Advertisement

1. 1.
    vatandaşın elinde avucunda neyi varsa göz diken bi partinin icraatlerinden biri.
    1 ... diskapininmandali
  2. 2.
    Yol yabdı.
    ... bakgenedellendim
  3. 3.
    tek açıklaması vardır. tayyoşun ve partisinin parası bitti.
    ... mrgotlek
  4. 4.
    kulaklarımızın arkalarına kötü gözle bakılmasıdır .
    1 ... teflon
  5. 5.
    Zincir market sayısı ortalama 30-35 bin. Zincir olmayanları da ekleyin. 25 kuruş belki kulağa az geliyor ama ürettiği toplam gelire bakmak lazım.

Belki bir süre daha marketlerde satışı devam etmeli. Geçiş süreci olarak. Eğer böyle olmayacaksa soygun yani.

Planlı alış verilerde yanında çanta olabilir ama atıyorum arkadaşın aradı sen de elin boş gitmeyen bir insansan o poşete para vereceksin.

Ben zaten sırt çantası taşıyorum ama ortalama vatandaş eline cüzdan ve telefon alıp evden çıkıyor.
    ... ali candan
  6. 6.
    ileride akp'yi savunacak gençlere karşı kullanılabilecek argümandır.
    1 -1 ... marjinal turk fasisti
  7. 7.
    Poşet israfının önüne geçmek için.
    1 -6 ... selia
  8. 8.
    akp tarafından yapılan nadir güzel şeylerden biri. ben sonuna kadar destekliyorum.
    2 -1 ... serdarsl06
  9. 9.
    olması gereken de buydu .

akp sizi tükürüğüyle boğar len .
    -2 ... tiamat
  10. 10.
    ihe -istanbul halk ekmek yasaya aykırı olduğu halde barkodsuz ve fiş verilmeyen poşetleri 25 kuruştan n satıyor.
    fırınlar ve bilhassa marketler açık ekmeğe şeffaf yada logolu poşeti ücretsiz veriyor yasaya uygun olarak.

tabi ihe- halk ekmeğin başında ki cukkacı kesin 5 vakit namazında cumalarda en öndedir.

25 kuruş demeyin. günde 1,8 milyon 250-300 gramlık ekmek satıyor bu rakama somun ekmek harici paketlenmiş ekmek, mini ekmek,sandviç ekmek galeta ,paket un,çips ,kurabiye vb. dahil değil.

düşünün parayı en düşük hesapla bile senede 5 milyona lira demek . 7000+7000+2000+1500 =17,500 şubesi olan en büyük 4 zincir marketten gelecek poşet parasını.

çok özür dilerim ama bu bir "her kuşu uçurduk, bir leylek kaldı" olayını da geçti '' ölüyü diriyi siktiler ,gözü poşetten gelecek paraya diktiler .'' olayına döndü .(bunlar yüzyılların atasöz ,sakın küfür sanmayın) .

çevre imiş ,ulan halk düşmanları daha dün haber düştü basına ,500 sanayi kuruluşu atıklarını marmara denizine boşaltıyormuş, ,poşetten medet uman çevrecilik anlayışınıza bir size iki.

not: bu arada patronları akp'ye yakın marketler kullanılmış poşet ve pazar arabası ile marketlerine girmeyi yasaklamış ,küfür sevmem ama bu konuda edene de laf demem.
    1 ... baris hemen simdi