1. 1.
    (bkz: bi siktir git dedirten kürtçü zırvaları)
    6 -5 ... sapnu puas
  2. 2.
    her pkk lı kürttür her kürt pkk lı değildir olayının yeterince halka anlatılamamasından kaynaklanan acı durumdur. bizler bin yıldır birlikte yaşayan et ile tırnak gibiyiz, bizi kimsenin bölmeye gücü yetmez. not: kürt değilim, elbette olabilirdim.
    3 ... kartalbey
  3. 3.
    ülkeyi bölmeye çalışan kürtler ve ak mantarlar el ele tutuşup gitseler keşke diye iç geçirtmiştir. kalan kürt vatandaşlar ve kendince mantıklı sebepleri olduğu için akp ye oy vermiş normal vatandaşlar ile gül gibi geçinip gideriz biz.

iki grupta ülkeye en büyük kötülüğü yapanlar çünkü. çözüm süreci ayağına bir araya geldiler sonunda neler oldu gördük hep beraber. amaçları üzüm yemek değil bağcıyı dövmekti ama araya seçim girince çözümü falan sktr edip özlerine döndüler. öküz ( seçim ) öldü ortaklık bozuldu yani. tıpkı çıkar üzerine kurulan tüm ittifaklar gibi.
    1 -2 ... mel mel bakan gibson
  4. 4.
    Pkknın barış anlayışı,süreç zamanında bolca cephane yığınak yaptılar,yollara bomba tuzakladılar şerefsiz hain fetöcülerde yardım etti.
    2 -1 ... kalahari 1
  5. 5.
    Devletin barış elini hendek kazarak reddeden fistanlı teröristleri, ab nin ağzına bakarak ülkeyi parçalamaya kalkıp öz yönetim ilan eden pkk nın siyasi kanadı hdp yi, halkı sokağa döküp güvenlik güçleriyle karşı karşıya bırakıp kırdıran seloyu bu denklemin neresine koyacaksınız? Suruçta diyarbakırda cizrede nusaybinde Sünni kürtleri kırdırtan, evlerini işyerlerini tarihini şehirlerini yokeden ve yinede pkk ya boyun eğmeyen ve devletinin yanında yeralan masum bölge halkını nereye koyacaksınız? Yoksa onlar kürt değil miydi? Akp ye oy verdiği için pkk militanlarınca kapı kapı ××× şeklinde işaretlenip fişlenen, ölümle tehdit edilen, hatta faili meçhule kim vurduya kurban gidip öldürülen kurşuna dizilen zavallı insanlar kürt değil miydi? Devletin kurduğu tesisleri yıkılan yakılan yok edilen aşa işe paraya muhtaç edilen teröre mecbur bırakılan evlatları dağa kaldırılan zorla terörist yapılan, mahremlerine ailesinin gözü önünde tecavüz edilen ve çaresiz bırakılıp mallarına el konulan, can korkusundan pkk lı militanların korkusuna sesini çıkartamayıp yardım ve yataklık eden 3-5 hainin yüzünden 1 metre kar ve kışın ortasında köyleri dağıtılan parasız pulsuz işsiz güçsüz aç bi ilaç sefil perişan batıya göç ettirilen insanlar kürt değil miydi?

14 ay kaldım ben o bölgede. Ne orospuluklar döndüğünü gayet iyi bilirim. Bırakın bu kibar edebiyat ağızlarını. Hangi aşiretlerin el altından pkk ya hdp ye çalıştığını, yüze gülüp arkadan askere pusu kurduğunu, kaç paraya şereflerini namuslarını sattıklarını, orada görev yapan herkes gayet iyi biliyor. Öğretmenleri mühendisleri nasıl öldürdüklerini tüm türkiye biliyor.
    4 -1 ... gazeloglu
  6. 6.
    Bir kürtçünün kendini acındırma çabasıdır. Akp size gayet merhametli davranıyor. iktidarda gerçek manada kemalist bir parti olsa var ya kaçacak delik arardınız.
    1 -1 ... marjinal turk fasisti
  7. 7.
    Dünya üzerinde farklı ırkların bir arada sorunsuz yaşadığı 3 tane örnek gösteremezsiniz; bu bir sosyolojik gerçektir. Terör çıkar, kan çıkar, çatışma çıkar. Bu sosyolojik hakikate rağmen kürt yayılmacılığının "barış" olarak pazarlanması Türk milletinin kanseridir.

Tarihe baktığınızda da, milliyetçiliğin siyasi bir akım olarak ortaya çıktığı Fransız ihtilali'nden bin yıl önce bile insanların "milletler olarak" hareket ettiğini görürsünüz. Diğer -izm'ler, sadece ciladır. Bu insanların milliyetçi olmaları gerekmez, herhangi bir amaçla hareket etseler de hareketlerine baktığınızda millet olarak hareket ettiklerini görürsünüz.

Çeşitli kapsayıcı düşüncelerin - ki ben bunlara gerçeği gizlemeye çalıştıkları için "nihilizm" diyorum - örneğin "Hepimiz osmanlı değil miyiz?" (osmanlıcılık) ya da "Hepimiz müslüman değil miyiz?" (islamcılık) ya da "Hepimiz insan değil miyiz?" (hümanizm) ya da "Bin yıldır bir arada yaşıyoruz." gibi nihilist, gerçeği çarpıtan, yok sayan düşüncelerin mayası hiçbir zaman tutmamıştır, tutmaz da. Gerçek kendini her zaman ele verir. Tek bir kıvılcım ateşi yakmaya ve bu hayali balonu patlatmaya yeter.

Kürtlerin ve barış denilen kürt yayılmacılığının kalıcı olup olmadığını da "siyasete rağmen" sosyoloji ve tarih gösterir. Anadolu, bir göç yoludur. Tarih boyunca hep istilaya uğramıştır. Dün, kürtler bu topraklara yerleştirildiler diye kendilerini sahibi sanarlarken, bugün yerleştirilen araplar da yarın kendilerini sahip sanacaklardır.

iran da 1925 yılına kadar Türk hakimiyetinde olan bir devlettir. 1925 yılında serbest kalmış ve yayılmacı siyasetine hızla başlamıştır. Bunu (1) kendi milletlerini ve (2) kendi din yorumunu (tanrının yer yüzüne inerek din anlattığı, güneş kültü) diğer milletlerin içine yayma ve kültür sahasını genişletmeye çalışma yolu ile yapmaya çalışmaktadır.
    ... chai chen