bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  akp'nin kültürsüz olmasıyla alâkalı olabilecek durum. kültürlü olsaydı her şehre en az 1-2 tane halk kütüphanesi yaparlardı, millet de gider saatlerce kitap okurdu oralarda.

  akp döneminde bir tane bile, ünü dünya çapında duyulmuş olan kütüphane yapıldı mı?

  kültürsüzsünüz...
  2 ... taciturnn
 2. 2.
  Yapilmadigi gibi yok edilmistir.
  ... selia
 3. 3.
  Olanlara kaçınız gidiyorsunuz veya hayatınızda kaç tane kitap okudunuz ki? Diye cevaplandırılabilecek söylemdir.
  1 ... rhinestoneeyes
 4. 4.
  her şehre bir üniversite yapan bir hükümete o yaptığı üniversitelerin içinde birde kütüphane olduğunu bilmeyen ağız kültür yoksunu cahillerin bok attığı başlık. 90 yılda yapılan kütüphane sayısı son on yılda yapılan kütüphane sayısının yarısı bile değilken kütüphane yoksunu kemalistlerin hala bok atması zihinsel bir sorundur. kültürü sabah akşam rakı içmek sana bir zihinden zaten ancak böyle bir şey beklenirdi.
  -1 ... alpersef
 5. 5.
  Nankör yazar beyanı. Adamlar o kadar cami yaptılar, giderken zorlanma diye de duble yol yaptılar. gidin de kuran okuyun.
  ... borulce
 6. 6.
  Her şehre üniversite yapılmasının amacının ülkede bilim adamı yetiştirmek olduğunu zannedenlerin olduğunu ortaya çıkartan başlık. Ülkede üniversite bitirme oranının çok düşük olması nedeniyle ab avrupa birliği türkiyeyi kabul etmemiş bu nedenle üniversite okuyan insanlar artsın ne kadar çok mezun olursa o kadar çabuk gireriz kafasıyla yapılmıştır. Ama hayatında bundan haberi olmayan insanlar kültür seviyemiz artsın diye yapıldı yiaaaa demekte. Herkes üniversite bitiriyor ama iş imkanı nerde onu da söyleyin.
  ... bi baska adam
 7. 7.
  Okuyamayan sorgulamayan en önemlisi düşünemeyen insanlar pardon koyunlar yaratmak içindir.
  ... hacok
 8. 8.
  adamlarda öyle bir kafa var ki, kütüphaneyi şehrin en yoğun, kalabalık ve gürültülü caddesinin yanına, yeni büyük futbol stadiumunu da hastanenin yanına yapıyorlar. kurban olayım şunları biri akıllandırsın.

  akp hükümetinin göz boyamaktan başka bir iş yapmadığının bir diğer kanıtıdır.
  ... nick surnick
 9. 9.
  kütüphane yapmalarını geçtim, olanı yağmalamasınlar yeter.. zira akp döneminde türkiye'nin kütüphaneleri feci şekilde yağmalandı..

  http://www.sozcu.com.tr/2...n-kilosu-15-kurus-420611/

  bir de "akp her şehre üniversite yaptı o üniversitelerin her birinin içine de kütüphane koydu" denmemiş mi, artık götümle güldüm. git bak bakalım marmara üniversitesinin kütüphanesine ne göreceksin.. bir avuç kitap var. çoğu çağı geçmiş miyadı dolmuş kitaplar. ama kütüphanenin içi memur dolu. hepsi birilerinin eşi dostu akrabası hemşosu.. bol bol çay içip sohbet ediyorlar. göbek şişirip emeklilik bekliyorlar. bizim vergilerimizden maaş alıyorlar..
  marmara nisbeten köklü bir üniversite. yeni kurulup içi anında eş dost akraba doldurulan anadolu üniversitelerinin kütüphaneleri ne haldedir kim bilir?

  zaten hayatı boyunca bir kitabı baştan sona devirmemiş bir boşbakanın yönettiği ülkede kütüphaneler başka türlü olabilir mi?
  4 ... arbutus unedo
 10. 10.
  okuyan insan sayısını yükseltip seçmen sayısını düşürmek istemediği içindir.
  ... kredi frueger
kapat