bugün

akp hükümetinin terör sorunu, hak ve özgürlükler, demokratikleşme çabaları ve özellikle dış siyasetteki muhteşem başarıları gibi ekonomide de muazzam, dehşet, harikulade bir başarı sergilemesidir.

(bkz: yalandan kim ölmüş)
ekonomiye giren paranın kaynaklarını bilmediğimden gecici mi, kalıcı mı değerlendirmesini yapamadığım yönetmedir.
çocukluk yıllarımı aklıma getiren iddaa.

+ 2 sana 6 bana. 4 kaldırımlara 8 bana. 3 hazineye 26 bana. 3 belediyelere 9 oğluma.
- 10 kaldı onu ne yapalım başbakanım?
+ ver onları ver. bak bunlar daha çok bunları al sen. (bkz: bozuk para)
(bkz: de get)
özelleştirme adı altında ülkedeki bütün kurumları yağma yaparak ekonomide kısa süreli canlandırma yapmak , ekonomiyi yönetmek değil , halkını , emekçinin emeğini satmaktır.

edit:imla
tabii ki eleştiri iyi birşeydir ancak karamsar bir atmosfer oluşturmamak gerekir.
bunu düşünen insanın ekonominin "e" sini bilmediğine adım gibi eminim. eğer ekonominin iyi yönetilmiş hali bu ise kötü yönettiği halini düşünemiyorum.
her ne kadar akpli olmasamda dogru bulmaktayım. 2001 krizinden sonra gerçekten iyi bir düzen kurdular, bir tek 2008'de teğet geçmedi ama oda tüm dünyada yaşanıyordu zaten.
küresel kriz'e rağmen yüzde 8 üzeri gibi iyi bir büyüme performansı gerçekleştirmiştir.
(bkz: ilkokul mezunu ekonimist)
kendi ailesinin ve milletvekillerinin ekonomisini ve ödeneklerini süper yönettiği doğrudur. ama ülkenin ve halkın ekonomisini s*k*p attığı da doğrudur.
güncel Önemli Başlıklar