ulan o ittifakı bizzat kendisi kurdu. o kadının korkusuna bu ikisi kanka oldu. sen neden bahsediyon?
bu ittifakın lehdarı ya da aleyhtarı olarak konuşmuyorum. sadece durum değerlendirmesi yapalım.

siyasette 24 saat çok önemlidir.

sadece aptallar ve ölüler fikir değiştirmez.

bu 2 sözü unutmadan devam etmeliyiz.

akp - iyi parti ittifakı olabilir. ama bu bahçelinin ittifakı gibi olmayacaktır.

bir kere önemli konularda taslak bir çerçeve mutlaka oluşturulur ve kamuoyuna deklare edilir. yani meral akşener der ki "şu şu şu maddelerde bizim dediğimiz gibi oluyor bakın görün biz de o yüzden ittifakı kabul ettik". yani tabanına anlatır durumu.

kaldı ki seçimden sonra iyi parti "memleket meseleleri"nin zaruri kıldığı hallerde bir şey beklemeden akpye destek oluruz açıklamaları gelmişti.

arkadaşlar, yaşı genç olanları ayrı tutuyorum ama yaş almış arkadaşların "auuvvv olur mu yaavv" demeleri bana saçma geliyor.

rte, bildiğini okuyan bir adam olmasaydı, 24 haziran genel seçimlerinden sonra bize babalar gibi akp-chp hükümetini dayıyorlardı grand-coalition adı altında. amerika, tüsiad falan adını bile koymuştu büyük koalisyon diye.

o yüzden geçiniz o olmaz, bu olmaz demeyi. her şey olur.

bahçeli ittifakı bozduysa, bu öylesine bir hareket değildir. bizi çok enteresan gelişmeler bekliyor. göreceğiz.
yaş o iş.
Bıgün kesinlikle öyle bir şey olmaz diyenler yarın miting alanında rte ile akşener i yan yana gördüğünde kandırıldık desin. işe yarıyor.
iyi parti, ak partiye herhangi bir şey katmaz.

ama şu ideal;

akp ile hpd ittifakı

tabii bu kapalı kapılar ardında görüşülür. bizim ruhumuz duymaz çoğu zaman ama doğuda akp nin desteğe ihtiyacı.

hele bu kriz ortamında akp çok ciddi kaybedebilir.
cilvelerle devam etmekte olandır.
"...palementer sisteme dönerse..." güzel zarflamış.
imkansız lan iyi partililer ak parti ile ittifak sebebiyle ayrıldılar mehapeden. Gerçi sağcılardan her şey beklerim ben.
meral akşener chp-hdp yakınlaşmasından rahatsız olduğu için masa kurma teklifi sunmuştu. chp'ye ya biz ya hiç mesajları veriliyordu. eğer hdp millet ittifakına katılırsa iyi parti direk cumhura geçer. ama hdp'nin ittifaka katılmasını beklemeden de iyi parti'nin cumhur ittifakına katılması ikna edilebilir.
münkünatı yoktur. zaten iyi parti, akp-mhp ittifakından rahatsız olan milliyetçiler-ülkücüler için kurulmuştur.