1. 1.
  kim yaparsa yapsın takdiri hak eden icraatlar bütünüdür. isme değil esere bakmak gerekir.

  1- 18 yaş 30 yaş arası genç işçi ve kadın işçi alanlar için ssk primlerinde %50 oranında indirim yapıldı.
  2- özürlü işçi çalıştıranlar için ssk primlerinde %100'e varan indirimler yapıldı.
  3- borcu olmayan ve kaçak işçi çalıştırmayan işyerlerinde ssk işveren prim oranı %20'ye varan bir oranda düşürüldü.
  4- araştırma ve geliştirme elamanı çalıştıran işyerleri için işçi prim oranında indirim yapıldı.
  5 -6 ... uvjb
 2. 2.
  bazıları için hazımsızlık sorunu yaratması muhtemel icraatlardır.

  ne kadar beğenilmese de marmaray projesinin nihayete ermesi.
  5 -11 ... whereismywings
 3. 3.
  çalı$anların ve emeklilerin belirli dönemlerde zırt bırt fi$ toplama eziyetine son verip aylık olarak mevzubahis gelirin kendilerine ödenmesi. valla hem çalı$ana hep emekliye büyük rahatlık. yok fi$ eksiğiydi, yok fazlaydı, yok doğruydu derdi kalktı ortadan. direkt maa$ hesabınıza aktarılıyor aynı bedel.
  1 -1 ... whereismywings
 4. 4.
  - tekerlekli sandalyeye ilk defa ötv koymak. zira ötv, özel tüketim vergisidir. bir engellinin yaşamsal ihtiyacı olan tekerlekli sandalyeden ne ötv'si alınmaktadır ve hangi mantıkta alınmaktadır anlamak mümkün değildir.
  - demokrasiden bahseden bir başbakanın oğlunu askere göndermemesi.
  - dokunulmazlığı kaldırma vaadiyle seçim öncesi oy toplayıp, iktidar olduktan sonra "enayi miyiz kaldıralım" demesi. zira 100'den fazla vekilinin yargı dosyaları askıda dokunulmazlık dolayısı ile.
  - israil pilotlarına eğitim verip, ülkemizde tatbikat yaptırtıp; davos'ta ise "adam öldürmeyi iyi bilirsiniz" demek. yüzsüzlüğün bu kadarına pestir. daha fazla garabet için: (bkz: rte nin davos ta ayar verdiğini sanan insan)
  - imf'ye ümmük sıktırtmam deyip, tarihimizin en ağır stand by anlaşmasını imzalamak.
  - akp iktidarı gelinceye kadar cumhuriyet tarihi boyunca yaptığımız dış borcun fazlasını, 6 yılda yaparak devleti ekonomik olarak çökertmek. yıllık cari açık 50 milyar dolara kadar artmıştır. böyle giderse birkaç yıl sonra faizi bile ödeyemeyecek duruma geleceğiz.
  5 -1 ... fidelcastro
 5. 5.
  ak eşya, akp kömürü... bundan alınacak ders: iktidardan geçen her yol mübahtır sevgili sözlük...
  3 ... abala
 6. 6.
  bazılarını epey geren icraatlardır.

  oğlum mahmut, takdire $ayan icraatlar deniliyor ba$lıkta, sen tutup burada fa$izan bir $ekilde nefretini niye kusasın ki ? benim bundan anlayacağım, senin sike sürmeye akla haiz olmadığındır ki bundan da sonuna kadar haklıyım. akp'mi sikti sizi, bu adamların hiç mi i$e yarar icraatı gözünüze gelmez. hep mi dik gelir size para anlamadım bir türlü. gören birisi de türkiyeyi sizlerden ibaret sanar. la oğlum götünüz olsa 2 seçimdir bu adamlar tek ba$ına iktidar. demekki siz bo$una götünüzü yırtıyorsunuz, al i$te ne kadar hazımsız olduğunuz buradan belli. daha iyi ile kötüyü ayırt etmeden direkt nefreti kusma derdindesiniz. i$te bu yüzden sizden ve sahip olduğunuz zihniyetten bi sikim olmaz bu memlekette. nah iktidar görürsünüz. ulen deniz baykal zehirledin bu güzelim gençleri de, hepsini kendine benzettin. anca kuru laf.

  tanım: tüm vatanda$ların, i$çi-i$veren ayrımı olmaksızın tüm hastanelerden yararlanabilmesi. özel hastanelere de sgk güvencesiyle gidip tedavi olabilmesi.
  1 -6 ... whereismywings
 7. 7.
  halkı koyunlastırmak, mankurtlaştırmak.
  3 ... tralliani
 8. 8.
  (bkz: sakarya edebiyatı yaparak vatan satmak)
  1 -1 ... syme
 9. 9.
  en takdire şayan icraatı ergenekon operasyonu ile memleketi haksız yere sahiplenme triplerine girmiş derin devlet, kontrgerilla ve bunların mafya bağlantılarını deşifre etmiş olmasıdır.
  uğur mumcunun kanı yerde kalmadı.
  3 -2 ... maktul
 10. 10.
  ekmek fiyatının 2002'den bu yana 6 kat artmasıdır efenim.
  3 ... bir dakikanizi alacagim canim