bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  başbakan' ın iddia ettiği gibi 99' da koalisyonda olsalardı ve apo yine asılmasaydı akp gerçekten koalisyondan çekilirmiydi sorunudur.

  şahsi kanaatim; apo' nun asılması için uğraş veren ancak koalisyon olduğu için asamayan mhp' nin aksine bırakın koalisyondan çekilmeyi asılmaması için elinden geleni yapardı. erdoğan' ın ''çekilirdik'' sözüne gerçekten inananlar var mı çok merak ediyorum.

  gerçi bu benim düşüncem değil. idamın kaldırılması esnasında akp milletvekillerinin söylediklerine ve partinin tavrına bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.
  -2 ... selim71
 2. 2.
  9 senedir asamadı da iktidardan mı çekildi diye sorulursa doğru cevabada ulaşılmış olunur. aklınca milliyetçi oylara gözlerini fikmişler mhp belki baraj altı kalırda tek başımıza ana yasa yaparız hesapları. yalan yalan yalan....
  ... billiejean
 3. 3.
  Bilim, evrendeki her şeyin aynı parçalardan oluştuğunu söylerken yani aslında insanın sıçtığı boktan bir farkı olmadığını söylerken milliyetçiliğin hala prim yapıyor olması üzücü.
  ... bedevi
 4. 4.
  halasının taşakları olsaydı, amcası olurdu.
  2 ... sunja
 5. 5.
  cevabı asla bilinemeyecek bir sorudur. ak parti bir kere ben gelirsem apoyu asarım diye söz vererek oy istemezdi, buna ihtiyacı olmazdı, bu yüzden assa da hoş asmasa da.

  ama mhp, adeta varlık sebebi olan pkk ve apoyu asma konusunda gayret göstermeliydi, dediğim gibi bu onun varlık sebebiydi, insanların o dönem umut bağladığı partiydi, erkek adam bunlar, meclise girseler ortalığı a..na koyarlar, diye bir beklenti vardı halkta. fakat kendisinden bekleneni veremedi, apoyu asamayıp üstelik koalisyonun en kuzu ortağı olarak insanları hayal kırıklığına uğrattı. koalisyonun küçük ortağı anap bile daha etkiliydi, zaten o koalisyonda nerde s..msonik bakanlık var hepsini mhpye vermişlerdi. mhp o şansını iyi kullansaydı bugün oyu %40.tı iddia ediyorum.
  ... lehtar