bugün

Çok yakında bir iki hafta sonra gibi.
kör zihniyetler olduğu müddetçe kurtulmamızın zor olduğu sorunsaldır.

adam açık açık çobanım dedi kardeşim daha ne desin. bu oy veren çoğunluğun ağzına sıçsalar, ohhh ne iyi geldi be diyecek ... o derecede seyrediyor artık olay.

dünya kadar şehit geldi, taciz tecavüz olayları had safhaya ulaştı vs. vs. bir sürü olaya tepki verilmedi, daha neye tepki verecek bu memleket.

bekleyip göreceğiz ...
Asıl soru ak parti sizden ne zaman kurtulacak mk.
eğitim düzeyi yükseldikçe ki buna izin vermiyorlar dikkat ederseniz. meb onlar için olmazsa olmaz bir kurum.

sorgulayan, düşünen birey istemiyorlar. bir öğretmen olarak 13 yıl önceki lise mezunlarıyla şimdikiler arasında dünya kadar fark var diyebilirim.

sosyal medya ve tv de bunda çok önemli. adamlar en ufak birşeyde hemen sansür uyguluyor. yandaş medya herşeyi örtüyor.
sonuç : ya eğitim düzeyi yükselirse gider yada medya herşeyi anlatırsa gider. ikisinden biri şart..
(bkz: mayoz bölünme)

vesselam...
abdnin suriyeye girebilmesi için yeterince iç karışıklık çıkaramazlar yeterli silah ve insan temin edemezseler olacak olandır.
abd'den ne zaman kurtulacağız diye değiştirilmesi gereken sorunsal.
çünkü akp karşıtlığı aynı zamanda, abd karşıtlığıdır.
degerli(!) basbakanimiz pembe diskilama surecine girdigi zaman.
milletin teveccühü sandıkta başka bir partiye geçtiği zaman.

ayrıca; bir kemocan ağlıyor gözleri yaşlı.

sarı saçlım mavi gözlüm nerdesiin ühühüü hühühüü. tülay geri dön, nolur yalvarıyorum geri dön, uuuuhuuuuu geri gel, sensiz yapamıyom tülaay.

(bkz: tülay nerdesin)
'' bilinçli seçmen olunca, halk olarak toplumsal duyarlılığa sahip olunca, doğru & yanlış kavramlarını dibine kadar sorgulamaya başlayınca '' falan değil.. ne zaman ki seçimler üçkâğıttan, ali cengiz oyunlarından uzak, şeffaf bir zeminde olur; işte o zaman bu ülke akp'den kurtulur ! ben akp'nin hiç bir seçiminde dürüstçe galip geldiğine inanmadım, daha da inanmam.
Türkiye Cumhuriyeti parçalandığı zaman.

Birinci asli görevini yerine getirmiş olarak tarihe geçecek ve tahttan inecektir artık.
bop projesi nihayete erdiği zaman. eş başkana ihtiyacı kalmayan abd onu da kullanılmış mendil gibi buruşturup atacak elbet. tabi bir yenisini bulmak kaydı ile ki bu memlekette hiç te zor birşey değil. elini sallasan satılmışa çarpıyor ne de olsa. siz bu ülke de hala hükümetlerin seçimle başa geçtiğine inananlardanmısınız yoksa?
halk uyanınca.
bu demek oluyor ki biraz fazla bekleyeceğiz
çünkü ard arda gelen o kadar rezilliğe rağmen hala utanmadan savunan insanlarla dolu ortalık.
ABD NiN iŞi BiTTiĞi ZAMAN.
evde oturup göklerden bir kurtarıcı beklemekten vazgeçtiğimiz zaman...
halk olarak uyandığımızda.

bireylerin uyanık olması yetmiyor çünkü.
chp liler, akp ye oy verenlere koyun moyun diyip iyice nefretlerini kazanmadıkları zaman.

çünkü o zaman eminim binlerce insan sırf 80'lerde gördükleri ve şimdi gördükleri yüzünden chp ye dikine gitmekten vazgeçer.
ha bir de kemal var. kılıçdar olan kemal.
yanına iyi bir rakip parti geldiğinde kurtulacağız diye cevaplanacak sorunsaldır. eli yüzü düzgün parti yok, bizim halkımız da en azından aşağı yukarı iki dönemdir ne yapacağını öğrendiği akp'yi seçiyor. ama düşünmüyorlar ki bu adamlar 10 yılın verdiği rehavetle iyice abartırlarsa diye. bir de siyasetin çamur at izi kalsın politikasından ayrılması lazım. velhasıl, daha çok var da denilebilir; ağzını açan silivri'ye gidiyor çünkü.
sürekli insanın içini kemiren sorundur. adamlar gidecekleri yerde daha çok yapışıp kalıyorlar.