1. 1.
  dünyanın en kıskanılan(!) ülkesinde çocuk olmaktır.

  şanslıdır(!) akp döneminde doğan çocuklar.
  örneğin şu aşağıdaki iki çocuk;
  https://streamable.com/9ck1f

  evet, ülkenin başkanı, yandaşları ile birlikte ejder meyveli smoothie içerken, bu çocuklar simit tezgahında kalan susamları yalayarak karnını doyurmaya uğraşıyorlar.

  ama ümmetin lideri bunları görmüyor, o daha ziyade suriyeli çocuklarla, filistinli çocuklarla, arakanlı çocuklarla ilgileniyor.

  oysa istanbul'un göbeğinde 2 çocuk.
  kış günü ayazda, simit tezgahını yalıyorlar.

  bu çocuklar chp döneminde doğmadı.
  akp döneminde doğdu.
  ne gördülerse, ne yaşadılarsa bu dönemde yaşadılar.

  umarım bu görüntüleri izleyecek akp'lilerin biraz vicdanı vardır...
  11 -4 ... tengir budun
 2. 2.
  Chp döneminde daha beterini görmedi mi bu ülke bankalar hortumlanmadı mı? Millet gaz, yağ, ekmek kuyrukların da beklemiyorlar mıydı? Zorla benimsemediği şeyleri dayatmadılar Chp döneminde demokrasimi vardı bunları ilk önce cevaplayın.
  https://www.youtube.com/watch?v=UKlgpJmpMb4+
  https://www.youtube.com/watch?v=_lV5MeLLw28+
  Ama haklısınız siz bunları görmezsiniz yada yalan der geçersiniz siz gerçeklere değil inanmak istediklerine inandığınız için bu durumdasınız.emin olun ne kadar zırlarsanız zırlayın ne kadar hdp ile birlik kurarsanız kurun ama şunu bilin bu millet bir daha chp yi iktidar yapmaz!
  3 -5 ... yapma bea
 3. 3.
  Çocukların aç kaldığı bir dünyada kimse adaletten bahsedemez. O da. Sen de. Ben de.
  2 ... rana macrocnemiss
 4. 4.
  Devletin yapmadığı yapamadığı hasta garantisi verilen yeni hastanelerin müşterisi olma kaderi anne karnında başlayan çocuklardır.
  Valla ben demiyorum, tarım bakanı öyle diyor.

  https://odatv.com/tarim-b...-aciklamasi-06121825.html

  Dengesiz ve sağlıksız beslenme, eğitim sistemi sonunda kaybedilen milyonlarca çocuk.
  Bu milyonlarca insanı hamal olarak yük taşıtamazsınız, dengesiz ve sağlıksız beslenmesi sonunda vücut buna uygun değil.

  Eğitim olarak da bir şey vermediğiniz (verseniz bile gelişme büyüme çağında çocuğa kilosu pazarda 75 lira olan somon başta olmak üzere et süt yumurta vb sağlıklı gıda yanında spor aktiviteleri de yapılmadığı) için eğitimli kalifiye işçi olarak da yatırımlarda yüksek teknoloji üretiminde bu insanlara gerekli mesleki teknik eğitimi veremezsiniz (altyapı olmadığı için) kullanamazsınız.

  Hizmet sektöründe de bu çocukları kullanamazsınız, örnekleme açısından turizm ele alınırsa 12 yıl çocuğa ingilizce yabancı dil dersi veriyorsunuz ama çocuk da ingilizce seviyesi "anlıyorum ama konuşamıyorum abi" seviyesinde.
  Bir de evrensel değerler yerine benim dediğim olur anlayışı çerçevesinde helal haram gavurlar temelli din kimlik mezhep algısı empoze edilmiş gençliği hangi hizmet sektöründe kullanabilirsiniz?

  Mutlaka eğitimde sorunlar yaşıyoruz, tüm dünya ülkeleri gibi. Geçmişte yaşandı, şimdi yaşanıyor ve gelecekte yaşanacak ama tüm dünya nereye evrildiğini görüp ona göre bir yapı hazırlarken biz ideoloji din kimlik sarmalında 1920 lar dünyasında uygulanan ve sonunda tüm değerleri yok sayıp kendi değerleri için milyonlarca insanın ölümüne neden olan belli kalıp lokal bir eğitim sisteminde ısrar ediyoruz onu anlayamıyorum.
  ... thebiggraywolf