bugün

baykal'ın kaset komplosu ile partiden tasfiye edilmesi sonrasında kürtçülerin işgaline uğramış; baykal dönemindeki atatürkçü duruşunu kaybetmiş chp dir.

en başından beri söylüyoruz, sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntüler piyasaya düştüğünün ertesi günü arslan bulut "chp'nin milliyetçilik oku kırılıyor" demişti.
ancak ne yazık ki chp seçmeni arkadaşlar, vatan sevgilerindne şüphe etmediğim arkadaşlar çok iyi niyetli davranıp "baykal giderse kılıçdaroğlu gelir; akp yi deviririz " diyorlardı.

Sonuç?
terör örgütünün üyelerinin avukatlığını yapan, terör örgütüne terör örgütü dahi diyemeyen sezgin tanrıkulu partide.
o partide iken, onunla terör ve pkk konusunda tamamen zıt görüşte olan eski cumhuriyet şimdiki aydınlık gazetesi yazarı partinin dışında.

bakın mehmet faraç ne diyor yeni chp için?
http://www.facebook.com/v...201897512418&comments

aynı soruyu ben de soruyorum chp li arkadaşlara. pkk sorununa atatürkçü çizgiden bakan birisi dışarıdayken nasıl teröristlerin avukatları partide?

nasıl terör örgütünün kongrelerine katılanlar atatürk'ün partisinde?

10.yıl marşından rahatsız olanlar nasıl atatürk'ün partisinde?

en son geçtiğimiz gün, binnaz toprak haberturk programına anayasadan türk adının çıkarılmasını savunuyordu.

aklım, hayalim almıyor. atatürk gibi en büyük türk milliyetçilerinden birisinin partisinde nasıl birisi bunu savunabilir?

Bakmayın, aslına cevaplarını biliyorum da yine de sinirleniyor, şaşırıyorum.

chp, akp lileşmiştir. bu haldeki chp , akp nin türkiye'yi bölünmeye götürme sürecindeki en büyük yol arkadaşı olacaktır.
(bkz: oturan boğa)
akıllara 'en kötü demokrasi en iyi tiranlıktan iyidir' cümlesini getiren durum. aynı mantık düzleminde buluyorum bu durumu. en kötü chp, en iyi akp'den iyidir.
vatan'da birleşmişlerdir. neden topluca vatan partisi'ne geçmedikleri ayrı bir tartışma konusu.
bugün birlik olmazsak yarın topraksız kalırız düşüncesinde olan chp'dir. bugün kuyu kazma günü değil. ayrıca birlikte bir hareket, akp'nin yanlış bir hareketinin karşısına "vatan" için daha güçlü çıkmak anlamında önemlidir.
kılıçdaroğlu platformda halkı selamlarken belkide o insanları kendisi için geldiğini düşünerek egosunu tatmin etti. bidaha nerde görecek böyle bir kitle.