bugün

kurulacak nükleer santral için şirin görünmeye çalışan rus nükleer şirketi. Az önce tv izlerken nükleer geleceğimizdir falan filan diyerek reklam yapıp damardan girmişler.

fukushima, çernobil gibi örnekler dururken sessizce inşaat devam etmektedir.

Vatandaş bu kadar duyarsiz olduktan sonra turkiye çöplüğe dönmüş, atıklar gömülmüş, nükleer felaket yasamiş kime ne ?
Kendini temiz ve çağdaş göstermek için reklam filmi hazırlayan santral.

Tabi ki nükleer hakkında en ufak fikri olmayan ilgisiz halkımız bu reklamı izleyince vay anası resmen level atladık diye sevinecektir. Ama bilmezler gelişmiş ülkeler bu işten kurtarmaya çalışıyor, Dubai bile petrol içinde yüzerken güneş enerji tarlaları kurarken, bizim gibi rüzgarı güneşi bol bir ülkenin nükleere ne kadar ihtiyacı var. Ülkenin en güzel yerlerinde hem de..
teknoloji, ekipman, yakıt, idare, edilecek kar ve sermayesi ruslara ait olan santraldir. santral yapılacak arazi ruslara bedava tahsis edilmiştir.

bu tehlikeli ve pahalı santral dışa bağımlılığımızı bir kat daha artıracaktır. bu santralin yapılmas nedenini sadece artan elektrik enerjisi ihtiyacımızla açıklamak zordur. ardında, siyasi ve ayakkabı kutusal ilişkiler olduğunu düşünmek işin pek çok neden vardır.

(bkz: akkuyu nükleer anonim şirketi)
türkiye'nin ilk nükleer santralidir. tüm gelişmiş ülkeler nükleerden vazgeçerken bizim yeni yapmamız düşündürücü.
Fransada 49 japonyada 60 hindistanda 38 ermenistanda 2 rusyada amerikada ingilterede kaç tane oldugunu tahmin bile edemedigim nukleer santrallerden biridir siz işinizi iyi yaptiktan sonra 100 tane bile olsa sorun olmaz para kazanmak için masraflardan kaçarsan facia lar kaçinilmaz olabilir insallah bi 20 içinde 20 tane yapariz ama imkansiz.
bir maden ocağını ki en basiti bu işletemeyen ülkede nükleer ben bomba giydim patlamayı bekliyorum demektir ne yazikki hiç bir prosedüre uymayan denetimleri rüşvetle geçiştiren bir ülkede yakın zamanda radyosyandan kanserden öleceğiz.
bu elektrik kesintilerinin neden olduğu santraldir.

(bkz: reklam şart)
(#27198542) demedi demezsiniz.
Hayatımda duyduğum en saçma cümle ; Diğer ülkeler nükleer enerjiden vazgeçerken biz neden yapıyoruajksdnkajsndkjasxnaklssxsa .
(bkz: Fuad akhundov)
nükleer enerji eğitim programına başvurduğum nükleer santral.

eğer seçilirsem rusya'da çok kral bir üni.de nükleer enerji müh. okuyacağım. aylık 500 dolar burs. okul da beleş. çok angarya ve tehlikeli bir iş olduğu için çok az kişi başvuruyormuş.

ben seçilirsem kesin patlatırım orayı. o yüzden beni seçmemeleri kendi hayırlarına olur.
güzelim akkuyuyu katletme girişiminin adıdır. mersinliler ya da mersine tatile gelenler bilirler, akkuyu cennet gibi bir yerdir. mavi ve yeşil iç içe geçmiş, turkuazın en güzelini görebileceğiniz harika bir bölgedir. kaldı ki olay sadece akkuyu bile değil ki, daha kömür madenlerini işletemeyen bir zihniyetin kalkıpta nükleer santralde iddialıyız sözü bir hayli sakil kalmaktadır. olası bir faciada bir tek mersin değil tüm bölge bundan etkilenecektir.
türkiyenin sonunu bir tık daha getirecek olan gereksiz ve tehlike kokan santraldir. kaldı ki bildiğim kadarıyla fay hattına yakın bir yere yapılmaktadır. doğayı filan da geçtim basit bir depremde bile be kadar ciddi tehlike oluşturacağını hele türkiye olduğunu siz düşünün.
mersin taraflarında 3 kollu 3 bacaklı 3 kulaklı 3 gözlü cocukların doğmasını sağlayacak radyoaktif hede. oralardan artık kız alınmaz .
bir mersinli olarak beni çok tırstıran şey. inşallah başımıza bir bela getirmez.
resmen nice hayatları,menfaatleri uğruna hiçe saymak adına atılan hain adımlardandır.
görsel
ne desek boş sanki halkı sayıyorlar. adamlar kafalarına bir kere taktılar yani boşuna eleştirmeyin bu nükleer bilmem nesi olucak. ha tavsiyem bir sorun falan olabilir diye her zaman alüminyum folyoyla gezmeyi ihmal etmeyin.
bu ölüm kuyusunun ihalesini kim aldı. ??

pek tabii milletin a.koyacağız diyen, akp'nin betoncularından Mehmet Cengiz aldı. yani akp iktidarında şaha kalkan, 50'den fazla ihaleyi kapan Cengiz inşaat aldı.

hadiyin ak mallar savunmaya devam edin.!! adamların yaptıkları her hamle, icraat ve yapı rant, peşkeş, yalan üstüne.
eğer yönetim veya çalışanlar arasında T.c vatandaşı varsa ülkeyi terk etmek gerekir zira bir bok bilmeden torpille sokulmuştur. yakın zamanda patlama veya sızıntı yaşanabilir. eğer yabancılar tarafından yönetilirse sıkıntı yoktur.
nükleer enerjiye karşı çıkmak cahilliktir lakin ülkemiz şartlarında güvenli bir nükleer santral kurulması imkansızdır. en geç beş senede radyasyon sızması haberleri çıkacaktır.
enerji sorunumuzun çözülmesi açısından gerekli bir santraldir.
mersin yerine konya, yozgat, trabzon gibi daha yobazik şehirlerde kurulmasını tercih ederdim. mümkünse rize de olur. ölen olursa da akpliler ölsün. ne de olsa onlar çok sever nükleer santrali.
uranyumu köydeki ineğin altından toplayacakları için "enerji sorunumuzu" top yekün çözecektir.
nükleer santrallerin deniz kıyısına yapıldığını bilmeyecek kadar cahil, yobaz insanların üzerine birde eleştirdiği santral. konya'ya nükleer santral ha.