1. 1.
  genç parti vaadidir.

  akp nin genç parti izinden gitmesi.
  -1 ... siyanurluton
 2. 2.
  kitapların yanında rte resimlerinin verilmeye başlanmasıyla beraber sebebi anlaşılan uygulamadır.
  1 ... seyfican
 3. 3.
  akp döneminde ders kitaplarının hiçbir işe yaramamaya başlamasıyla paralel olan durumdur. o kitaplara harcanan paralarla tuvalet kağıdı yapılsa da okul tuvaletlerinde tuvalet kağıdı olsa öğrencilere daha faydalı olacaktır.
  1 ... ronaldogu
 4. 4.
  (bkz: hamdolsun)
  Sanki bunlardan milyonlarca lira rant sağlanmamış gibi davranan yazarın önermesidir.
  (bkz: siktir git lan amcık)
  1 -1 ... harlem zencisi
 5. 5.
  kitapların içine kendi resimlerini, fikirlerini koyduklarından, bilim ve teknikten öğrenciyi uzaklaştırdıklarından allah razı olsun değil de lanet girsin denilmesi gereken olaydır.
  ... ne bileyim
 6. 6.
  yobaz kemalistlerin karşı çıktığı şahane uygulama. bunlara siken yaranir. verecen parayla kitabı ozaman ebesininkini tersten görecek.pis zindik kafirler.
  1 -2 ... demir maskeli adam
 7. 7.
  genç partinin vaatlerindendi. akp gerçekleştirdi. akp'ye muhalifiz evet ama doğru yaptığında alkışlamak da boynumuzun borcudur. bu konuda tebrik ediyorum. ancak bir noktaya değinmeden de geçemem. eskiden üst sınıflardan kitap alirdik. şundan bundan bulurduk. hemen kitapçıya koşmazdık. yeni kitap demek daha çok ağacın kesilmesi demek. dağıtılan kitaplar sene sonunda geri alınsa da bir sonraki yıl yine dağıtılsa olmaz mı? sistem o kadar değişiyor ki kitaplar da değişiyor. olsun. yine toplansın, geri dönüşüme gönderilsin çok mu zor?
  ... srkn
 8. 8.
  makuldür ve desteklenmelidir. yani o kitaptan bozma kağıt tomarlarını görmeyen böyle düşünebilirdi. zira kitap demeye bin şahit lazım. anca uzaktan bakanın gözünü boyar.
  ... barokrasi
 9. 9.
  saçma sapan uygulama. bi şeye derman olsa yine gam yemeyeceğim de arkadaş ders kitaplarının kalitesizleşmesi sonucu hocaların bizi alternatif kaynaklara yönlendirmesinden daha çok para kaybettik ve daha çok bize girdi. eskiden ders kitabını işler, bitirirdik olayı *mk.
  ... duk erangir
 10. 10.
  gayet iyi bir uygulama

  bi boku da beğenin amk..
  1 -1 ... paul sahilleri