bugün

akp'nin gerçek yüzünü tekrar görmüş olmamızı sağlayan anlaşmadır. akp iktidarını devam ettirmek için şeytanla bile işbirliği yapacak kadar ilkesiz ve bu ülke için tehlikeli olduğu tekrar gün yüzüne çıktı. ha biz buraya yazıyoruz am biat kültürüyle yetişmiş cahil ve aptal akpli fanlar bundan anlarlar mı anlamazlar tabi. hadi siz kıç yalamaya devam edin.

ayrıntılar linkte.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/15580646.asp?gid=373
(bkz: akp bdp ve pkk nın aynı tarafta olmaları)
kemal k. ve ekibinin çaresizliğe düştüğünün göstergesi başlıklardan biri daha.
cinnet sebebidir. sanki benim zavallı ülkem savaş halindedir ve savaştığı devletle ateşkes anlaşması imzalamıştır. rte de bu içleracısı,yüzkarası olayı sanki büyük bir başarıymış gibi dillendirmektedir. şahsımın darbe tellallığı yapası gelmiştir.
hadi sözlük yazarları yalancı, kemal kılıçdaroğlu fanatikliği yapıyor, peki medyanın tamamına yakını recep bey'in kontrolünde iken nasıl oluyor da çıkıyor bu haberler? hiç mi aklına gelmiyor gerçekten bu adamların hain olduğu? isterse sözlük hukuki olarak zor durumda kalsın ama durum bu, ihanetin zirvesindeler.
(bkz: pkk dan akp ye muhteşem destek)
(bkz: hürriyet)
okumaktan ve yorumlamaktan aciz, kafası pek çalışmadığı için anca "kemal k. çaresiz ondan açıyoylar böle başlıklay" demeye yetecek zekada olanların varlığını göstermiştir. ayrıca cahil ve aptallar demiştim değil mi. bak nasıl da kanıtlıyorlar kendilerini...

ayrıca sözlük formatı diyorum huhu duyuyormusun beni..
Sidik yarışına çanak tutacak olaydır. Sonuca varılmaz, herkes ötekine laf sokayım diye klavye başında kendini yemektedir.
cani örgütün koskoca türk siyasetini etkilediğini ima eden saçmalıktır.
Hayır kanadında pkk yla iş birliği içinde olan Chp nin ve destekçi medyasının dötünden atığı 1 yalan daha...

Hayırda hayır var gercekten,en hayırlı partiler hep aynı cephede..Atatürk ün partisiyle,öcalanın partisi.Hiç utanma yok bunlarda be...
(bkz: sözlükte partisinin köpekliğini yapmak)

(bkz: sözlükte yalamadan bol bişey olmayışı)

(bkz: ağzından köpükler çıkartarak iftira atmak)
doğan medya grubu'nun son iftirası. hala yiyenler varsa afiyet olsun.
21 ekim 2007 cumhurbaşkanlığı referandumunda beyaz cephe (evet cephesi) akepe ve bölücü bdp'lilerdi. akepe her zaman teröristlerle kardeş olmuştur. hatta dünyanın 2 numaralı terörist başı hikmetyar'ın dizinin dibine bile çökmüştür genel başkanları.
--alıntı--
barış ve demokrasi partisi (bdp), genel başkanı selahattin demirtaş, aldıkları boykot kararını değerlendirirken, "hükümetten taleplerimiz var. yani pkk eylemsizlik kararı aldı diye biz boykot çalışmalarımızdan vazgeçmeyiz. hükümet taleplerimizi karşılamaya yönelik ciddi adımlar atarsa müzakere süreci başlar, biz de yeni anayasayı destekleriz. önümüzde daha uzun bir süre var. hükümet bu süreyi iyi değerlendirmelidir" dedi.
--alıntı--
bir partinin vereceği kararın ne kadar oynak olduğunun göstergesi olan anlaşmadır.

önce "hayır" diyecekleri izlenimini verdiler, sonra "boykot" edeceklerini açıkladılar. şimdi anlaşmaya varırlarsa "evet" diyeceklermiş.

bu kadar yanardöner, bu kadar kaypak, bu kadar dansöz, bu kadar oynak olunur mu yahu; hiç mi ilkeniz yok sizin?

