bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  imf nin uygulatmaya çalıştığı politika alınır,nasıl olsa kemal derviş kadar bu işlerden anlayanımız yok en iyisi onun politikasını devam ettirelim denir,üzerine de bir dahaki seçimleri de düşünerekten günü kurtaralım denir ve özelleştirmeler yapılır;bütün bunların dışında eleştirilere karşılık bakın enflasyonu düşürüyoruz denilir*,tam krize giderken piyasalara müdahale edilir,dövizin yükselerek krizi ortaya çıkarması da engellenir,bütün bunlar 2008 e kadar devam ettirilir...
  5 -2 ... disco inferno
 2. 2.
  (bkz: dikmende dikmek)
  1 ... insan
 3. 3.
  aslında doğrusunun ekonomi politikası olduğunu düşündüğüm başlık. yoksa öbür anlamı ekonomik bir politika veya politikalar izlemek oluyor.
  2 ... suzergecer
 4. 4.
  (bkz: pazarlama)
  3 ... yamuq
 5. 5.
  bütçe görüşmelerinde "dört yılda aşımız, ekmeğimiz büyüdü, güven ve itibar arttı, asgari ücretin alım gücü arttı" diyerek övünüyor ve "hangi yapay tartışma bu başarıyı gölgeleyebilir" diyordu rte. asgari ücrete "çook" büyük fedakarlık göstererek günde 17 gram bebek maması, 150 gram beyaz peynir, 56 gram dana eti alınabilecek şekilde 23 YTL'lik zam yaptılar. yaklaşık 900 bin hanenin aylık geliri 190 YTL ülkemizde. oldukça iyiye gidiyoruz, ekonomi tıkırında ve tek sorun 301 ve bir de türban var tabii...
  4 ... smmnds
 6. 6.
  bak şimdi siz ırak'a girin, pkk'yı destekleyin biz gıkımızı çıkarmadan hep destek tam destek diyeceğiz politikasıdır. eli beli bi yerlere bağlı olan politikadır.
  -1 ... el lobo
 7. 7.
  yüksek faiz vadederek ülkeye döviz çek. bu gelen döviz sayesinde ithal ucuz mallar bollaşsın, dolayısıyla enflasyon düşsün. aynı zamanda gelen dövizi merkez bankası rezerv olarak biriktirsin ki yarın bir gün bu para çıkmaya karar verirse zorluk çekmeyeceğini bilsin. sen de merkez bankasının 60 milyar rezervi var diye kasım kasım kasıl. ama bu paraların bütün milletten toplanan, fakirin kursağından kdv lerle çekip alınan paralarla yapıldığını sakla ki rezaletin açığa çıkmasın. bunu övünülecek bir şeymiş gibi lanse ettirmeye devam et ama dikkat et ki "60 milyar rezervin millete ne yararı var" diyen çıkmasın. böylelikle erkan mumcu nun tabiriyle "devlete vergi vermesi gerekenlerin devlete borç verdiği, devletin koruyup kollaması gereken fakir fukaranın devlete vergi verdiği" bu bozuk düzenin bekçiliğini yapmaya devam et. ha bu arada ne olursa olsun bu manipulatif cenneti seçime kadar tut, ne isterlerse yap. ne olacaksa seçimden sonra olsun.
  2 ... serbest radikal
 8. 8.
  bazı çevreler tarafından ayakta alkışlanarak halka yansıtılmayan başarısızlık öyküsüdür akp hukumetinin ekonomi politikası.

  cari açığı kapatmak için eldeki arazileri, şirketleri satmaktır. yatırım ve istihdam adına hiçbir şey yapmamaktır.

  halen akp nin başarılı bir ekonomik hamle yaptığını söyleyenlere şaşırmamak elde değil.
  2 -1 ... avedis
 9. 9.
  herkesin hak verebileceği en basit mantıkla ülkedeki güzelim toprakları araplara satmaktan oluşan mal pardon mali politikadır. en üzüntü verici durum ise, manav olsa meyve sebze almayacağınız bir adamın bu ekonomiyi idare etmesidir. hem de oğlunu işinde ihya ederek.
  3 -1 ... krmyrdsn
 10. 10.
  hala bir politikaları oldugundan şüphe duyulur.
  ... tatlı su levregi