bugün

ulkeyi kiran, bolen, halkin cildinde yaralanmalara, gozlerinde bozulmalara, kalplerinde krizlere, beyinlerinde urlara, bobreklerinde yetmezliklere yol acan siyasi partinin ne oldugunu sorgulayan sorudur. belki anlamayanlar olabilir. ben ne demek istiyorum ? hemen aciklayim. ulke kirildi cunku; kisa surede fazla sehit verdik, canimiz yandi ve bir baskan-vekil her neyse cikiyor diyor : 2 mehmet sehit oldu diye..... fazla yoruma gerek yok bunun uzerine. halkin cildi yaralandi cunku, myanmara, gazzeye vs. yardim etmekten kendi halkinin kanayan yaralarini saramadi bu hukumet. gozlerimiz bozuldu, yonetim bozukluklari, stratejik cuvallamalar koskocaman genc bir nesilin onunu gormesine, gelecegine umutla bakmasina engel oluyor. surekli kalp krizi geciriyoruz. dalga gecer gibi surekli benzine, mazota, elektrige, suya vs. zam yapiyor bu hastalik. kalp asiri yoruldu bu zamlardan. zaten hastaligin en buyuk yan etkisi de bu. olumcul kalp krizi ! beynimizde de ur cikti. artik dusunemez hale getirdi bu hastalik bizi. sporda, egitimde, sanatta, ekonomide... hepsinde basarisizlik gelince beynimizde urlar cikardi bu hastalik. 4+4+4'ler, 1 donem milletvekili olsa bile omur boyu kemiksiz 5000 tl emekli maasi alacak olan bir vekil ile 750tl ye dershanelerde kole gibi calisan ogretmeni kiyaslayinca koskocaman urlar cikiyor. bobreklerimizde yetmiyor artik. saglik sorunlarimiz o kadar buyuk ki, sevabina verdikleri(!) sutler bozuk cikinca(kim bilir hangi akrabalarinin sut sirketleriyle anlastilar) sut saglam cocuklar bozuk deyince okuldan su bile icemez hale geldi yavrularimiz. ulke olarak saglik problemlerimiz artti bu hastalik yuzunden. 9 yilda omur suresinde kisalma oldu memleketimizde. insanlar fazla yasamiyor bu hastalik yuzunden. kalp, beyin, goz derken bobrekten gidiveriyoruz efendim.