bugün

olm bu nedir lan?
22 yıldır vergi mükellefiyim, şirket sahibiyim, kıçı kırık kayyumun sekreteryası benim ofisimden daha lüks.

makam odasının içinde bir makam odası var, oradan da bir başka odaya giriyorsun, dinlenme odası orası da, banyosu falan var, duşakabinli.

hayır kayyum orada seks mi yapıyordu, kaçak et mi kesiyordu?

yazıklar olsun bu harcanan paralar.
Valla taner Yıldız enerji bakanıyken ben de armada'da çalışıyordum. Koruma amiri tanıdık bir abimizdi. Gözlük ayarı bozulduğu için beni alıp bakanlığa, taner Yıldız'ın makam odasına götürdüler. Gözlüğünü ayarladım. Sonra tekrar işe bıraktılar.

O odadan etkilenmiştim ama yemin ediyorum bu kadar değildi.

Bu resmen israf. Bu kadar da olmamalı.
Diyarbakır belediyesi mi Buckingham sarayı mı anlamadım.

O ne lan öyle!
varak seviyor adamlar ne var ki bunda.
bir ara hiç bitmeyecek sanılan odadır. sürekli bir odaya geçiş var.
bir yerlerinde mutlaka buzlu badem olduğunu düşündüren oda.
hdpliler gibi terör örgütüne para yollamış ve birazcık da buraya harcamış ne var denilerek savunuluyor. terör örgütüne para gönderiliyor ise bunun suçlusu kim? dur tahmin ediyim cehape değil mi? çünkü bu kurumları cehape denetliyor ve ülkeyi de cehape yönetiyor. bir para akışı var ise burda sorumlu ülkeyi yönetenlerdir. onlardan başkası denetletmeyecek belediyeyi. ayrıca birazcık da olsa harcayamaz o para o şehire katkı için var boşa masraf için değil.

ayrıca benzer türde makam odaları çoğaldı son zamanda. para konusuna girmiyorum çünkü herkes o konuda eleştirmiş zaten benim ekleyeceğim şey kalmamış. bir trump merkel gibi devleti yönetenlerin odalarının görüntüleri var sosyal medyada. onlara baktım ve sadece para açısından değil estetik açısından da berbat şu son zamanda artan makam odaları. onlarınkine bakıyorsun açık renkte ve daha sade psikolojik açıdan daha olumlu etkiler orada karşısında olanı. bir de bizdekilere bakın sadece lüks ne varsa yığılmış gibi ve karşıdaki insana da pek olumlu etkiler sunan türden değil.
Rahmetli levent kırca nin bir sözunü hatirlattı.
"Bir zam var birde zamcık"

Bu da saraycık herhalde.
diyarbakır'daki mütevazi odadır.
şu an yıkılıp baştan yapılmıyorsa siz bir de istanbul'dakini görün.
müsaade et eccük de ben kayyum diyesi geliyor insanın.
tamam siz o oda gibi lüks bir oda da oturmazsınız ama sende o odaya harcanan paranın kat kat fazlasını pkk ya göndereceksin buna ne diyeceksin.
" ya banyosu ! " dedirtti. çarşı hamamı gibi aynı anda 10 kişi falan yıkanır bunda.
bir ara coni sins çıkacak sandım.
Amerikan başkanında dahi böyle bir lüks yok amk aşağılık kompleksi böyle bir şey demek ki.
Evet ümmetin liderinin de söylediği gibi “itibardan tasarruf olmaz” devletimizle gurur duyalım alamanya’da amarika da bile böyle makam odaları yok.
açlar sonradan görünce böyle oluyor. hele kendi parası olmayınca iyice coşuyor. kayyum kaymış.
Utandım...
fakirleri ve yoksulları koruyup kolladığını iddia eden

hırsız dincilerin, yine yeniden itibardan tasarruf etmemeleri.
ismini unutan gavatların hoşuna gitmiştir. bu fetöcü gavatlar devletin parası çar çur edildiğinde memnun oluyor.
görsel
Akp li kayyumun, makam odasında yatak odası, büyük bir banyo olduğunu karısı da öğrendi.
Yandı çomar.

Ha unutmadan
Reis mazbatamızı istiyoruz.