bugün

ak parti döneminde alınan ekonomik başarılar ile bir canavar olan enflasyonun evrim geçirerek bir kediye dönüşmesi sürecidir.
enflasyon nedir diye sorsam?

eminim 100 kişinin 95'i bilmiyordur. bilmediğin bir şey yükselir veya düşer niye seviniyorsun?

tüik'in avakado, sakız, kol böreği, hıyar fiyatlarını baz alarak yaptığı enflasyon oranının düşmesidir. ben de enflasyon düşmesi dedim ama enflasyon denilen şey hiçbir zaman düşmez keza düşerse deflasyon denir ona.
istatistik kurumuna emiri verirsin. Enflasyon yüzde eksi bilmemkaç çıkar, kişi başı gelir 10 bin dolares çıkar. Böyle olur AKP'nin zenginliği.
akp'nin tek başına iktidarı, anayasa kitapçığının fırlatılmaması, cumhurbaşkanının da başbakanın da aynı cephede olmasından ötürü enflasyonun ottan boktan etkilenmesi ve bu durumda etkilenecek bişey bulamamasıdır. akepe'nin olağanüstü bir başarısı bulunmamaktadır.
'' düşen enflasyona deflasyon denir. '' tanımını görmeme sebebiyet veren hededir.

(bkz: şu an ağlıyorum sözlük)
akp'yi övmek için saçmalayan yazarımsı "insan" ın takma adına tıklıyoruz ve karşımıza çıkan yazı:
insanlıktan çıkmış
cumhuriyet tarihinin eflasyon rekorunu kıran hükümet için söylenen saçma bir iltifat.
buralarda enflasyon canavarının tükenmesine üzülen ve ona ağıt yakan zevatları görmemizi sağlayan olay. ve ülke batsa da sevinecek yeter ki akp gitsin zihniyetindeki kişleri göstermiştir.