1. 1.
  akp kemalist bir partidir. kemalistler bi anlasa şu meseleyi gül gibi geçinirler. önemli olan onun kurduğu cumhuriyeti onun kanunlarıyla yönetmeye talip olması ve bunu yapması. sistemi değiştirme şeriat getirme niyeti olduğunu sanıyorsunuz. akpliler de öyle sanıyor.

  size küçük bir tüyo. şeriat getirecek parti ilk en az tepki çekecek işi yapar. yani misal genelevlerini ve fuhuşu yasaklar. kimse de ona sert bir tepki vermez marjinaller hariç. fuhşuma dokunma mı diyecekler. kadın haklarından girer yaparsın. kim karışır? toplumda bozulmalara aile yapısına sekteye ve çalışan kadınların mal gibi alınıp satılmasına bağlasan tüm stklar da yanında olur.

  ama 16 senelik iktidarda böyle bir fikir bile dile getiren olmamıştır.

  yani ne akpliler şeriat beklesin ne chp’liler. bunlardan bi bok olmaz.

  Zaten CHP’liler şeriat getirecekler diye vızıldamasa akpliler de oh olsun getirsin diye aldanıp oy vermeyecek. Yani birbirinizi trollüyorsunuz kazanan akp oluyor
  3 -5 ... sozlugun krali
 2. 2.
  Bir anlasalar ne akpli sayısı bu kadar çok olacak ne CHP’liler CHP’nin kahrını çekecek.

  islamcılık söylemi bu ülkede para ettiği için. Ama sadece söylem. icraat yapsa o islamcı geçinenler de sevmez akpyi. Söylem olacak. Arada bir çıkıp “la tahzen innallahe meana “ diyecek haşa. Allah seninle beraber olurmu hiç kafir. Kendi küfürlerine zulümlerne faizlerine müslümanları bombalamalarına, bombalayanlara üs açmasına Allah seninle beraber öyle mi?
  Allah zulmedenlerle ve tağutlarla beraber değildir. O inananlarla beraberdir.
  1 ... sozlugun krali