bugün

prof Dr. Yalçın küçüğüm ifadesidir.

http://odatv.com/akp-bitm...nmistir-0603171200_m.html
Yalçın küçük hocamız bu ifadeyi yaklaşık bir yıl kadar önce söylediğinde tam anlayamamıştım. Ancak 24 haziran'dan sonra anlayabildim. Ben de artık Şahidimdir ki AKP bitmiştir kemalizm kazanmıştır. Ancak bu insanları rehavete sürüklemesin. Şimdi daha çok çalışmak lazım.
Deli konuşuyor susun. Konuş deli.
Yalçın küçük hocanın 2 yıl 1 ay önce (mart 2017) söylediği söz. Uzak görüşlülük bu olsa gerek. *

edit. (bkz: #41333268)
eninde sonunda herkes bir gün atatürkçü olacak, zira yanlış yol çoktur ama doğru yol bir tanedir.
Yanlış.

Kemalizm ve islamcilik çoktan kaybetti. Gelismis bir ulke olmak istiyorsak bati gibi bireyi önemseyen liberal degerlere sarılmak gerekir. Gerci batida da ırkçi politikalar artista ama bati liberal degerleri tamamen terk edecek kadar aklini kaybetmiş olamaz.

Özetle ne kemalizmle ne islamcilikla medeni seviyeye gelemeyiz. Bu iki ideoloji de otoriterlesmeye yol açıp bireyciligi yok etti.
akp bitmemiştir de evet kemalist'lerin 20 sene önce rüyalarında görseler inanmayacakları oy oranına çıkmasına vesile olduğu doğrudur.
2-3 belediye kazanınca ortaya çıkan cehape zihniyeti sözüdür.

Sonraki seçimde akp %55-60 civarı oy alınca "laiklik elden gidiyor" diye yine ağlayacaklardır.
doğrusu ülkenin tüm kaynakları tüketilmiş ve tüketenler ufak ufak ortadan kaybolmaya başlamıştır olarak güncellenmesi gereken öngörü.
kaynak da oda tv imiş .

kaynak gördü gözlerimiz .

rakam filan yok he .

sarı çizmeli mehmet ağa bitti diyorsa bitmiştir var .

yersen !
zillet ittifakının yüzde otuzlarda kalmasından ortaya çıkan gülünç gerçektir. evet..
şekil itibari herkes bitmiş .

o halde ne diyoruz ?

durmak yola aynen devam kardeşim .

bitire bitire devam kardeşim .
kemalizm de siyasal islam da kaybetmelidir..

atatürk dehasını anlayabilecek zihinlere ihtiyacımız var bizim..

atatürk diyerek beyinsizlik sergileyenlere değil..

dünya tarihinin sayılı dehalarından birini bu hallere düşürenler de özünde onun adını ağzından düşürmeyenlerdir..

atatürk kelimesini cümleye koyarken 50 kere düşünüyorum..

basit bir siyasi figür değildir atatürk..
Kemalizm nedir? bilmeyenlerin yanlışladığı söz. kemalizm diri vatandaşlık bilincidir. Kemalizm Ulus millettir. Çağdaşlıktır. Kemalizm parlamenter sistemdir. Kemalizm Cumhuriyettir. Şimdi halk uyanmaya başladıysa kemalizm kazanmıştır. Gerçi şu anki CHP yönetimi kemalizmi tam manasıyla karşılamaktan uzaktır ya... Ancak halkın uyanmaya başlaması kemalizmin kazandığını göstermekterdir. Bunu neden anlamıyorsunuz. Bunun CHP ile ilgisi yok. Zaten seçimleri CHP kazanmadı AKP kaybetti. Kemalizm kazanmıştır. Yurttaşların bilinci yıllar süren esaretten çıkıp açılmaya başlamıştır.
orda burda herkes kazanıyor bu zaman da .

sahada kazanalım lütfen sahada .

klavye başında değil .

sahneye alalım kazandığını iddaa eden varsa .

bir de rakamlarla konuşalım lütfen .

işkembeden olmuyor o işler .
O değilde 25 sene sonrA 2 belediye aldılar sanırsın dünyayı feth ettiler,bırakın sevinsinler onlar hala ikinci parti.
Bireysel yok diyor bir adet kaba eti yanık yazar. Batı, bireycilikle gelişti. Bireyin haklarini (ekonomik-sosyal) güvence altina alan ulkeler zenginlesti, daha yasanilir bir hale geldi.

Bireyi oteleyen, bireyciligi sindiren toplumcu ideolojiler ise yerle bir oldu. Daha hala birey yok falan diyor adam.

Elon musk askerlik cağı gelince guney afrikayi terk etti. Biz demedi ben dedi ve hayallerini gerceklestirmerk icin çabaladi. Sonuc ortada. Biz demek her zaman kotudur demiyorum. Sosyal baglarin evrim surecindeki faydasini inkar etmiyorum lakin bireyden daha önemli değildir demek istiyorum.
kemalizm mallara hitap eden bir ideoloji idi bunu da içine düştüğü hal ile kanıtladı .

uzaya çıkan kemalist gördünüz mü ?

hadi onu geç .

boğaza bir tane köprü yapan kemalist gördünüz mü ?

onu da geç bir tane çeşme yaptıran kemalist gördünüz mü ?

tek yada tük tür ancak tekle tükle olacak işler değil bu .

kemalizmden gram fayda görmemiş millet daha neyin kemalizmi dir ki bu .

millete faydası yoksa takarım ideolojilerin cümlesine .
kazanan bizler ve geleceğimiz oldu, kimin bittiği umrumda değil.
Liberalizm için bireysellik mi diyen ararsın?
Kemalizm "Kemalizm de ne ise?" Bir ideolojik hareket demeleri ve liberalizm karşısında yenilmiş diyen mi ararsın?
Akp için siyasi bir hareket ideoloji düşünce etiketi yaymayan mı ararsın?

Böyle kafaya sahip olmak için ne içiyorlar diye insanı merak içinde bırakıyorlar.
Ya da böyle zekaya sahip olmak için beyin ameliyatını hangi cerrah yapıyor?
boşuna parlatmayın kemalizm öldü .

klavye ile kemalizm olmuyor .

ama daha çok mide bulandırması açısından devam edebilirsiniz bu olabilir bak .
ilk kısmının kesinlikle doğru olduğu önerme.akp bitiş çizgisine yaklaşmıştır doğru ama kemalizmin kazandığını söylemek için erken.çünkü bu seçim ideolojik mücadeleden ziyade topyekün bir anti faşizm dayanışması olmuştur. dayanışma içinde olan ve kazanan grupta sosyal demokrat da var,muhafazakar da milliyetçi de komünist de. anti faşistler, anti emperyalistler galip gelmiştir bu kesin.ve bir de 17 yıldır ilk kez koyduk muuuuu naraları duyulmamış,havai fişekler, kornalar, mermiler beyinleri becermemiş, oy pusulasında muhalif partilere hareket çekilen fotoğraflar paylaşılmamıştır.insanlarla mutantlar arasında bir seçim olmuş ve insanlar kazanmıştır.
güncel Önemli Başlıklar