1. 1.
  ekşi sözlük'te de paylaşılmış tweetlerdir.

  TSK'ya darbe yapılacağını 5 gün öncesinden haber veren ve Melih Gökçek, Yiğit Bulut, ibrahim Kalın gibi birçok AKP’li yönetici ve milletvekilinin takip ettiği ''fotoğraf & siyaset (@foto_siyaset)'' Twitter hesabı şu twitleri 10 Temmuz’da atmıştı:

  (1) Reis hayatının en önemli hizmetini yapacak bu topraklarda. Bugün 6 asker haşhaşinin tutuklanması bunun ilk adımı. TSK’da büyük temizlik.

  (2) Gerçek ‘’Milli Ordu’’ yolunda TSK içinde ne kadar gezici, solcu, paralel ve diğer cemaatlerin ajanı varsa temizlenecek. Sona doğru...

  (3) TSK içinde her cemaatin adamı var, örgütlüler. Bu pislik tamamen temizlenip islam dünyasının umudu bir ordu oluşacak. Başkomutan Reis.

  (4) Bu coğrafya ve islam dünyasının lideri olan Reis'e yakışır bir ordu kurulacak. TSK’daki tüm ajan fareler titresin. Büyük harekat kapıda.

  (5) Bu yaz kurban temizliği zamanı. TSK içindeki tüm ajan uzantılar kurban edilecek bu toprağa, temizlenecek. Başkomutan Reis böyle biline.

  (6) Paralel pisliği temizlendi. Sıra TSK'da. TSK içinde ayyaş, başörtüsü düşmanı, namaz düşmanı ne kadar deyyus varsa temizlenecek.

  (7) Şu an terörün önündeki en büyük engel TSK içindeki kripto yapılar, millet düşmanları. Bu yapıların elemanları temizlenecek.

  (8) Özellikle milli duruş ve din düşmanı kemalist hainler TSK’dan paralel köpeklerle beraber temizlenecek. Reis başkomutan olduğunu gösterecek.

  (9) Darbeler hep laiklikten çıktı, bu bitecek. Ordu tamamen milli refleksle hareket edecek. Başkomutanlık gerçek kimliği Reis’de görülecek.

  (10) Peygamber ocağı diye dini sömüren ordu değil, gerçek bir peygamber ocağı ve ordusu olacak. Gerçek Anadolu'lu halife ordusu kurulacak.

  (11) TSK’nın emirleri ABD’den alma zilleti bitecek. Ordu emri milletten, milletin seçtiği başkandan yani Resi’den direkt alacak.

  (12) Reis’in milli ordusu ülkemize hayırlı olsun. Artık ordu başında operasyonlara katılan bir başkan göreceksiniz. Hayal gibi bir gelecek.

  (13) Çok yakında ordusuna namaz kıldıran genelkurmay başkanları göreceğiz. Reis karşısında haddini bilen, saygılı yiğit askerler göreceğiz. – 10 TEMMUZ 2016, darbeden 5 gün önce.

  Bu Twitter hesabının darbe gecesi oğluyla birlikte öldürülen Erdoğan’ın yakın çalışma arkadaşlarından AKP’li reklamcı Erol Olçak’a ait olduğu söylendi. Üst düzey bazı AKP’lilerin takip ettiği bu Twitter hesabı kimin? Darbeden 5 gün önce bu bilgileri nereden biliyordu? fotoğraf & siyaset (@foto_siyaset) Twitter hesabının ismi ve resmi neden darbeden sonra değiştirildi? Yeni ismi ‘’Eski istanbulum (@eski_istanbulum)’’ oldu. Darbeden sonra dondurulup 3 hafta sonra tekrar farklı bir üslupla tweet atmaya başlayan bu hesabı aynı kişi mi kullandı? Son tweetleri kim attı? Erol Olçak’ı ve oğlunu kafalarından vuran keskin nişancı kimdi? Durdurmak için tek kurşun yeterken neden Erol Olçak’a 3 mermi isabet etti?
  1 -1 ... allah in bir kulu