bugün

cehapenin yemini var iyi bir iş de yapılsa karşı çıkacağız diye kendi ağızlarıyla söylediler bunu zaten. o yüzden inandırıcı olmayan söylemdir.
fahrettin koca, türkiye' de hastalığın seyrini gösterecek gerçek sayılar konusunda, insanların bilgi edinme sürecini manipüle etme sürecini iyi yönetti.
akepeli değilim ( cidden değilim lan hepiniz biliyorsunuz zaten burada en son akepe li olacak kişiden bile sonraki kişiyim ) ancak fahrettin beyin samimiyetine inananlardanım. ilk haftalarda kameralar karşısına çıktığı her zaman o bitkin halini perişan halini hiçbir tiyatro, sinema sanatçısı canlandıramaz. adam didindi çabaladı bir şeyler yapmaya çalıştı.

süreci iyi yönetti mi ? bence yönetemedi. yönetmesi de mümkün değil. çünkü imkanları ve "söz hakkı" kısıtlı. adam bir ara iyi yönetmeye doğru ciddi ciddi evrildi onda da süleyman soylu sağlam bir çelme atıp her şeyi eksiye ( - ) döndürdü. şu malum saat 22 de çıkıp saat "00.00 itibari ile sokağa çıkma yasağı ilan etme" mevzusu. sonrasında gene tam toparlıyordu bu seferde cumhurbaşkanı "ben yabdım ben ettim ben emir verdim" söylemlerine girişti adam gene taca çıktı.

söz hakkın kısıtlı ise dünyanın en fedakar en çalışkan en işini bilen adamı olsan bile para etmez. kabinedeki tüm bakanlar için geçerli bu. soylu dahil. istediğin kadar ben yaparım ben ederim de. saraydan bir telefon gelir veya senin haberinin bile olmadığı bir açıklama gelir öyle kitlenir kalırsın oturduğun yerde. demokrasilerde böyle şeyler olmaz bizde "ileri" demokrasi olduğundan böyle oluyor..
Yonetebildigi kadar yönetti. Ama herşey onun elinde değil. Insanları ancak bu kadar eve kapatabilirdi. Gelişmiş ülkeler bile sürekli sokağa çıkma yasağı yapamıyor. Ası ne zaman çıkacak belli değil. Hayat devam ediyor. Bu hastalığı atlatabilen atlatacak. Herkes kendine dikkat edecek , başka yol kalmadı.
2 ay sonra görürsün

akabeyide

sürecide

ebenin herekesinide.
güncel Önemli Başlıklar