"satılık oy" kavramının doruğa çıktığı andır bu an...
bir torba kömüre, bir kilo nohuta oy satanları kınarken; bir partinin topluca oy satmasının pazarlığı karşısında, demokrasi utanç içindedir!

satan kadar satın alan da suçludur; oy gelsin diye taviz veren parti de en az onun kadar demokrasi utancı içinde olmalıdır!
anayasa referandumunun halktan öte kimlerinin çıkarları doğrultusunda önem arz ettiğinin göstergesi olması bakımından manidardır.
akplilerin yazıyla aralarının pek iyi olmadığını bildiğimden özet geçelim ki durum açıklığa kavuşsun. anlayabilecek kapasite olduklarından pek ümitli değilim ama allah bir şekilde tecellisini gösterir de belki bir anda zeka bahşedilmiş olur kendilerine..

pkk ve bdp liderlerinin açıklamaları şöyle..
--Murat Karayılan--
tek taraflı ateşkes kararının Devlet ile Öcalan arasında sağlanan temaslar sonucu alındi.Talep üzerine önderliğimiz yeniden devreye girip hareketimize mesaj gönderdi.Aslında önderliğimiz aradan çekilmişti ancak, talep üzerine yeniden devreye girerek, çağrıları ve devletten doğru gelen istemi de dikkate alarak, bir kez daha barışa şans tanınması için hareketimize bir mesaj gönderdi
--Murat Karayılan--
--
--Selahattin Demirtaş--
hükümetten taleplerimiz var. Yani PKK eylemsizlik kararı aldı diye biz boykot çalışmalarımızdan vazgeçmeyiz. Hükümet taleplerimizi karşılamaya yönelik ciddi adımlar atarsa müzakere süreci başlar, biz de yeni anayasayı destekleriz. Önümüzde daha uzun bir süre var. Hükümet bu süreyi iyi değerlendirmelidir
--Selahattin Demirtaş--
sonuç olarak akp'nin refaranduma evet denilmesi için bdp ve daha önemlisi pkk ile bazı pazarlıklar içinde olduğu gerçeği ortaya çıkıyor. tam refarandum öncesi pkk'nın yaptığı ateşkes bu görüşmelerin hayali olmadığının en büyük kanıtı. zaten tayyip erdoğan yaptığı açıklamalarda bu anayasa değişikliğinin bir başlangıç olduğunu kapsamlı değişikliğinin 2011'de geleceğini açıklamıştı. bu da pkk'ya bu anayasa teklifine evet deyin 2011'de anlaşalım mesajını göndermekten başka bir amaç taşımıyor.

yani akp ile pkk arasında ülkenin satılması ile ilgili pazarlık tüm hızıyla devam ediyor.
(bkz: plan yapmayın plan)
ee dtp nin chp ile beraber anayasa değişikliği oylamalarına katılmamasını nereye koyacağız peki...?

dtp boykot kararına rağmen tabanın duyduğu rahatsızlık dtp ye karizmayı fena çizdirecek hale getirmesi yeni pozisyon almalara gebe...hadise bu...

ama bdp nin boykot kararını gözden geçirmek için hükümete önerileri kabul edilebilir değil.
pkk ile yarsav-chmhp birlikteliğinin iğrenç bir şekilde kabak gibi belirginleşmesinin ardından evet oylarındaki ani sıçrayıştan endişelenen ergenekoncuların taşeron pkk yı kullanarak süreci terse çevirme uğraşlarının son versiyonu.
(bkz: akp lilerin zeka seviyesi /@golgi aygiti)
okuduğunu anlamayan, anlayacak kapasitesi olmayan yazar kişisinin tespit sıçırtması.

baştan başlayalım. ergenekon terör örgütünün avukatı olan cehepenin avukatlığını yapan bir gazete dahi haberi şu girişle yapıyor.

Terör örgütü elebaşısı Murat Karayılan'dan flaş iddia.

neymiş efendim? öncelikle bu bir iddiadır. iddia ne demektir? doğruluğu ispatlanmamış olan demektir. doğruluğunun ispatlanması için ne olması gerekir? hükümet kanadından birisinin bunu doğrulaması gerekir. doğrulanmış mı? hayır doğrulanmamış.

ikinci nokta: sen bu teröristin ağzından çıkan her şeye inanıyor musun? ha pardon ergenekonun da terör örgütü olmasından teröristlern ağzından çıkanların doğru olduğuna inanırsınız zaten. tamam.

her şey iyi güzel de beni benden alan tespit sıçma eylemi arkadan geliyor. "sonuç olarak akp'nin refaranduma evet denilmesi için bdp ve daha önemlisi pkk ile bazı pazarlıklar içinde olduğu gerçeği ortaya çıkıyor."

hani fıkra var ya temel dursuna soruyor sende akvaryum var mı? -yok. -o zaman sen ibnesin.

