bugün

Müslümanlıklarını bilemem. Kimsenin inancını tartışarak münafık olamam. Ama zeka, çıkarcılık vs konuları ayan beyan ortadadır.
seni hiç ilgilendirmeyecek kadar müslümanlardır. rengini belli etmeden birilerine sövmek de moda oldu amk. paralelcisi de bir ateisti de bir chp'si de bir lan. şuna bak bir ak parti çıktı alayınızı bir etti amk. siz kendi cehenneminizi düşünün ya da cennetinizi.
konuyla ilgili eleştirilere laf edenin hemen her cümlesini "amk" diye bitirmiş olması, yandaşların nasıl müslümanlar olduğu konusunda yeterli fikir veriyor bana göre...
Yalnızca Allah'ın bileceği soru cümlesi. kimsenin Müslümanlığını ölçmek biz Müslümanlara düşmez. lakin allah bizi onlar gibi Müslüman olmaktan korusun. - Burada belirli bir kısımdan bahsedilmiştir. -
oy verme kimsenin imanınını ölçerek yapılmaz. akpye oy veren çoğu kişi menfaat icabı akpyi desteklemektedir. akpyi destekleyen gazetecilere chp daha çok para verirse aslan bi chpli olarak görebilirsiniz.
Bir chp li yada mhp li ve ya hdp li ne kadar müslümandırgibi bşr soru sorulsa buna tek cevap sanane dir.
Herkesin müslümanlığı inancı kendinedir.

Bunu sorgulamak sana bana kimseye düşmez.
(bkz: akp kendini mürted chp yi de dini bütün yaptı)
Kimseye kendisi açıktan söylemediği sürece Müslüman değilsin diyemeyiz, büyük günahtır. Ama biraz dar görüşlü oldukları bir gerçek.
akp'ye islam'a göre en büyük günahlardan birini yaygınlaştırdığı (bkz: faiz helaldir) halde oy vermektedirler. o kadar müslümandırlar!...

kimisi "hangi parti müslüman ve güvenilir?" diyor. yani illa şeriat yanlısı bir partiye oy atmak icap ediyorsa saadet partisi ne güne duruyor? iktidarları sırasında hırsızlıkları, yolsuzlukları, zulümleri oldu mu? onu da beğenmediysen illa oy kullanmak zorunda mısın?

"efendim barajı aşamaz, oyum boşa gider...". yahu halen desteklediklerin hırsızlık, yolsuzluk, zulüm yaparken senin oyunu kaybedip kaybetmemeyi dert ediyorlar mı ki, sen oyunun boşa gitmesini, gönlüne yatan partinin barajı aşıp aşmadığını dert ediyorsun? bırak inceldiği yerden kopsun, dürüst, namuslu bir müslüman olarak senin hassasiyetini hiçe sayanlar düşünsün...

hayır, tüm bunları akp yandaşlarını kafakola almak için, gerçekte kendim böyle yapmadığım halde yazıyor değilim. entrylerimi takip edenler y-chp'yi desteklemeyi bıraktığımı bilir. değerlerine saygısı olan insan, üstüne gökkubbe düşecek olsa bile değerlerine ihanet edenleri desteklemez.

aha da sevdiğim, desteklemeyi düşündüğüm emine ülker tarhan hakkında yazdıklarım burada (#26438165). eğer tansiyon dışında çok ama çok ciddi bir problemi yoksa işi bitmiştir bana göre.
başka parti, adam mı var? ya da var bizmi bilmiyoruz?
bu kadar müslümandır.

https://lh5.googleusercon...TBP5e8KiNMTw=w457-h322-nc
Çalıp çırpan akplilerin olduğu gün gibi aşikâr... Ve evet dinin arkasına saklanıp aslında dinimizin hiçbir gerekçesini yerine getirmeyen akplileri de gördüm. Ancak genelleme yapmaya genelde karşı bir insanımdır. Bu konuda da bize pek fazla laf düşmez. Herkes dinini kendi yaşar. Biz kimseye dinsiz veya bu tarz şeyler söyleyemeyiz. Büyük günahtır... Ki dini bütün birine sırf akpli diye dinsiz dersek biz dinden çıkmış oluruz. Sözün özü onların ne kadar müslüman oldukları bizi pek bağlamaz ancak tabi ki dinimizi siyasete malzeme yapıp da halkın vicdanıyla oynamalarına, dindarız diye geçinip adam öldürüp, haksızlık yapıp, çalmalarına karşıyız. Ha hırsızsın besbelli ama allah aşkına güzel dinimizi buna alet etme bre cahil!..
(bkz: şu kadar)

bakanların yaptığı yolsuzluk, ayet uydurma gibi saçmalıklarını bir tarafa bırakırsak, ak saray için koca bir israf yaptı ve bunun için 16 kişiye osmanlı görüntüsünü verecek diye her ay israf para ödüyor. müslümanlıkta israf yoktur. bunu kıyafetinden tutun da senin benim paramla aldığı, son model makam arabalara kadar uzatın. ve bu adamlar hala dinle siyaset yaparak işini götürüyor.
türkiye'de işsizlik oranının bu yıl daha fazla artacağını haberlerde görüyoruz. bırak suriye'li vatandaşa kucak açmayı, ülkende bu kadar madur, aç, işsiz insan var. nerde kaldı din kardeşliğimiz? nerde kaldı milletini korumak? koltuğa oturan eş, dost, akraban iken.

velhasıl kelam, takdiri ilahi diyoruz.
diğer hırsızlara oy verenler ne kadar müslümansa o kadar.

"bu parlamentoya inanmıyorum, hepsi muvazaa partisi, tümü yolsuz, oy vermiyorum" desen daha inandırıcı olacaksın da tarzınla ancak bir diğerin tarafgiri, bir diğerinin yandaşı olabiliyorsun.

"ayaklar altına alınan dinden" bahsediyor, "dini" sen de meze ediyorsun. güya zıttın olanın yaptığının aynını yapıyorsun.

(o ya da bu parti) hırsızlara oy verenlerin tümünü müslüman zannediyorsun ve tümüne tembih ediyorsun. topyekünleştiriyorsun. sanmıyorum ki islamı biliyorsun.