bir tutumdur.
  2 -4 ... otoriter kemalizm
 2. 2.
  Adamlar diyor ki Aleviler neden Atatürk düşmanlığı yapmıyor bunun için dert yanıyorlar işte siz haklıydınız neden böyle yaptınız vesayre bunu akpliler olarak demiyorum bu görüşü savunanlar yani

  Ama yavuz selim diyince ağbi adam ne yapsın ulu reis koca hakan dünya lideri hebele hübele

  Atatürk diyince Alevi öldürdü düşman olsanıza haklıydınız...

  Yahu Tunceli de nerede türk kökenli Alevi varmış? isyan edenler şeriat getirmek isteyen Kürt lan. Neresi Alevi neresi türk?

  Alevileri Atatürk düşmanı yapma çabaları.
  2 -1 ... keyf kahyasi
 3. 3.
  biz teröristleri hiç bir zaman savunmadık. çözüm süreci ise teröristlerle demokratik çözüm yollarının tüketilmesi amaçlanmıştı. ama pkk ile çözüm olmayacağı anlaşılmış oldu. biz kemalin pkk ya karşı tutumunu doğru buluyoruz. fakat çocuğundan dedesine erkeğinden kadınına masum olanların dahi hava saldırısında öldürülmesine karşı çıkıyoruz.resmi raporlara göre 13600 kişi öldürüldü. bunların içerisinde 5 yaşındaki çocukta var 90 yaşındaki nine de. soruyorum size bu insanların günahı ne. bugün akp suru atatürkün dersimi bombaladığı gibi bombalamayarak siviller ölmesin diye masum insanları da düşünerek kara kuvvetletleri ile girmiştir. ama kemalistler ne yaptı ooooo asker masum insanları öldürüyor onları rahatsız ediyor gibisinden mal mal açıklamalar yaptınız. en acısıda kemalin dersimi bombalama emri verdikten sonra kılıçdaroğlunun masum olan yakınları ve akrabalarının ölmesine karşın chp yi destekleemye devam etmesi. yazık valla çok yazık.

  edit: 13.600 kişinin öldürülmesi tamamen gerçek olup dönemin dahiliye vekili chp li faik öztrakın belgesinde mevcuttur. sbiha göçmene oranın bombalanması emrini verenlerin arasında en başta kemalin de imzası var.
  2 -3 ... rebel12
 4. 4.
  mevzubahis cumhuriyet ve atatürk düşmanlığıysa siyasal islamcılar herkesi savunur.

  şaşırmamak lazım o yüzden.
  1 ... bugun variz yarin yokuz
 5. 5.
  Soykırım yaptı diye yavuz a düşman olup daha büyük bir soykırım yaptığı açık açık bilinen m Kemal'in fotoğraflarını baş köşelerine asmalarını garipsiyorum.
  Birisi kılıçtan geçirmiş diğeri bombalamış.
  Arada bir fark yok.
  Acımıyoruz aslında demekki müstehakmış onlara halife olanı da laik olanı da aynı muameleyi reva görmüş.
  -2 ... bearshare