bu tespit bu kadar yüzeysel bu kadar zeka yoksunu. bu kadar gerizekalıca olur ancak. hatta fıkradaki tespitte ihtimal vardır da bunda o ihtimal bile yok be angutum. -gerçeği- kelimesini kullanınca gerçek olduğu mu ortaya çıkıyor? ama adamlar alışmış ya 1940lardan 1950lerden beri kurdukları çalma çırpma iktidar olamasa bile muktedir olma düzenine. kendi tespitlerini her zaman doğruymuş gibi sunmaya alışmışlar ya bir kere. medyayı senlerce tek yönlü olarak istediklerini pompalamak için kullanmışlar ya. şimdi birileri hem de kendi hegomonyası altında olduğunu iddia ettikleri demokrasi yoluyla gelerek bu kurdukları elitist düzeni bozup hakimiyeti yeniden millete vermeye başlayınca ağızlarından köpükler saçarak, gözleri kıpkırmızı bir şekilde etrafa bağırıp çağırıyorlar. kreşe kaçak girip oradaki çocukların oyuncaklarını elinden alan, çocukları itip kakan, cezalandıran, dediklerini yapmadığı için haksız yere hapseden cezalandıran daha büyük yaştaki bir çocuğun içeriye öğretmen girince elinden oyuncakları alıp hak sahiplerine vermesi gibi. haksızlığa uğramış olanların hakkını geri vermesi gibi. o büyük çocuk zır zır zırlayıp oynamak istiyorum diye debelenir. bir yandan da aklı yetmez diğer küçük çocukların kendisine neden böyle nefretle baktığını anlamaz. ve o çocukça yorumu yapar." iki oyuncağa sattınız beni."

bir torba kömüre oy satıldığı iddiası kadar seviyesizce bir idda olabilir mi? sen suçu neden 28 şubatlarda aramıyorsun? neden sırf şiir okudu diye insanları içeri atanlarda aramıyorsun? niye "bu ürünleri almayacaksın" diye liste çıkaranlarda aramıyorsun? ali kalkancıları müslüm gündüzleri aczmendileri ortaya salıp bulandıran, sonra da bütün inanan kesime bok atan kişilerde aramıyorsun? haa pardon aslında sen de onlardan birisin değil mi?

hep söylerim akpnin kazandığı ilk seçimlerden önce, daha parti bile kurulmamışken sokağa çıkıp sorsan kime oy vereceksin diye, "tayyip erdoğanın kuracağı partiye oy vereceğim" diyen milyonlarla karşılaşırdın. kömürü, yiyecek yardımı vs seçim rüşveti dğeil ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının giderilmesinden başka bir şey değil. ne yani senin partinin belediyeleri yapmıyor mu bu yardımları? yapmıyorlarsa şerefsizliğin dik alasıdır. ihtiyaç sahibinin ihtiyacını gidermeyen belediye şerefsizlik içindedir. açık ve net.

bu millet aptal değil. ezici bir çoğunlukla gelen bu partinin başarısı ihanetle açıklanamaz. aptallıkla açıklanamaz. satılık oyla açıklanamaz. kafalarınız ancak bu kadarına çalışıyor zaten. kafanızı ellerinizin arasına alıp biz nerde yanlış yaptık diyeceğinize bok atarsınız ancak. cehepe kendi internet sitesinden neden hayır oyu kullanılması gerketiğine yönelik yaptığı açıklamada her zamanki genel muhalif tavrını takınıp akpartinin icraatlarından dem vurup durmuş. yani özetle demiş ki biz buna muhalifiz çünkü biz yapamadık akparti yaptı. onun yaptığı için de biz karşıyız.

yenilen pehlivan ayağım kaydı der. zayıf alan öğrenci hoca bana taktı der. referandumu kaybedeceğini anlayan muhalefet ise şerefsizliğin de bu kadarı olur dedirtecek pişkinlikle akparti teröristlerle işbirliği yaptı der. ha bu sözde tek taraflı ateşkes anlaşmasına verilecek en güzel yanıtın kapsamlı bir sınır ötesi harekat olduğunu düşünüyorum. varsın bdp hayır oyu versin benim için şereftir. onurdur terörist örgütün empoze ettiğinden farklı oy kullanmak. ama onlar evet oyu kullanacağız açıklaması yapacak olurlarsa da evetimden taviz verecek değilim. sonuçta ben darbe anayasasının kalkanında ufak da olsa bir delik açan son darbeyi vurmak için kaldırdım kılıcımı. o kalkan bir kere delindi mi 30 yıllık bu zorba şövalyenin devrileceği gün gelecektir elbet.
hiç şaşırılmaması gereken durumdur.Akp hükümeti çıkarları doğrultusunda ülkeyi satmaya devam ediyor ve bu gidişle de devam edecek.ya birileri kör ya da gerçekten uyuyorlar hala.
yanlış yazılmış herhalde başlık. doğrusu "chp ve mhp nin pkk ilereferandum için anlaşmaya varması" olmalıdır. çünkü hayır grubu bellidir. yalçın küçüğün yüce başbuğ su olan abdullah öcalan "hayır" oyu verilmesini emretmiştir pkk lılara. diğer hayır grubu da bellidir zaten.
pkk eşittir bdp. bdp emirleri pkk dan alıyor. ee bdp evete yanaşmışsa noluyor pkk da evet e yanaşıyor. sonuç ne olacak akp pkk ilişkisi olacak. diyelim pkk evet dedi şunu sormak lazım o zaman akp pkk la anlaştı diyecek mi evetçiler çok merak ediyorum.