1. 1.
    Yeni Akit gazetesinin ateizmi aşağılamak için yazdığı, daha çok ilkokul dönemindeki kompozisyonlara benzeyen yazısı.

Onlara göre ateizm insanları anarşiye sürüklüyormuş. Hatta amerika bile böyle kişileri başkan yapmamaya önemle gayret ediyorlarmış.

inançlı bir müslüman olarak söyleyeceğim şu ki; farklı inançlara veya fikirlere saygı göstermediğimiz sürece bu ülke asla gelişmez. Bu tip yazılarla anca halkı, özellikle de genç nesli dinden soğutmaktan başka bir şeye yaramaz.

işte link:

https://m.yeniakit.com.tr...aygili-midir-1060634.html
    9 -2 ... designated
  2. 2.
    Kimlerin eline düştük dedirten yazı.
    7 ... vizontele emin
  3. 3.
    "Herkese saygılı olmakla başlayan ateistlik, zamanla narsistliğe dönüşür... "

ateizmin evreleri, herkese saygılı olmakla başlıyormuş.

biz müslümanlar kimseye saygı duymamalıymışız demek. mazallah ateizme falan kayarız. (!)
    3 ... garavel ustaa
  4. 4.
    islamcılar cahil deyince kızıyorlar. Herkesin günahı boynuna isteyen pastafaryan olur isteyen uçan fincan tabağına inanır kime ne.
    1 ... vexillarius of theodopolis
  5. 5.
    Ateizm ve anarşi...

Hımm akit olduğuna emin misin A9 tv haberi gibi geldi.
    4 ... uzay muhtari
  6. 6.
    Kaybettiğim 2 dakikamı geri verir misin designated efendi dedirten boş beleş yazıdır. Adamlar biraz daha zorlasa Amerika'yı günahsız melek ya da müslüman yapacak. Deizm ile ateizm arasında gidip gelen yakın arkadaşım var ne bir ahlaksızlığını ne de anarşistliğini gördüm. Aksine vatansever bir Türkçüdür kendisi. Oldukça sığ bir yazı olmuş.
    2 -1 ... mutedilyobaz
  7. 7.
    gordugum en cahilce yazilardan olmakla birlikte

"ateistler hiçbir dine inanmazlar ve tanrı diye bir şeyin olmadığına inanırlar. oysa hiçbir şeye inanmamak da bir inançtır. yani inançsızlık diye bir şey yoktur. insan öyle ya da böyle muhakkak bir şeylere inanır. inançsız insan, boş bir beyindir."

kismiyla kahkaha attirmis yazidir. ben hayatimda bu kadar salakca cikarimlar okumadim hayatimda. neymis bilimsel makale okumusuz da atomalin dunyasinda kaybolmusuz. ulan yil 2020 anasini satiyim ne bicim tiplerle muhatap oluyoruz. yazik.
    8 -5 ... madlen dede
  8. 8.
    Zihni zehirlilerin yazdıklarını okumak bile istemiyorum. Canlı yayında küçücük kız çocukları için söyledikleri çok taze henüz. Ateistin zararı kendine. Kimseye zararları yok başka. Ya bu sapkın zihinlerin sahipleri? Yazsın, çizsin, assın, kessin kafasına göre. Rüzgar iyi esiyor madem boşa gitmesin. Hayırlısı artık. Herkes nasibini yaşıyor şüphesiz. Akitin yazdığı bu yazıda normal bir cümle olduğuna inanmıyorum. Hatta eminim.
    4 -1 ... huzursuz adam
  9. 9.
    --spoiler--
    inançsız insan, boş bir beyindir.

--spoiler--

Emeğe saygı artı selam ve duva.
    ... ahlaksiz adam
  10. 10.
    felsefi olarak yazdığı şey nispeten doğru.

evren içindeki bir birey evrenin dışındaki aşkın bir yaratıcı hakkında sadece tahminde bulunabilir.

inanan ve inanmayan diye ayrım yok aslında. tanrı ya da tanrıların varlığına yoksa yokluğuna bir inanç var.

- tanrı kavramının bir sürü kanıtı ve çürütmesi var ama hepsi mantık felsefesinden yola çıkan cevaplar. hepsi nispeten güçlüler.

ama ne derseniz diyin evren dışı bir tanrıya inanmakta inanmamakta bir inançtır.

en akıllı insanlar bence ''viyana okulu'' bilimsel olarak yaklaşarak varlığı ya da yokluğunu kanıtlayamadığımız bir şeyin üstünde konuşmaya felsefi anlamda gerek yok diyip felsefenin diğer alanlarına yönelmişler. hatta modern mantığı da geliştirmişlerdir.
    1 -6 ... modern zaman filozofu