1. 1.
    yaklaşık 2 milyondan fazla olan oydur, akp kendi seçmenini nasıl bıktırdıysa artık gidip hdp'ye oy vermişlerdir.

önceki seçimlerde akp 21.466.446 - bugun akp 18.597.066
    önceki seçimlerde hdp 2.826.013 - bugün hdp 5.917.474
    1 ... murthy
  2. 2.
    24 haziran 2018 seçimlerinde konuşulmayan oylardır. anca chp. evet.
    1 ... drdolantin
  3. 3.
    Olmayan oylardır.
    1 -1 ... visneasidi
  4. 4.
    doğu ve güneydoğu oldu mu 3. bir ihtimal de yok zaten.
    şartlar gereği tutunacağı sağlam bir dal olarak akabenin kısmen milliyetçi söylemlere sarılmasının, kürt seçmendeki az çok yansımasıdır.
    not : elle tutulur bir kayma değildir. o seçmenlerin de daha evel parti ikileminde kalmış kişiler olmaları muhtemel.
    2 ... nardaninciler
  5. 5.
    Benim merak ettiğim bugüne kadar hep muhalifler akp'yi çözüm süreciyle ilgili suçladı. Fakat akp karar değişikliğiyle çözüm sürecini durdurdu ve terörle azılı bir mücadele içine girdi. Hendek operasyonları, cerablus,el bab, afrin, masada münbiç vs vs.

Akp bu yanlışından döndü ama ben bir tane akplinin hdpye oy verdiğini ne gördüm ne duydum.

Amaaa chplilerden 'erdoğan düşsünde ben hdpye veririm dediğini duydum'. Ki seçim sonucu da bizzat bunu gösteriyor.

Bugüne kadar çözüm süreci üzerinden prim yapan gerek partiler gerek sosyal medya trolleri bundan sonra chpyi nasıl savunacak merak ediyorum.

Bizzat ben bugüne kadar belki 40-50 yıldır chpye oy veren babama(son seçim dahil) bir daha verdirtirsem namerdim. Gider pamukoğluna bastırtırım.

Ulan chpliler yüzünden hdp barajı aştı. Evet. Bakın sıradan bir kürt partisi değil mesele, sırtımızı pkkya dayıyoruz diyen hdp barajı aştı.

Ne diyebilirim ki? Siz söleyin. Chp bundan sonra nasıl bir savunma yapacak merak ediyorum. Böyle bir kansızlığa, böyle bir "hain"liğe nasıl bir kılıf bulacaklar merak ediyorum.

Varya zamanında yolsuzluk yapıyor diye akpye çok sövmüştüm, keşke sizde yapsaydınız da hdpye oy attığınızı görmeseydim.

Mustafa kemal'in kurduğu partinin hdpye oy kaydırdığını duymasaydım. Keşke keşke keşke.

Yazıklar olsun. Bu saatten sonra başındaki terörist sevici orospu çocukları gitmeden aileme ne chp'ye oy verdirtirim, ne de överim.
    ... manly man