bugün

akepenin yaptığı uygulamalardan beğenmediklerini eleştirememe durumudur. eleştiri getirdiğin zaman ya darbeci, ya bölücü, ya da terörist sıfatı ile adlandırılmaktır en iyi ihtimalle halkın oyu ile geldi başkasını seçin gelsin o yapsın o zaman şeklinde cevaplarla karşılaşırsınız..

arkadaşım ben akepenin her yaptığını beğenmek zorunda mıyım veya beğenmiyorsam kendi partimi kurup yüzde 50 oy mu alması gerekir veya akepenin yaptığını beğenmediğimi söylediğimde chp ne yaptı ki gibi bir söylemle bana niye karşılık veriyorsun ben sana chp iyi parti akepe kotu mu dedim..

benim akepenin yaptığı işlere eleştirim var arkadaş.. chp mhp veya bdp olsa daha iyi yapardı demiyorum.. akepnin yaptığı uygulamaların kafama yatmadığını uygun olmadığını düşünüyorum ve bu düşüncemi ortaya paylaşıyorum.

örnek ben "b" akepe taraftarı "a"
1)
b - 5 tl ye geldi benzin fiyatı bu ne arkadaş bu kadar vergi olur mu, yaktı bizi akepe!!
a - ama o yurt dışı kaynaklı akepe ne yapsın
b - ne yurt dışı kaynaklı ya bütün dünyada bir bizde mi petrol çıkmıyor, açık ara farkla dünyadaki en pahalı benzini kullanıyoruz hem de dünyanın petrol kaynağı ortadoğunun göbeğindeyiz. bu kadar yüksek vergiler yüzünden bu kadar pahalı bu benzin, yalan yanlış konuşma
a - o zaman chp gelsin 1 tl yapsın..
b - !!!

2)
b- olm 5 yaşındaki cocugun ilkokula gitmesi ne demek ya.. o cocugu nasıl sırada oturtacaksın eğitim vereceksin o cocugun oyun zamanı bu yasları.. dunyanın neresınde gorulmus 5 yasında ılkokula baslama yası.. hangı pedagog onay vermıs 5 yasında okula gıdılır dıye.. sırf 9 yasında cocugun basını kapatacaz dıye 5 yasında okula baslatıyorlar 4+4+4 ile de 9 yasında kız cocuklarının basını kapatacaklar.. olur mu bu kadar ya..
a - yaparsa yapar ne olcak yani darbe mi yapacaksın..
b - !!!

3)
b- nerde bu kpss ve oss sınav sorularını calan cete ne oldu abı sumen altı ettıler
a- chp sankı vermıyordu sınav sorularını
b- !!

4)
b- deniz fenerine bakan savcıları davadan aldılar mahkemeye verdiler durusma hakkında basına bilgi sızdı diye yerine getirilen savcılar da suc unsuru bulamı, serbest bıraktı hepsini.. balyoz, ergenekon durusmaları ise basında canlı olarak yayınlanıyor resmen iddianameleri ama onlara tık yok yıllardır gazeteciler, profesorler, generaller alayı ıcerde yatıyor subayların cep telefonun sehven polis tarafından rehberler kaydedılıyor, imzası olmayan bır word dosyasında adı gecıyor dıye komutanlar tutuklanıyor, sahte oldugu yurt ıcınden yurt dısından onlarca bilirkişi tarafından kanıtlanmış cdlerle dava surduruluyor ama seneler gectı hala hakımler delıllerın somutlugunu ınceleme asamasına gecmek ıstemıyor ne iş..
a- zamanında hep sizin hakimler vardı artık güc bizde bizim hakimlerimiz olucak siz yuzde 50 oy alın sizin dediğiniz olsun
b- biz kimiz? ben ve kuzenler mi iş arkadaşlarım mı!!

5)
b- olm adam mit baskanına dava acıldı mı kanunu degistirdi bana sorulmadan dava acılamaz dedi.. ihalelerde yolsuzluk yapıldıgı ortaya cıkarsa ve ıhale mahkeme kararıyla gecersız sayılırsa son kararı bakanlar kurulu verır dedı ülkeyi somurmek ıcın resmen kafasına gore kanunlar getırdı yuzde 50 cogunlugu buldum dıye padısahlık yapmaya basladı resmen.
a - e o zaman sız yapın adam gıbı bır partı onlar dogrusunu yapsın..

6)
b- olm adam chpye dyp, dsp, anap hukumetının yaptıklarından dolayı yuklenıyor. donuyor ulkeyı yunandan kurtaran ataturke laf atıyor.. 600 sene boyunca serıatla yonetılmıs bır ımparatorluktan cumhurıyetı kurmus ve bunu oturtmaya calısan ataturku ve ınonunun 1930 -40 larda yaptıgı uygulamaları bugunle kıyaslıyor ve onları elestırıyor.
a - diyecek tabı yalan mı.
b- olm adam ınonuyu ıkıncı dunya savasından once hıtlerle musolını ıle mektuplastı dıye sucluyor.. adam nerden bılsın o zaman o dıktatorlerın bu kadar buyuk kıyım yapacagını o zaman fasızm butun avrupadaydı.. hem sormazlar mı adama yarın obur gun bırısı cıkar da tayyip de esad ile kaddafi ile içli dıslı gorusmeler yapıyordu diye o zaman ne olacak..
a- ee sımdı o farklı..
b- neresi farklı!!

gibi durumların olusmasına yol acar.
doğrusu bir müslümanı eleştirememektir. çünkü müslüman olmanın gereği eleştiri ve paradoksları kabul etmemektir. bu tip programlanmış insanların doğruyu yanlışı görmesini beklemekte ömür tüketir, hiç gerek yoktur.

yapılacak tek bir şey vardır. bu insanların çoğu sömürülmeyi içselleştirmiş insanlar. bir yolunu bulup siz de bu insanları sömürüp zengin olun!!! şaka yapmıyorum. sonra bırakın nasıl yaşarlarsa yaşasınlar, ne düşünürlerse düşünsünler.
(bkz: akp skandallarının birbirinin gölgesinde kalması)
akp' yi akepe şeklinde yazarak yapılır. büyük ihtimal bedepeli kırolar tarafından yapıldığı bilinir. yazarken akp okurken 'akepe' şeklinde okunur. bilmemek değil bilmedigini belli etmek ayıptır. ayrıca;
(bkz: özet geç piç)
türk solunun içinde bulunduğu durumu özetleyen fiildir. düşünemiyor değillerse götleri yok kanımca. açıkça kapitalizmin kendisini eleştirmediğin sürece akp'ye, sermayeye karşı aciz kalmaya devam edeceksin. sen enerji devrimi yapamadığın sürece kimse seni siklemeyecek. net.
şekil bir a da görüldüğü gibi akepeyi eleştirdiğinde ya bedepe li olduğun söylenir, ya da komunist.. benzin 5 tl ye geldi bütün dünyanın en pahalısını kullanıyoruz dersin ama kapitalizmi yenmek lazım bunun için veya petrol fiyatları enerji konusunda yapacak bişi yok gibi yaklaşımlar.. bütün dünyada kapitalist düzen var dünyanın %80 i petrol ithal ediyor ama en pahalı benzin açık ara bizde hem de biz dünyanın petrol rezervi ortadoğunun göbeğindeyken.. benzinin bu kadar pahalı olmasının sebebi petrol fiyatlarının yanında 1,5 tl lik benzinin üzerine 4 kusur tl konulan vergi olabileceğini düşünen var mı akepe li var mı acaba hiç?

dedirten durumdur.
güncel Önemli Başlıklar