1. 1.
  türban eylemcilerinin samimiyetlerine dair bir done. akp iktidarında türban sorunu istedikleri şekilde çözümlenmemesine karşın akp iktidar olunca eylemlerin son bulması akla ister istemez ne derece samimi olduklarına dair şüpheler getiriyor.

  ha haklarını yemeyelim akp iktidarı sırasında "bas ortusu icin beyaz yuruyus mitingleri" gibi bir atraksiyona giriştiler ama pek cılız kaldı. saman alevi gibi. eski heyacandan eser yoktu. ne de olsa hükümet kendilerinindi karşılarında düşman gördükleri laikler yoktu.
  10 -7 ... avasas
 2. 2.
  benzer sekilde beyazit camii'nde cuma namazi cikisi abd ve israil bayragi yakma mitingleri de sip diye kesilmistir. bu orneklerden bile amacin uzum yemek degil bagciyi dovmek oldugu anlasiliyor. abd'deki kurtaj tartismasi da buna benzer. kurtaj serbesttir, cumhuriyetci parti yasak olmasini hararetle savunur ama yasaklanmasini hic istemez cunku bu tartisma cumhuriyetciler icin oy deposudur. bugun supreme court'ta (bir nevi anayasa mahkemesi) muhafazakarlar cogunlukta olmasina ragmen kurtaj yasaklanmiyor. cumhuriyetciler biliyor ki kurtaj yasaklandiginda buyuk bir argumandan mahrum kalacaklar ve avantajli pozisyonlarini kaybedecekler. ayni sekilde turkiye'de turbanin universitelerde serbest birakilmasini en istemeyecek parti akp'dir. bu durumda turban polemigi ve ezik edebiyatiyla aldiklari oylari kaybederler. su anda haksizliga ugramis ve hakkini arayan taraf gibi gorunmekten cok memnundurlar. muhalefetin bunlari gozonune alip politika yapmasi lazim.
  6 -2 ... isla morada
 3. 3.
  akp söz verip de çıkartmadığı eğitim yasalarıyla binlerce imamhatip lisesi mezununu yakmıştır. tabii gece gündüz özel okullara çalışmaktan imamhatiplileri unuttu garibanlar. türban eylemlerinin kesilmesi diye birşey olmamıştır. hatta marjinalleşen bir türbanlı eylemleri sürecinin başlangıcı dahi olmuştur akp iktidarının başlaması.
  1 -3 ... marazismail
 4. 4.
  akp'nin iktidar olması ile değil, <<imam-hatiplerde>> kur'an dersi haricindeki tüm derslerde geçerli olan başörtüsü yasağının kalkmasıyla, son bulmuştur.

  eylemlerin olduğu dönemle, şu anki dönem müthiş farklılıklar barındırması hasebiyle, hitama ermesi son derece makuldur. farklı anlamlar yüklenecek bir durum yoktur.

  düzeltme: yok kasdedilen eylemler üniversitekilerdeki yasakla ilgili olanlar ise, onlar hala sürmektedir. ve hatta eylemciler joplanarak dağıtılmaktadır.
  eylemcilerin dövülerek dağıtılması , yasal olmayan eylemlerde artık alışılmış bir durumdur; yalnız dikkat çekmek istediğimiz nokta, başörtüsü meselesinin akpnin güdümünde olmadığıdır.
  2 -3 ... neretva
 5. 5.
  ''imam hatipte türban yasağı kalktı diye huzur bulan üniversiteli türbanlı'' diye bir kavram ortaya çıkarmış bahistir.
  1 ... sıpa
 6. 6.
  türban gibi dini hassasiyet içeren bir konuyu, akp gibi siyasi rant arayışında olan bir "politik oluşumun" tekelinde zannetmek ahmaklıktır.
  türban ve parti ayrı dünyaların, ayrı fikirlerin ve ayrı şahsiyetlerin işidir. akp yada bir başka partiden- oluşumdan "medet" uman cahil cühela müslüman(!) takımı, anlık avuntularla gülümsemeye devam etsin.

  "şeyh'im hangi partiye oy verelim" sorusu, zaten kişiliksiz bir fason kişiliği ortaya koymuştur.
  3 ... havari kesar
 7. 7.
  türban bence şu anda cumhurbaşkanımız tarafından engelleniyor. o olmasa üniversitelerde türbanlılara rastlayacaktık. allah sonumuzu hayır etsin...
  1 -3 ... ozix
 8. 8.
  şahsen geçen sene üç tane türban eylemine şahit olan biri olarak yalan veya yanlış olan önermedir.
  1 -1 ... eurasia
 9. 9.
  http://www.mazlumder.org/...ma&id=616&lang=tr

  ''
  Başörtüsüne özgürlük eyleminde 100 hafta geride kaldı. Türkiye'de yaşanan başörtüsü yasaklarının sona ermesi için başlatılan eylemin 100.sü dün izmit'te yapıldı.
  ''
  1 ... neretva
 10. 10.
  medyanın gösterdiğidir. katılan ya da takip edenler neyin nasıl olduğunu bilir. bilmeden saçma sapan şeyler karalamaz.
  2 -1 ... populizmin köküne kibrit suyu