bugün

tayyip erdoğan akp'sinin israfına net bir örnek.

"CHP’li Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, AKP döneminde aylık 116 bin 643 TL ödenen kiralık 22 hizmet aracını, 48 ay vadeyle aylık 66 bin TL bedelle satın aldıklarını açıkladı."

https://www.google.com/am...a-satin-aldi-5523764/amp/
(bkz: akp israfları)
Keşke bu tasarrufu yapmasalar diyorum. Çünkü chp nin yapacağı her tasarruf emine Erdoğana çanta olarak geri dönüyor. Bu adamlar iktidar olduğu sürece chp nin yaptığı her tasarruf enayilik olarak kalacak.
Bu israf değil buna peşkeş çekmek denir.Kime gittiyse zehir zıkkım olsun.
Nerede meşhur yallaka yallama? Her bokun belgesini bulup çıkarıyor, toplumu bilgilendiriyor , şimdi niye sus pus?
particilik yapmayacağım.
lakin bile isteye bir kuruşumu israf edenler, bir yere aktaranlara tek kuruşumu helal etmiyorum.
"cümleleri okumuş olmak için değil anlamak için okursanız chp li başkanın nasıl kazıkladığını anlarsınız."

oldu yavrum.

ak troll'lerin yeni modası üzerine düşünme sebebi. yarrak kadar açık ve net satırlar altına geçip saçmalamak mesela.
Hadi Diyelim ki rakamlar birbirine yakın olsun. Neticede kasadan aylık çıkan para aynı. Ama 1. Sinde sadece gider 2. Sinde ise borç ödeme neticesi vade bitiminde demirbaş kazanımı. Sonuçta zaten 48 ay boyunca ödeme muhakkak. Üstelik 1. Yolla ödeme de hiç sona ermeyecek. Oysa 2. Yöntemle mal sahibi de olacaksın (3 milyon küsur) ve üstelik 48 ay sonra aylık 66 bin giderin de olmayacak. Şimdi Hangisi daha kârlı? Hangi yöntem daha işbilir? Bak, Hesap ortada işte.
Kiralama yöntemi yandaşın rant çarkının önemli öğelerinden.çarka çomak girince nasılda ciyaklıyorlar.
48 hizmet aracinin o flyata Satın alınması im-kan-sız. Zaten haber içeriğinde kiralama bedelinin düşürülerek tasarruf sağlandığından bahsediliyor. Gene de neredeyse yarı yarıya indirim olur mu bilemiyorum.
güncel Önemli Başlıklar