1. 1.
    sığ akp sempatizanlarının akp'nin icraatlarını eleştiren insanları-adı devamlı yolsuzluğa,hırsızlığa karışan,iktidara adalet getirmek için gelmiş olmasına rağmen adaletsizliği tavana vurdurtan,yandaşı olan gazetelerle laik hukuk insanlarını hedef gösteren- chp!!! sempatizanı sanmaların sonucu ortaya çıkan hadisedir.
    (bkz: #1679583)
    4 -2 ... snoptik
  2. 2.
    yanlış bir önermedir..mhp lide olabilirler..*
    3 -4 ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
  3. 3.
    muhalefet üslûbunda deniz baykal tarzından öteye gidecek derinliğe sahip olamayanlara kaderin bir oyunu olsa gerektir bu durum.
    ... çakan adam
  4. 4.
    erkan mumcu örneği ile paradoksa dönüşen zandır.

yani akp karşıtı olan bir insan, hele şu sıralar herhangi bir görüş veya parti yanlısı olabilir. bir ihtimal tarafsız da olabilir tabii.
    ... sonkuzu
  5. 5.
    akp karsiti olan, ancak chp'li olmaktan ise acikca utanan kisilerin basligi.
    3 -3 ... kani ronik
  6. 6.
    milli görüşçülerden akp yi birdaha iktidar yapmayalım içerikli mailler gelmeye başladığın da garip bir şekilde tebessüm ettiren durum.
    1 ... seninle bir dakika mı?
  7. 7.
    akp'ye karşıyım ama saldırmak konusunda bir chp'liden aşağı kalmam diyenlerin -e niye karıştıyorsunuz ben şu partiyi savunuyorum- demeye yürekleri yetmeyenlerin başlığı.

karşıtlık yolunda chp ile ittifak etmek de var tabi.
    1 -3 ... muhayyil
  8. 8.
    chpli olmayan herkesin atatürkçü olmadığını iddia etmek gibi bir şey.
    2 ... s o t
  9. 9.
    daha şerefsizcesi akp li olmayan herkese darbeci demektir. demeyen üzerine alınmasın , diyenler için 'haydi çocuklar eksi ye'.
    edit:yukarıda eksi oy demek istemekle beraber eksisozluk e kovma anlamı da çıkabilir. haddim değildir. gerçi anlayan anlamış bir darbeciyi daha eksileyerek heder etmiştir verdiği oy ile. hayırlara vesile olur inşallah.
    2 -1 ... sıpa
  10. 10.
    (bkz: akp karşıtlıgını aydınlık sanmak) *
    4 -4 ... cehennem tanrisi