bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  --spoiler--
  Balyoz davasında yargılanan Çetin Doğan ve Ali Deniz Kutluk’un eşleri Nilgül Doğan ve irem Kutluk için 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 28/1 maddesi kapsamında bir buçuk yıldan üç yıla kadar hapis cezası isteniyor. iddianameyi hazırlayan savcı Mehmet Kurt hapis cezası ile de yetinmiyor ve TCK 53/1 maddesinde belirtilen tedbirlerin uygulanmasını istiyor. Yani Kurt, iki kadının siyasi hakları (seçme, seçilme, vs.), velayet hakları dahil bir çok hakkından da men edilmesini talep ediyor.
  --spoiler--

  (bkz: ileri demokrasinin çok ilerleyip gözden kaybolması)

  --spoiler--
  Balyoz davasının 37nci celsesinin görüldüğü 5 Mayıs 2011 tarihinin aynı zamanda Hıdrallez’e denk gelmesi nedeniyle sanık yakınları bir gül fidanına adalet dileklerini bağlıyorlar ve Silivri duruşma salonunun önüne bırakıyorlar (savcının iddianamede “çelenk” olarak nitelediği, Hıdırellez dileklerinin bağlandığı bu gül fidanı). Ardından, sanık yakınları, daha önce Beşiktaş Adliyesi önünde gerçekleştirdikleri 5 dakika alkış eylemini burada da tekrarlıyorlar ve Silivri mahkemesi ile cezaevi arasındaki tali yolu bu 5 dakika boyunca “trafiğe kapatmış” oluyorlar.
  --spoiler--

  akp iktidarı meşruiyetini kaybetmiştir. artık direniş zamanıdır. alman papaz gibi olmak istemeyen yavaş yavaş artık kendisine gelsin...

  http://balyozdavasivegerc...adar-hapis-cezasi-istemi/
  7 -2 ... darius ve krezus reloaded
 2. 2.
  artık adamlar ne istese yapıyor istediğini içeri atıyor istediği lafı söylüyor ama nedense kimse de gıkını çıkarıp bişey deme karşı gelme taraftarı değil , ülkenin hali içler acısı..
  2 ... flat head